Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Youth Tournament DERZHAVIN 2019 (born 2009 or younger)

последно ажурирање01.12.2019 14:24:55, Creator/Last Upload: zocpoc

Search for player Пребарувај

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгполТип
1
Spasov Igor Aleksandar15007790MKD1170U10
2
Kajevski Velevski Miro15008452MKD1038U10
3
Dudushi Matias4705467ALB0U08
4
Kalin Matei15009777MKD0U08
5
Milevski Matej15009882MKD0U08
6
Mitrevski Maksim15007740MKD0U08
7
Ognjanovska Delfina15008843MKD0wU10
8
Radonjanin Nikola15007774MKD0U10
9
Sinadinoski Ivan15008355MKD0U10
10
Stevkov Ian15008320MKD0U08
11
Stojanoski Damjan15009980MKD0U08
12
Velkoska Ivana15008177MKD0wU10