Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 22:07:56
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
The top 3 teams qualify for Division 2.
2020 FIDE Online Olympiad Division 3 Pool A
Last update 26.08.2020 15:30:02, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 1 on 2020/08/07 at 0800 UTC
Bo.
1
Singapore
Rtg
-
10
Monaco
Rtg
4½:1½
PGN
1.1
IM
Tin Jingyao
2357
-
IM
Villegas Pierre
2397
½ - ½
PGN
1.2
IM
Liu Xiangyi
2178
-
GM
Efimov Igor
2530
1 - 0
PGN
1.3
WGM
Gong Qianyun
2322
-
WGM
Dornbusch Tatiana
2248
½ - ½
PGN
1.4
WFM
Liu Yang Hazel
2065
-
WIM
Dubois Martine
1926
1 - 0
PGN
1.5
FM
Lee Qing Aun
2049
-
Cuttoli Alexandre
1880
1 - 0
PGN
1.6
Mak Xiu Ning Charlene
1350
-
WFM
Lomandong Noela-Joyce
1653
½ - ½
PGN
Bo.
2
Ireland
Rtg
-
9
Japan
Rtg
5 : 1
PGN
2.1
FM
Jessel Stephen
2294
-
CM
Tran Thanh Tu
2338
0 - 1
PGN
2.2
Venkatesan Kavin
1739
-
FM
Watanabe Akira
2284
1 - 0
PGN
2.3
WIM
Kanyamarala Trisha
1811
-
WCM
Sakai Azumi
1731
1 - 0
PGN
2.4
O`Gorman Alice
1714
-
WFM
Hoshino Karen
1708
1 - 0
PGN
2.5
FM
Kanyamarala Tarun
2018
-
CM
Nakahara Kan
1699
1 - 0
PGN
2.6
WFM
Mirza Diana
1757
-
WCM
Hoshino Meilin
1373
1 - 0
PGN
Bo.
3
Syria
Rtg
-
8
South Korea
Rtg
4½:1½
PGN
3.1
FM
Hamad Ahmad
2207
-
CM
Kwon Sehyun
1952
0 - 1
PGN
3.2
Hilwani Talal
2353
-
Nam Kanghyeon
1596
1 - 0
PGN
3.3
WFM
Mahmoud Roula
1771
-
Seo Jiwon
1299
1 - 0
PGN
3.4
Yazji Mada
1704
-
WCM
Kim Taegyeong
1523
½ - ½
PGN
3.5
FM
Koniahli Malek
1987
-
Noh Jinwoo
1300
1 - 0
PGN
3.6
Khalil Manar
1874
-
Khanyl Chuluuntuya
1010
1 - 0
PGN
Bo.
4
Hong Kong
Rtg
-
7
New Zealand
Rtg
2 : 4
PGN
4.1
CM
Deng Yu Dong Michael
1749
-
IM
Ker Anthony F
2341
0 - 1
PGN
4.2
Lau Lut Yin Luke
1944
-
FM
Duneas John
2006
1 - 0
PGN
4.3
Lin Ze Jun
1677
-
Gan Emily
1109
1 - 0
PGN
4.4
Cheung Hoi Yau Ashley
1119
-
Chang Yolanda
1373
0 - 1
PGN
4.5
Kwong Wing Ki
1679
-
FM
Fan Allen Chi Zhou
1971
0 - 1
PGN
4.6
Huang Yuen Tung
1252
-
Geng Karen Jing Yi
0
0 - 1
PGN
Bo.
5
Malaysia
Rtg
-
6
Albania
Rtg
2½:3½
PGN
5.1
FM
Wong Yinn Long
1973
-
IM
Ashiku Franc
2378
½ - ½
PGN
5.2
FM
Subramaniam Sumant
2094
-
IM
Pasko Llambi
2349
0 - 1
PGN
5.3
WIM
Azhar Puteri Munajjah Az-Zahraa
1776
-
WCM
Shabanaj Eglantina
1996
0 - 1
PGN
5.4
WCM
Nithyalakshmi Sivanesan
1797
-
WFM
Tuzi Bruna
1788
1 - 0
PGN
5.5
Mohd Saprin Amir Ghaazi
1863
-
Veleshnja Zino
2104
1 - 0
PGN
5.6
WCM
Chua Jia-Tien
1798
-
WCM
Shuqja Klean
1566
0 - 1
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use