Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 14:19:21
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Chess Mates 2020
Last update 15.03.2020 12:40:55, Creator/Last Upload: Maksim Pisanov
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 3 on 2020/03/14 at 10.00
Bo.
6
Irish Youth Chess Team
Rtg
-
3
Estonian (Närva) Maletaht Chess Star Tea
Rtg
5 : 5
1.1
Venkatesan Kavin
2021
-
Andrijashkin Deniss
1946
½ - ½
1.2
Goss Alex
1811
-
Vaino Nikita
1788
1 - 0
1.3
Putar Leon
1885
-
Aga Rihard
2054
0 - 1
1.4
Timoshenko Fedor
1621
-
Nikitin Arseni Est
1680
0 - 1
1.5
Putar Lara
1799
-
Rikas Artur
1580
1 - 0
1.6
Solovyev Vladislav B.
1410
-
Myskovski Deniss
1205
1 - 0
1.7
Iarovoi Dmitrii
1346
-
Blokhin Sofia
1854
0 - 1
1.8
Pereverzev Valerii
1379
-
Smirnova Jekaterina
1439
0 - 1
1.9
Bueckert Diana
0
-
Mertins Ostap
1375
½ - ½
1.10
Bueckert Lucy
1302
-
Blokhin Georg
0
1 - 0
Bo.
4
Novorossiysk Chess Team
Rtg
-
2
Ile de France (IDF) Youth Chess Team
Rtg
1½:8½
2.1
Karapetyan Tigran
1823
-
IM
Travadon Loic
2426
0 - 1
2.2
Illina Natalia
2081
-
IM
Vlachos Anatole
2403
0 - 1
2.3
Kirakosyan Ashot
1911
-
Rachid Alexandre
2099
0 - 1
2.4
Mamoshin Oleg
1648
-
Hasseine Madiane
2163
0 - 1
2.5
Khripachenko Alexander
1773
-
Meillon Judicael
2162
½ - ½
2.6
Morar Kirill
1271
-
Kien Clovis
1765
½ - ½
2.7
Abbasov Aziz
1478
-
Gherghinoiu Lucas
2109
0 - 1
2.8
Khon Ilya
1223
-
Fougerat Emma
1668
0 - 1
2.9
Yatchenko Leonid
1705
-
Matsumura Cocoro
1896
½ - ½
2.10
Zaytsev Egor
1871
-
Ider Bayar
1730
0 - 1
Bo.
5
Leningrad Region Chess Federation Team
Rtg
-
1
Murmansk Chess Federation Chess Team
Rtg
4 : 6
3.1
Babanin Gleb
2225
-
FM
Galchenko Matvey
2424
0 - 1
3.2
WFM
Sinitsina Anastassia
2125
-
FM
Klukin Kirill
2304
0 - 1
3.3
Glukhov Dmitriy
2012
-
FM
Golikov Daniil
2229
½ - ½
3.4
Shelezhonkova Kseniya
1552
-
Vetrov Ivan
1799
½ - ½
3.5
Gorlov Artem
1912
-
Zhuravlev Aleksandr
2059
½ - ½
3.6
Shilnikov Anton
1769
-
Kataev Aleksandr
1978
½ - ½
3.7
Baranov Ivan
1537
-
Poliato Irina
1588
0 - 1
3.8
Chervyakova Tatiana
1489
-
Khmil Fedor
1470
½ - ½
3.9
Filimonov Viktor
1481
-
Rombalskiy Ivan
1298
1 - 0
3.10
Simakov Vadim
1605
-
Ivashevskiy Artem
1233
½ - ½
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use