European Women On-line Chess Club Cup 2020 - group E

Last update 20.12.2020 19:14:56, Creator: tomekdelega,Last Upload: jugaru lucian

Tournament selectionAll Teams, Group A
Group B, Group C
Group D, Group E, Final
Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list

Alphabetical list all groups

No.NameFideIDRtgFEDName
1WIMAcevedo Mendez Lisseth65029381845ISLAll Teams
2WIMAcevedo Mendez Lisseth65029381845ISLGroup B
3Aciu Malina-Andreea12403232091ROUGroup E
4Aciu Malina-Andreea12403232091ROUAll Teams
5Aflalo Sophie6568872156FRAAll Teams
6Aflalo Sophie6568872156FRAGroup A
7Aflalo Sophie6568872156FRAFinal
8WFMAfraoui Anaelle206543832106FRAFinal
9WFMAfraoui Anaelle206543832106FRAAll Teams
10WFMAfraoui Anaelle206543832106FRAGroup E
11IMAmbartsumova Karina41662992382RUSGroup E
12IMAmbartsumova Karina41662992382RUSAll Teams
13IMAmbartsumova Karina41662992382RUSFinal
14Anacoglu Cisel345736311924TURGroup A
15Anacoglu Cisel345736311924TURAll Teams
16WFMAndric Jelena9198532056SWEAll Teams
17WFMAndric Jelena9198532056SWEGroup E
18WIMAntolak Julia11595692307POLGroup B
19WIMAntolak Julia11595692307POLAll Teams
20WIMAntolak Julia11595692307POLFinal
21IMArabidze Meri136040402437GEOFinal
22IMArabidze Meri136040402437GEOGroup E
23IMArabidze Meri136040402437GEOAll Teams
24GMArakhamia-Grant Ketevan136001682380SCOGroup B
25GMArakhamia-Grant Ketevan136001682380SCOAll Teams
26IMAtalik Ekaterina41301892430TURAll Teams
27IMAtalik Ekaterina41301892430TURGroup E
28WFMAvdeeva Veronika41808362116RUSGroup B
29WFMAvdeeva Veronika41808362116RUSAll Teams
30FMAvramidou Anastasia42398732238GREAll Teams
31FMAvramidou Anastasia42398732238GREGroup A
32WCMAydin Gulenay345574311975TURGroup A
33WCMAydin Gulenay345574311975TURAll Teams
34WGMBabiy Olga141172582287UKRAll Teams
35WGMBabiy Olga141172582287UKRGroup C
36IMBadelka Olga135099262440BLRFinal
37IMBadelka Olga135099262440BLRGroup C
38IMBadelka Olga135099262440BLRAll Teams
39WGMBalajayeva Khanim134063962376AZEAll Teams
40WGMBalajayeva Khanim134063962376AZEGroup D
41WGMBalajayeva Khanim134063962376AZEFinal
42WGMBelenkaya Dina241426542293RUSGroup C
43WGMBelenkaya Dina241426542293RUSAll Teams
44WIMBenmesbah Natacha6420022223FRAGroup E
45WIMBenmesbah Natacha6420022223FRAAll Teams
46WIMBenmesbah Natacha6420022223FRAFinal
47FMBerdnyk Mariia141370542319UKRGroup A
48FMBerdnyk Mariia141370542319UKRAll Teams
49WCMBerezovska Svetlana54007401793MNCAll Teams
50WCMBerezovska Svetlana54007401793MNCGroup D
51Berezovsky Fiorina54006511665MNCGroup D
52Berezovsky Fiorina54006511665MNCAll Teams
53IMBodnaruk Anastasia41817512423RUSAll Teams
54IMBodnaruk Anastasia41817512423RUSGroup D
55IMBodnaruk Anastasia41817512423RUSFinal
56WFMBroly Mathilde206827942150FRAGroup C
57WFMBroly Mathilde206827942150FRAAll Teams
58IMBrunello Marina8225902367ITAAll Teams
59IMBrunello Marina8225902367ITAGroup A
60Bucur Denisa-Andreea12380192063ROUAll Teams
61Bucur Denisa-Andreea12380192063ROUGroup E
62IMBuksa Nataliya141236222413UKRGroup B
63IMBuksa Nataliya141236222413UKRAll Teams
64IMBuksa Nataliya141236222413UKRFinal
65WFMCherkasova Marina41545332061RUSGroup A
66WFMCherkasova Marina41545332061RUSAll Teams
67WFMCiolacu Alessia-Mihaela12526402052ROUAll Teams
68WFMCiolacu Alessia-Mihaela12526402052ROUGroup E
69IMCiuksyte Dagne128006192294ENGAll Teams
70IMCiuksyte Dagne128006192294ENGGroup D
71WGMCorke Anya S60003472255ENGGroup D
72WGMCorke Anya S60003472255ENGAll Teams
73WGMCosma Elena-Luminita12015902311ROUAll Teams
