ZONAL B FASE NACIONAL PRELIMINAR - BENGUELA 2021

Organizer(s)FAX & APXB
FederationAngola ( ANG )
Tournament directorErnesto Antunes 10102809
Chief ArbiterNA Vander Manuel 10103651
ArbiterNA Júlio Tomé 10109625
Time control90 min.+ 30 Seg a partir 1º mov
LocationCidade de Benguela
Number of rounds9
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2021/04/18 to 2021/04/24
Rating-Ø1434
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.04.2021 16:04:04, Creator/Last Upload: federacao angolana de xadrez fax

Parameters No tournament details, no flags , Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgBdldClub/City
1
Domingos Sebastiao10102728ANG1966APX-BENGUELA
2
Camilo Armando Angelico10100377ANG1951Benfica do Sumbe
3
Ribeiro Abilio10100555ANG1933Sporting do Sumbe
4
Justino Kirto10104380ANG1889Benfica do Sumbe
5
Missengo Orlando10110895ANG1875Maqui do Moxico
6
Joaquim Fernando10104607ANG1820Santa Rita de Cássia F.C
7
Pinto Joao10104992ANG1808APX-Malanje
8
Dos Santos Jose10107312ANG1783APX-Malanje
9
Omar Ed10104984ANG1770APX-Malanje
10
Goncalves Cristo10106782ANG1763APX-Malanje
11
Pereira Delcio10106693ANG1675Club Nacional de Benguela
12
Alberto Sabino10106391ANG1654Núcleo dos Navegantes de Benguela
13
Samanjolo Adilson10109820ANG1646Club Nacional de Benguela
14
Marques Octávio10108599ANG1592Clube Ngueto Maka F.C
15
Daniel Franklin10105441ANG1587René Castilho - Cunene
16
Cussoneca Azevedo10104267ANG1555Núcleo da Cela
17
Pungo Honorato10110640ANG1550Gloriosos FC
18
Do Rosário Adilson10107690ANG1450APX-Malanje
19
Antonio Renelsa10107860ANG1374René Castilho - Cunene
20
Antonio Maximino10105425ANG1344René Castilho - Cunene
21
Muadikange Mohamedh10107819ANG1336René Castilho - Cunene
22
Sincopela Balduino10107827ANG1276René Castilho - Cunene
23
Mutumbulua Rosalina10107916ANG1161René Castilho - Cunene
24
Alberto Antonio10113363ANG0Sport Lubango Benfica
25
Dias Isaac10113606ANG0Santa Rita de Cássia F.
26
Joaquim Henrique10113649ANG0APX-Huambo
27
Jorge ClaúdioANG0Futebol Club do Uíge
28
Neves Mário10101187ANG0Club Nacional de Benguela
29
Salaquiaco DennyANG0APX-Benguela
30
Sapalo Abel10113630ANG0APX-Huambo
31
Sebastiao Amarildo10106499ANG0Futebol Clube do Uige
32
Segunda EduardoANG0APX-Bié
33
Vicente Edilson10112014ANG0Sporting do Sumbe
34
Samucha JacobANG0APX-Bié
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 07.05.2021 11:27
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use