Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 10:48:08
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
2019 UK Chess Challenge Southern Challengers Under 10 Boys B
Last update 03.09.2019 10:46:05, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
Club/City
1
Hobson Kenneth
ENG
132
Oxfordshire
2
Farahi-Far Arman
467758
ENG
130
Buckinghamshire
3
Evans Ruben
472018
ENG
129
Norfolk
4
Shah Kyal
66201535
ENG
123
North London B
5
Subin Samvrit
343113726
ENG
123
Surrey East
6
Rahman Yad
467626
ENG
116
Buckinghamshire
7
Ahmed Yunus
473642
ENG
114
Berkshire East
8
Sharma Mihir
462519
ENG
107
Northamptonshire & Leicestersh
9
Pasari Rohan
472875
ENG
103
Richmond
10
Hatch Robbie
479497
ENG
99
Richmond
11
Tian Gary
ENG
99
West Anglia
12
Li Evan
ENG
97
Oxfordshire
13
Zholnin Ivan
ENG
97
Harrow
14
Lin Andy
ENG
96
Surrey East
15
Nguyen Ryan
472760
ENG
95
Kent Tonbridge
16
Markovich Jacob
ENG
92
Oxfordshire
17
Whitney Dylan
471364
ENG
91
Staffordshire
18
Patel Zain
469246
ENG
90
Harrow
19
Wannasin Bell Charlie
ENG
86
Sussex
20
Appleton Toby
ENG
85
Sussex
21
Gardner Kai
463914
ENG
85
Essex
22
Haria-Skuse Rajesh
465534
ENG
85
Buckinghamshire
23
Quillaud Maxime
ENG
84
Surrey West
24
Stubbs Ryan
ENG
84
West Anglia
25
Holmes Adam Rafael
484130
ENG
82
Surrey West
26
Datoo Noor
474380
ENG
80
Northamptonshire & Leicestersh
27
Greene Leonardo
482749
ENG
80
Surrey East
28
Hidouci Wassim
484784
ENG
79
Berkshire East
29
Valecha Nikhil
ENG
79
Harrow
30
Ahmad Aiden
ENG
78
Essex
31
Bashford James
ENG
78
Sussex
32
Lokhmotov Yvan
ENG
78
West Anglia
33
Luthia Indra Jatin
471666
ENG
78
North London B
34
Thornber Edward
ENG
78
Hampshire
35
Kusumakar Ruari
ENG
73
Richmond
36
Sathe Atharva
479560
ENG
73
North London A
37
Khan Ibrahim
ENG
72
Scotland West
38
Yuan Derek
ENG
70
West Anglia
39
Zhou Richard
ENG
70
North London B
40
Hayhoe Joshua
ENG
69
Kent Sandwich
41
Kim Isaac
ENG
69
Norfolk
42
Johnson Adam
ENG
68
West Anglia
43
Golding James
ENG
67
Nottinghamshire
44
Mcsweeney Jojo
ENG
67
Buckinghamshire
45
Jaberansari Benjamin
1805002
WLS
66
South Wales
46
Wood Zac
ENG
65
Bristol
47
Li Jixuan L
ENG
64
Caterham
48
Patel Aaron
ENG
64
Harrow
49
Simmons Ethan
ENG
64
Museum Of Childhood
50
Hunt Osian
ENG
63
Scotland East
51
Denmark William
ENG
61
Richmond
52
Bessonov Platon
479446
ENG
60
Richmond
53
Kenrick Emir Jack
ENG
59
Hertfordshire
54
Moroz Kai
ENG
49
Scotland East
55
Ravithas Abinash
ENG
37
Hertfordshire
56
Mohindra Arun
ENG
34
Northumbria
57
Lange Marton
ENG
31
Cheshire East & Manchester
58
Babu Siddharth
ENG
14
North & West Yorkshire
59
Elliott Joseph Morgan
0
South Wales
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use