74WGMCosma Elena-Luminita12015902311ROUGroup E
75GMCramling Pia17000302459SWEAll Teams
76GMCramling Pia17000302459SWEFinal
77GMCramling Pia17000302459SWEGroup A
78FMCvitan Ena145342152263CROGroup A
79FMCvitan Ena145342152263CROAll Teams
80WGMDauletova Gulmira137029712319KAZAll Teams
81WGMDauletova Gulmira137029712319KAZGroup A
82WGMDauletova Gulmira137029712319KAZFinal
83IMDaulyte-Cornette Deimante128028592400LTUFinal
84IMDaulyte-Cornette Deimante128028592400LTUAll Teams
85IMDaulyte-Cornette Deimante128028592400LTUGroup E
86Davidsdottir Nansy23094911895ISLGroup B
87Davidsdottir Nansy23094911895ISLAll Teams
88WIMDe Seroux Camille13056202137SUIAll Teams
89WIMDe Seroux Camille13056202137SUIGroup C
90IMDerakhshani Dorsa125003302270USAAll Teams
91IMDerakhshani Dorsa125003302270USAGroup B
92Dereka Konstantina258374351591GREAll Teams
93Dereka Konstantina258374351591GREGroup A
94Dinoni Attali Myriam54009961129MNCGroup D
95Dinoni Attali Myriam54009961129MNCAll Teams
96WIMDjukic Sandra9313902137SRBAll Teams
97WIMDjukic Sandra9313902137SRBGroup E
98Donghvani Nia136146491985GEOAll Teams
99Donghvani Nia136146491985GEOGroup D
100WGMDordzhieva Dinara241575702334RUSGroup C
101WGMDordzhieva Dinara241575702334RUSFinal
102WGMDordzhieva Dinara241575702334RUSAll Teams
103WGMDornbusch Tatiana141074492249MNCAll Teams
104WGMDornbusch Tatiana141074492249MNCGroup B
105WIMDragomirescu Angela12099142233ROUGroup E
106WIMDragomirescu Angela12099142233ROUAll Teams
107Drevensek Doroteja146352831385SLOAll Teams
108Drevensek Doroteja146352831385SLOGroup C
109WIMDubois Martine6019261780MNCGroup B
110WIMDubois Martine6019261780MNCAll Teams
111Dubovyk Anastasiia141679801971UKRAll Teams
112Dubovyk Anastasiia141679801971UKRGroup D
113WFMDuran Esma Doga63901961938TURGroup E
114WFMDuran Esma Doga63901961938TURAll Teams
115GMDzagnidze Nana136019032524GEOAll Teams
116GMDzagnidze Nana136019032524GEOGroup A
117GMDzagnidze Nana136019032524GEOFinal
118Esadze Tamari136111861889GEOGroup D
119Esadze Tamari136111861889GEOAll Teams
120WGMFataliyeva Ulviyya134030522301AZEAll Teams
121WGMFataliyeva Ulviyya134030522301AZEGroup D
122WGMFataliyeva Ulviyya134030522301AZEFinal
123WFMFink-Nunn Petra4058091966ENGGroup D
124WFMFink-Nunn Petra4058091966ENGAll Teams
125Finnbogadottir Tinna Kristin23002141843ISLAll Teams
126Finnbogadottir Tinna Kristin23002141843ISLGroup B
127WGMFuchs Judith246056112216GERGroup E
128WGMFuchs Judith246056112216GERAll Teams
129IMGaponenko Inna141011812390UKRAll Teams
130IMGaponenko Inna141011812390UKRGroup A
131IMGara Anita7097512350HUNGroup C
132IMGara Anita7097512350HUNFinal
133IMGara Anita7097512350HUNAll Teams
134WGMGara Ticia7174442383HUNAll Teams
135WGMGara Ticia7174442383HUNFinal
136WGMGara Ticia7174442383HUNGroup C
137WGMGirya Olga41957522464RUSGroup C
138WGMGirya Olga41957522464RUSFinal
139WGMGirya Olga41957522464RUSAll Teams
140WCMGjergji Rozana47001471942ALBGroup E
141WCMGjergji Rozana47001471942ALBAll Teams
142Golsta Madara116073861967LATGroup E
143Golsta Madara116073861967LATAll Teams
144Golsta Ramona116073941704LATAll Teams
145Golsta Ramona116073941704LATGroup E
146GMGoryachkina Aleksandra41471032593RUSAll Teams
147GMGoryachkina Aleksandra41471032593RUSGroup A
148GMGoryachkina Aleksandra41471032593RUSFinal
149Graham Cassie M4326441972ENGGroup E
150Graham Cassie M4326441972ENGAll Teams

Show complete list

Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 23.04.2021 15:27
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use