Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:

WORLD YOUTH UNDER-16 CHESS OLYMPIAD-2019

Last update 05.11.2019 22:03:30, Creator/Last Upload: User 001

Team-Composition with round-results

  6. UKRAINE (RtgAvg:2394, Captain: FA Larkin, Sergii / TB1: 12 / TB2: 198)
Bo.NameRtgFEDFideID123456789Pts.GamesRtgAvgRpwwew-weKrtg+/-
1IMGalperin Platon2469UKR14165414½½½111½10692374249965,560,44104,4
2FMLarkin Vladyslav2405UKR14152894½½0011½3,57228022803,54,58-1,0810-10,8
3Berdnyk Mariia2349UKR14137054½0½00152285204512,91-1,9120-38,2
4FMMalovanyi Yulian2351UKR141711981½½1110½5,58217423325,55,54-0,0420-0,8
5FMMosesov Danylo2290UKR14149494111½0½½4,57214422464,54,80-0,3020-6

Player info

Galperin Platon IM 2469 UKR Rp:2499
Rd.SNoNameRtgFEDRpPts.Res.Bo.
143FMStefansson Vignir Vatnar2327ISL23316w ½1
242FMSprenar Petr2329CZE22694s ½1
327FMStoyanov Tsvetan2377BUL23484,5s ½1
434FMTarlabasi Emirhan2365TUR22973,5w 11
5107Miletic Vuk2105MNE21082s 11
629FMGlobus Or2371ISR25317w 11
79IMLin Yi2425CHN23255,5w ½1
84IMMuradli Mahammad2459AZE24254s 11
91GMAbdusattorov Nodirbek2608UZB25326,5w 01
Larkin Vladyslav FM 2405 UKR Rp:2280
Rd.SNoNameRtgFEDRpPts.Res.Bo.
188Briem Stephan2199ISL22035,5s ½2
274FMSvanda Ondrej2268CZE23146,5w ½2
340FMPetkov Momchil2333BUL23475,5w 02
456FMUzumcu Ahmet Utku2304TUR24295,5s 02
5115Pobor Milo2064MNE22064w 12
733FMYu Kaifeng2367CHN22445s 12
88IMSuleymanli Aydin2426AZE25967w ½2
Berdnyk Mariia 2349 UKR Rp:2045
Rd.SNoNameRtgFEDRpPts.Res.Bo.
1111Mai Alexander Oliver2085ISL18001,5w ½3
377FMPeycheva Gergana2246BUL23105s 03
465FMAydincelebi Kagan2285TUR22504w ½3
658FMCohen Revivo Shoham2295ISR23495s 02
92GMSindarov Javokhir2513UZB25517,5s 02
Malovanyi Yulian FM 2351 UKR Rp:2332
Rd.SNoNameRtgFEDRpPts.Res.Bo.
1172Briem Benedikt1816ISL18482s 14
296Kusa Jakub2156CZE21505,5s ½3
472FMOzenir Ekin Baris2274TUR23367s ½4
5117Vuckovic Marko2054MNE20223s 13
670Lukin Elisha2280ISR21733w 13
778Xi Qi2241CHN22656w 13
814IMAhmadzada Ahmad2406AZE24586s 03
994FMKasimov Ali2166UZB23274,5w ½3
Mosesov Danylo FM 2290 UKR Rp:2246
Rd.SNoNameRtgFEDRpPts.Res.Bo.
2101Vojta Jakub2134CZE21204,5w 14
3109CMTerziev Dimo2098BUL21393w 14
5122Vujovic Savo2040MNE20184w 14
671FMMusyuk Lior2278ISR24406,5s ½4
7120Zhang Xiao2053CHN22066,5s 04
836FMManafov Vugar2357AZE22694w ½4
9121Madaminov Mukhiddin2045UZB21553,5s ½4

