Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Open Teplice 2011

Last update 20.06.2011 18:49:53, Creator: Chess Federation of the Czech Republic,Last Upload: Vladimir Talla - international arbiter

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNClub/City
1
GMSergeev VladimirUKR25070Sachovy klub Zikuda Turnov - o.s.
2
IMBernasek JanCZE24792486SK Rapid Pardubice, o.s.
3
IMNeuman PetrCZE24592449Sachovy klub Zikuda Turnov - o.s.
4
GMWomacka MathiasGER24550Germany
5
IMCollins Sam EIRL24480Ireland
6
GMGrabarczyk MiroslawPOL24450Poland
7
IMHausner IvanCZE24242420SK Mahrla Praha
8
IMCernousek LukasCZE24182420SK Rapid Pardubice, o.s.
9
IMPacher MilanSVK24070Slovakia
10
IMKhaetsky RomanUKR23940Ukraine
11
IMKulhanek TomasCZE23782359Sachovy klub Zikuda Turnov - o.s.
12
Sodoma JanCZE23682374Sachovy klub Zikuda Turnov - o.s.
13
IMJasny StanislavCZE23672380Beskydska sachova skola o.s.
14
IMVavra PavelCZE23632341SK Litomerice
15
FMKriebel TadeasCZE23322301Beskydska sachova skola o.s.
16
IMPlischki SebastianGER23320Germany
17
FMTuma JakubCZE23282333SK Teplice
18
Vagner TomasCZE23222323MARTY Banik Most
19
FMVlasak LukasCZE23152314SK Sokol Klatovy
20
IMKantorik MarianSVK23120Slovakia
21
FMJedlicka AlesCZE228822892222 SK Polabiny
22
WIMPorat MayaISR22780Israel
23
Adamek JiriCZE22752275SK Slavoj Poruba
24
Kratochvil KarelCZE22752224Sachovy klub Lokomotiva Brno, o.s.
25
Horak JiriCZE22722264TJ Slovan Jirkov
26
FMFurman BorisRUS22640Russia
27
FMKarlik VladimirCZE22542254Slavia Kromeriz
28
Zwardon VojtechCZE22532257Jakl Karvina
29
FMPaganik PavelCZE22532256TJ Slovan Jirkov
30
FMBartos JanCZE22422242SK Litomerice
31
Hadraba VladimirCZE22412233SK Teplice
32
Klement LukasCZE22382245SK Teplice
33
FMKratochvil JosefCZE22232221SK Caissa Trebic
34
FMKozak MilosCZE22112208SK Litomerice
35
FMSejkora VlastimilCZE21892188SK Decin
36
Skara VladimirSVK21780SK Modra
37
Friml AntoninCZE21242121TJ Sokol Litvinov-Lom.
38
Janda ZdenekCZE20932088SK Decin
39
Seidl StepanCZE20902047Sokol Bedrichov
40
Dusbaba KarelCZE20892098TJ Chlumec
41
Rubes JanCZE20882112SK Teplice
42
Stastny PetrCZE20872104SK Teplice
43
Framberk JanCZE20692043CAISSA Uholicky
44
Chmelik JiriCZE20572079TJ Sokol Litvinov-Lom.
45
Zahour IvanCZE20552102SK Teplice
46
Vrchotka JosefCZE20172011SK Teplice
47
Hozda DavidCZE20002005MARTY Banik Most
48
Popelka PavelCZE19932005TJ Kralupy nad Vltavou
49
Bazantova MarieCZE19891987SK Spartak Usti n.L.
50
Papay JindrichCZE19791904SK Decin
51
Majerik VladimirCZE19741955SK UNION Louny
52
Skokan FrantisekCZE19741936Sachklub mesta Dobrovice
53
Klein LeoGER19720Post-Telecom Aachen
54
Papay MarekCZE19652051SK Decin
55
Kudela StanislavCZE19651866TJ Sokol Praha-Vrsovice
56
Hajek JaroslavCZE19611962TJ Sokol Zajecice
57
Kotrba MatejCZE19381948SK Teplice
58
Mejzr JanCZE19311805Sachklub mesta Dobrovice
59
Valenta PetrCZE19301935SVC Most
60
Mikes JanCZE19231929SK Spartak Usti n.L.
61
Smolik BorisCZE19171913TJ Sokol Litvinov-Lom.
62
Rozsafny MichalCZE19161993TJ Sokol Udlice
63
Novotny TomasCZE19151917SK Decin
64
Cenek MiroslavCZE19031907TJ Sokol Litvinov-Lom.
65
Kubik MichaelCZE18891830Beskydska sachova skola o.s.
66
Horyna JosefCZE18861883TJ Sokol Praha-Vrsovice
67
Okrouhlik ZdenekCZE18841884SK Teplice
68
CMMaltsev LeonidUKR18740Ukraine
69
Kaluzny JiriCZE18661849TJ Sokol Udlice
70
Chmelik LadislavCZE18651868Sachklub mesta Dobrovice
71
Ta Van DuyCZE18562032SVC Most
72
Seliger BedrichCZE18371836SK Teplice
73
Krehla MilanCZE18311836SK Teplice
74
Srkal MiroslavCZE18281828TJ Tatran ZKZ Podborany
75
Purkyt JaroslavCZE18251738SK Decin
76
Hlousek ZdenekCZE18231843TJ Slavia SCE Decin
77
Saffova MichaelaCZE18221710TJ Sokol Litvinov-Lom.
78
Zima TomasCZE18151813SK Spartak Usti n.L.
79
Toman OndrejCZE18111805TJ Sokol Udlice
80
Kaluzny MichalCZE17971865TJ Sokol Udlice
81
Straslipka JiriCZE17861758SK Teplice
82
Balka LudvikCZE17861750Tatran Postorna
83
Hruby VaclavCZE17771738DDM Osek
84
Simon PetrCZE17751764TJ Lokomotiva Liberec
85
Svec LudekCZE17691739TJ Desko Liberec
86
Blazek JaroslavCZE17551776TJ Tatran ZKZ Podborany
87
Kaluzny MatyasCZE17521775TJ Sokol Udlice
88
Kochert BedrichCZE17501673SK Teplice
89
Ruzicka VaclavCZE17231703SK Kladno
90
Vnoucek PavelCZE17231697SK Teplice
91
Maly JiriCZE16901701SK Teplice
92
Porat RamiISR16850Israel
93
Hanzlik DanielCZE16821812SVC Most
94
Bartos PavelCZE16811639SK Libehrad Libcice n. Vlt.
95
Hellinger JanCZE16701644TJ Slavia SCE Decin
96
Kastl DanielCZE16391639SVC Most
97
Safr JanCZE15921592SK Decin
98
Libosvar JanCZE15601554TJ Tatran ZKZ Podborany
99
Horak AlesCZE15501601TJ Sokol Udlice
100
Stranska KamilaCZE15391561SK Teplice
101
Obrsal JosefCZE15311549SK Teplice
102
Hanl FrantisekCZE01721TJ Kralupy nad Vltavou
103
Kohut VasilCZE01607DDM Osek
104
Hanzlik DavidCZE01603SK Most
105
Babicka MichalCZE01495SK Decin
106
Durdisova MichaelaCZE01405Klub sachistu Steti
107
Bartos VaclavCZE01347SK Teplice
108
Valterova VeronikaCZE01282SK Spartak Usti n.L.
109
Mlady DavidCZE01100SK Teplice
110
Grigorova LiubovCZE01000SK Teplice
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use