Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:

12th CHESSMATE (The Inter-School FIDE Rapid Rating Team Championship 2018. AICF Event Code No. 185879/WB(R)2018.

Last update 29.04.2018 04:34:35, Creator/Last Upload: Bengal Chess Association

Team-Composition with round-results

  11. SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A) (RtgAvg:1220, TB1: 8 / TB2: 12,5)
Bo.NameRtgFEDFideID123456Pts.GamesRtgAvg
1Shinjini Biswas1090IND25032151101001361139
2Abdhi Das1422IND25030949101100361245
3Aarshiya Biswas1289IND2567340810010½2,561223
4Satadipa Das1077IND25673882101101461218

Player info

Shinjini Biswas 1090 IND Rp:1139
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
193Justina J. Kutub0IND1w 11
21Oishik Kundu1152IND3,5s 01
3129Sandeep Birua0IND3,5w 11
4109Nayan Halder0IND4s 01
541Soumik Datta1569IND4,5w 01
629Soham Biswas(2001)1110IND3,5s 11
Abdhi Das 1422 IND Rp:1245
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
194Promita Das0IND0s 12
22Srijit Paul1910IND4,5w 02
3130Ayshika Rakshit0IND2s 12
4110Shaown Mallick0IND3w 12
542Rajarshi Mandal1251IND3s 02
630Aadrito Datta1311IND4,5w 02
Aarshiya Biswas 1289 IND Rp:1166
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
195Urmee Das0IND0w 13
23Subhayan Kundu1776IND6s 03
3131Rachishnu Datta1153IND4w 03
4111Mayukh Ghosh0IND1,5s 13
543Shounak Mazumder1255IND4w 03
631Arhan Boyd1152IND3s ½3
Satadipa Das 1077 IND Rp:1343
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
196Tamaghna Chattopadhyay0IND2s 14
24Arpan Das (Jr)1650IND5,5w 04
3132Rajanya Datta1112IND3s 14
4112Amit Kumar Chakraborty0IND1,5w 14
544Aritra Ganguly1545IND3,5s 04
632Anshuman Kumar0IND2,5w 14

Board Pairings

Round 1 on 2018/04/27 at 2 pm
Bo.11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg-29  GOSPEL HOME SCHOOL ( GIRLS )Rtg4 : 0
11.1
Shinjini Biswas
1090-
Justina J. Kutub
01 - 0
11.2
Abdhi Das
1422-
Promita Das
01 - 0
11.3
Aarshiya Biswas
1289-
Urmee Das
01 - 0
11.4
Satadipa Das
1077-
Tamaghna Chattopadhyay
01 - 0
Round 2 on 2018/04/27 at 3.30 pm
Bo.2  DELHI PUBLIC SCHOOL, NORTH KOLKATARtg-11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg4 : 0
2.1
Oishik Kundu
1152-
Shinjini Biswas
10901 - 0
2.2
Srijit Paul
1910-
Abdhi Das
14221 - 0
2.3
Subhayan Kundu
1776-
Aarshiya Biswas
12891 - 0
2.4
Arpan Das (Jr)
1650-
Satadipa Das
10771 - 0
Round 3 on 2018/04/27 at 5 pm
Bo.11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg-18  KENDRIYA VIDYALAYA ( SALT LAKE )Rtg3 : 1
6.1
Shinjini Biswas
1090-
Sandeep Birua
01 - 0
6.2
Abdhi Das
1422-
Ayshika Rakshit
01 - 0
6.3
Aarshiya Biswas
1289-
Rachishnu Datta
11530 - 1
6.4
Satadipa Das
1077-
Rajanya Datta
11121 - 0
Round 4 on 2018/04/28 at 11 am
Bo.33  RAJBALLAVPUR HIGH SCHOOLRtg-11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg1 : 3
8.1
Nayan Halder
0-
Shinjini Biswas
10901 - 0
8.2
Shaown Mallick
0-
Abdhi Das
14220 - 1
8.3
Mayukh Ghosh
0-
Aarshiya Biswas
12890 - 1
8.4
Amit Kumar Chakraborty
0-
Satadipa Das
10770 - 1
Round 5 on 2018/04/28 at 12.30 pm
Bo.11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg-4  SOUTH POINT HIGH SCHOOL (BOYS-B)Rtg0 : 4
3.1
Shinjini Biswas
1090-
Soumik Datta
15690 - 1
3.2
Abdhi Das
1422-
Rajarshi Mandal
12510 - 1
3.3
Aarshiya Biswas
1289-
Shounak Mazumder
12550 - 1
3.4
Satadipa Das
1077-
Aritra Ganguly
15450 - 1
Round 6 on 2018/04/28 at 2 pm
Bo.14  THE HERITAGE SCHOOL ( BOYS )Rtg-11  SOUTH POINT HIGH SCHOOL(GIRLS-A)Rtg1½:2½
7.1
Soham Biswas(2001)
1110-
Shinjini Biswas
10900 - 1
7.2
Aadrito Datta
1311-
Abdhi Das
14221 - 0
7.3
Arhan Boyd
1152-
Aarshiya Biswas
1289½ - ½
7.4
Anshuman Kumar
0-
Satadipa Das
10770 - 1