Board Pairings

Round 1 on 2019/10/29 at 15:00
Bo.3
  UKRAINE
Rtg-27
  ICELAND
Rtg2½:1½
3.1IM
Galperin Platon
2469-FM
Stefansson Vignir Vatnar
2327½ - ½
3.2FM
Larkin Vladyslav
2405-
Briem Stephan
2199½ - ½
3.3
Berdnyk Mariia
2349-
Mai Alexander Oliver
2085½ - ½
3.4FM
Malovanyi Yulian
2351-
Briem Benedikt
18161 - 0
Round 2 on 2019/10/30 at 10:00
Bo.22
  CZECH REPUBLIC
Rtg-3
  UKRAINE
Rtg1½:2½
10.1FM
Sprenar Petr
2329-IM
Galperin Platon
2469½ - ½
10.2FM
Svanda Ondrej
2268-FM
Larkin Vladyslav
2405½ - ½
10.3
Kusa Jakub
2156-FM
Malovanyi Yulian
2351½ - ½
10.4
Vojta Jakub
2134-FM
Mosesov Danylo
22900 - 1
Round 3 on 2019/10/30 at 17:00
Bo.17
  BULGARIA
Rtg-3
  UKRAINE
Rtg2½:1½
4.1FM
Stoyanov Tsvetan
2377-IM
Galperin Platon
2469½ - ½
4.2FM
Petkov Momchil
2333-FM
Larkin Vladyslav
24051 - 0
4.3FM
Peycheva Gergana
2246-
Berdnyk Mariia
23491 - 0
4.4CM
Terziev Dimo
2098-FM
Mosesov Danylo
22900 - 1
Round 4 on 2019/10/31 at 15:00
Bo.3
  UKRAINE
Rtg-10
  TURKEY - WHITE
Rtg2 : 2
6.1IM
Galperin Platon
2469-FM
Tarlabasi Emirhan
23651 - 0
6.2FM
Larkin Vladyslav
2405-FM
Uzumcu Ahmet Utku
23040 - 1
6.3
Berdnyk Mariia
2349-FM
Aydincelebi Kagan
2285½ - ½
6.4FM
Malovanyi Yulian
2351-FM
Ozenir Ekin Baris
2274½ - ½
Round 5 on 2019/11/01 at 15:00
Bo.28
  MONTENEGRO
Rtg-3
  UKRAINE
Rtg0 : 4
8.1
Miletic Vuk
2105-IM
Galperin Platon
24690 - 1
8.2
Pobor Milo
2064-FM
Larkin Vladyslav
24050 - 1
8.3
Vuckovic Marko
2054-FM
Malovanyi Yulian
23510 - 1
8.4
Vujovic Savo
2040-FM
Mosesov Danylo
22900 - 1
Round 6 on 2019/11/03 at 10:00
Bo.3
  UKRAINE
Rtg-11
  ISRAEL
Rtg2½:1½
4.1IM
Galperin Platon
2469-FM
Globus Or
23711 - 0
4.2
Berdnyk Mariia
2349-FM
Cohen Revivo Shoham
22950 - 1
4.3FM
Malovanyi Yulian
2351-
Lukin Elisha
22801 - 0
4.4FM
Mosesov Danylo
2290-FM
Musyuk Lior
2278½ - ½
Round 7 on 2019/11/03 at 17:00
Bo.3
  UKRAINE
Rtg-16
  CHINA
Rtg2½:1½
3.1IM
Galperin Platon
2469-IM
Lin Yi
2425½ - ½
3.2FM
Larkin Vladyslav
2405-FM
Yu Kaifeng
23671 - 0
3.3FM
Malovanyi Yulian
2351-
Xi Qi
22411 - 0
3.4FM
Mosesov Danylo
2290-
Zhang Xiao
20530 - 1
Round 8 on 2019/11/04 at 15:00
Bo.1
  AZERBAIJAN
Rtg-3
  UKRAINE
Rtg2 : 2
1.1IM
Muradli Mahammad
2459-IM
Galperin Platon
24690 - 1
1.2IM
Suleymanli Aydin
2426-FM
Larkin Vladyslav
2405½ - ½
1.3IM
Ahmadzada Ahmad
2406-FM
Malovanyi Yulian
23511 - 0
1.4FM
Manafov Vugar
2357-FM
Mosesov Danylo
2290½ - ½
Round 9 on 2019/11/05 at 10:00
Bo.3
  UKRAINE
Rtg-6
  UZBEKISTAN
Rtg1 : 3
2.1IM
Galperin Platon
2469-GM
Abdusattorov Nodirbek
26080 - 1
2.2
Berdnyk Mariia
2349-GM
Sindarov Javokhir
25130 - 1
2.3FM
Malovanyi Yulian
2351-FM
Kasimov Ali
2166½ - ½
2.4FM
Mosesov Danylo
2290-
Madaminov Mukhiddin
2045½ - ½