Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Open Praha 2016 - B 15. rocnik mezinarodniho sachoveho festivalu

Last update 15.01.2016 14:40:21, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
Schneider Alexander24661660GER20990S60FSf Wilhelmshaven
2
Svidinsky Dmitry24120251RUS20720FChigorin
3
Pflantz Mike4659520GER20670FSc Kreuzberg E.V.
4
Schuran Sebastian4618912GER20380FSf Berlin
5
Soural Karel328235CZE20370S60FSokol Struharov
6
Pozsonyi Istvan722618HUN20140FPiremon Se
7
Drozdov Vladimir4129580RUS20100S60F
8
Slabicki Andrzej1130714POL20050FMdk Gambit Swidnica
9
Poborsky Josef348007CZE19640S60FTj Slavoj Caslav
10
Jaeger Andre4647920GER19620S60FSc Rochade Berlin
11
Svetly Jiri316032CZE19620FSo Tj Dukla Praha
12
Pechoc Bohumil321834CZE19290FTj Neratovice
13
Palka Miroslav14905574SVK18990FSk Senica
14
Kylar Miroslav329797CZE18930FAero Odolena Voda
15
Ruzicka Ondrej328170CZE18920FSk Sokol Vysehrad
16
Gunyecz Zoltan723061HUN18830FNyiregyhazi Sakk Iskola Se
17
Bublik Frantisek382540CZE18780FSk Teplice
18
Ziabari Morteza4655052GER18620FOberhausen
19
Van Den Hoff Damien3211169AUS18560F
20
Vorisek Jakub364355CZE18540FTj Spartak Vlasim
21
Klucznik Andre642576FRA18500S60F
22
Mejzr Jan342998CZE18440FSachklub Města Dobrovice
23
Andersen Carsten1408798DEN18400FGraasten Chessclub
24
Rezac Jindrich330329CZE18110FTj Auto Skoda Mlada Boleslav
25
Hager Eberhard4699777GER18010S60F
26
Plesnik Miroslav325201CZE18000S60FSokol Brusperk
27
Wesener Lorenz12909157GER17820FTsg Gadebusch
28
Wallace Mitchel1024167NED17770F
29
Plesnivy Martin359262CZE17750FSk Oaza Praha
30
Birkestrand Odd1505548NOR17640S60FMasfjorden Sjakklubb
31
Havelka Jiri363952CZE17610FSk Revnice
32
De Winter Gerard1027344NED17550S60FSvwzv - Oostburg
33
Bartos Miroslav368954CZE17400FTj Svah Vseborice
34
Biza Miroslav385204CZE17370S60FTatra Koprivnice
35
Cabart Pavel301485CZE17360F
36
Chudacek Vladimir368660CZE17140FSk Mnisek Pod Brdy
37
Konvalinka Vladislav342955CZE17090S60FTj Kralupy Nad Vltavou
38
Doskar Miloslav351105CZE17080S60FSk Lokomotiva Brno
39
Kusak Lubomir380865CZE16980S60FTj Marianske Hory Ostrava
40
Dundalek Jozef360929CZE16970FTj Silon Sezimovo Usti
41
Mar Tomas342980CZE16920FKlub Sachistu Ricany 1925
42
Turp Hueseyin12985619GER16880F
43
Kosar Milan351563CZE16860S60FUsk Praha
44
Chloupek Petr383830CZE16840FSokol Praha-Kobylisy
45
Veselsky Jan303135CZE16840FSk Praha-Smichov
46
Istel Oldrich326496CZE16810S60FTj Praga Praha
47
Friedel Roland24651150GER16800S60FSsc Rostock 07
48
Kral Jiri343676CZE16600FUnichess
49
Baraniuk Andrej14127156UKR16580S60FAvangard
50
Stankova Zuzana384178CZE16580wFTj Bohemians Praha
51
Werner Roman344265CZE16540FSk Holdia Dp Praha
52
Ruzicka Vaclav331643CZE16500FDdm Praha 6
53
Mokryk Radomyr14142104UKR16390F
54
Haslinger Ewald1624881AUT16300F
55
Koubova Anna Marie381470CZE16270wFUnichess
56
Sebek Pavel334316CZE16270S60FSk Lokomotiva Radlice
57
Glacner Karel326020CZE16160S60FSk Bystrc Oilers
58
Nguyen Thai Dai Vinh375349CZE16140U12FMss Interchess
59
Zacek Petr335193CZE16000S60FSo Tp Nova Kladno
60
Schoeppe Christian12922790GER15990FSg Weissensee
61
Zednik Petr376230CZE15970FTj Sokol Praha-Vrsovice
62
Urbanec Richard393436CZE15850FSk Holdia Dp Praha
63
Radionov Deni34170623RUS15790F
64
Palla Ivan372579CZE15670S60FSk Lokomotiva Radlice
65
Mach Petr383546CZE15660U12FSokol Praha - Kobylisy
66
Frajt Tomas351520CZE15570S60FTj Praga Vysocany
67
Jensen Preben1423665DEN15570S60F
68
Smolik Ales374806CZE15560FTj Kralupy Nad Vltavou
69
Andras Anton14936526SVK15490FTj Slavia Upjs Kosice
70
Burdov Petr24143030RUS15480S60F
71
Kovalenko Dmitrii34136115RUS15390FMurmansk Chess School
72
Drobnakova Sandra383392CZE15220wFSokol Brandys N. Labem
73
Hlavina Matous386650CZE15200U12FSokol Nebusice
74
Karlov Egor34133400RUS15150U12F
75
Zabehlicky Jiri339059CZE15100FSk Cesky Brod
76
Jackson Paul R445584ENG15080F
77
Chekletsova Darya24173690RUS14770wF
78
Valik Ondrej398560CZE14730FTj Slavia Hradec Kralove
79
Gorkiewicz Mateusz21807299POL14450U12F
80
Ruzicka Filip386154CZE14260U12FSk Porg Praha
81
Lhotska Anna376183CZE14250wU12FSk Oaza Praha
82
Bara Josef377694CZE14020FGrop Praha
83
Tomanek Karel393274CZE13900FTj Jawa Brodce
84
Husa Daniel393487CZE13810U12FUnichess
85
Jiras Zbynek335568CZE13320F
86
Al Argha Fatima7603053SYR13170wF
87
Czernecki Andrzej21810117POL13050U12FRodlo Opole
88
Nguyen Thai Dang Vi398551CZE12920U12FSk Praha - Smichov
89
Reszka Zofia21813930POL12100wU12F
90
Pastuszko Katarzyna21844615POL10990wU12FUks Czternastka
91
Vavrova Jirina391808CZE10680wS60FSk Praha 4
92
De Meester Johan1013106NED01722N
93
Vartazarian Gor397784CZE01263NTj Dukla Praha
94
Kochev Igor54188113RUS01000U12*Rodnichok
95
Mokryk Danylo14123118UKR01000*
96
Moucka AntoninCZE01000S60*
97
Reszka Barbara21813922POL01000wU12*
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 12.07.2021 09:27
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use