Logged on: Gast
Servertime 28.04.2024 04:16:36
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Latgale Spring Cup chess blitz-2017
Last update 20.05.2017 17:42:19, Creator/Last Upload: Riga Chess federation
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
sex
Typ
Club/City
1
GM
Tihonov Jurij
13500325
BLR
2377
Minsk
2
FM
Kononenko Dmitry
14113538
UKR
2364
Orsha
3
FM
Vlassow Valentin
4164008
RUS
2258
Velikie Luki
4
NM
Indricans Olgerts
11603305
LAT
2205
Rezekne
5
NM
Stepanov Timofej
11601078
LAT
2198
Riga
6
MK
Dr Agafonov Yuri
11602104
LAT
2192
S50
Baltezers
7
NM
Jankovskis Guntis
11600551
LAT
2188
Jekabpils
8
WGM
Eidelson Rakhil
13500210
BLR
2114
w
S50
Vitebsk
9
MK
Metreveli Sergejs
11601663
LAT
2112
Daugavpils
10
MK
Zhukov Nikolai
13505653
BLR
2078
Orsha
11
MK
Melderis Uldis
11600845
LAT
1986
S50
Plavinas
12
MK
Sarbay Aleksandr
13504045
BLR
1971
S50
Vitebsk
13
I
Silich Yahor
13513656
BLR
1849
U12
Vitebsk
14
MK
Alipovs Anatoljs
11602392
LAT
1847
S50
Riga
15
CM
Navumenka Mikhei
13514075
BLR
1805
U10
Orsha
16
MK
Horobrijs Daniils
11604239
LAT
1770
U14
Daugavpils
17
MK
Spizharny Mikhail
13516078
BLR
1732
U12
Orsha
18
I
Dombrovska Stefanija
11605030
LAT
1731
w
S50
Daugavpils
19
I
Kirilin Dmitrij
13512722
BLR
1690
U16
Minsk
20
I
Leonova Ameliya
13512730
BLR
1677
w
U16
Vitebsk
21
I
Papunidi Matvey
13510770
BLR
1677
U14
Minsk
22
I
Tsesler Yakau
13513672
BLR
1646
U12
Minsk
23
I
Matskevich Maksim
13512757
BLR
1642
U18
Braslav
24
I
Kuleba Ivan
13513680
BLR
1633
U12
Minsk
25
I
Petrova Vita
11606800
LAT
1612
w
U16
Daugavpils
26
II
Korshakova Tatiana
44162642
RUS
1539
w
U14
Velikie Luki
27
I
Leitans Daniels
11608455
LAT
1501
U12
Daugavpils
28
I
Vasilkovs Aleksandrs
11608412
LAT
1478
Rezeknes BJSS
29
II
Titov Kirill
54183910
RUS
1438
U10
Velikie Luki
30
II
Benediktov Pavel
54148235
RUS
1390
U14
Velikie Luki
31
I
Makarau Yauheni
13512676
BLR
1380
U14
Minsk
32
I
Tabors Emils
11608854
LAT
1380
U12
Riga Chess school/Matisone
33
I
Kazachenka Maryia
13513427
BLR
1372
w
U12
Gomel
34
I
Leonovs Jegors
11607289
LAT
1368
U14
Daugavpils
35
II
Karasevics Aleksandrs
11616776
LAT
1353
U08
Riga Chess school/Borisovs
36
II
Taraikovski Mikhail
13513338
BLR
1343
U14
Minsk
37
I
Shaida Gennadi
13513320
BLR
1311
U14
Minsk
38
II
Kazmerika Anna
11611987
LAT
1270
w
U14
Rezeknes BJSS/Vasilkovs
39
II
Aleidzans Vadims
11617608
LAT
1259
U08
Riga Chess school/Borisovs
40
I
Marstupa Rodions
11611138
LAT
1223
U16
Riga Chess school/Katisonoks
41
I
Freibergs Andrejs
11610891
LAT
1203
U12
Riga Chess school/Borisovs
42
I
Ter-Avetisjana Agnesa Stepani
11614900
LAT
1198
w
U10
Daugmale BJC/Ni
43
I
Sulcs Edvins
11611154
LAT
1850
U16
Riga Chess school/Katisonoks
44
II
Parhomenko Igors
11616172
LAT
1750
U08
Riga Chess school/Borisovs
45
III
Kundyshev Roman
13518526
BLR
1650
U10
Minsk
46
IV
Andrejeva Jekaterina
11618426
LAT
1550
w
U10
Daugavpils
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use