Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

OPEN TEPLICE 2009

Last update 21.06.2009 14:30:08, Creator: Chess Federation of the Czech Republic,Last Upload: Vladimir Talla - international arbiter

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNClub/City
1
IMSwinkels RobinNED24990Netherlands
2
GMLikavsky TomasSVK24870Slovakia
3
GMIvanov Mikhail MRUS24700Russia
4
GMVelicka PetrCZE24682459Sachovy Klub Geofin Ostra
5
IMStarostits IlmarsLAT24640Latvia
6
GMManik MikulasSVK24600Slovakia
7
GMVokac MarekCZE245924601. Novoborsky Sk
8
IMPakhomov AlexeyRUS24390Russia
9
IMDolezal ml. RadoslavCZE24322406Tj Praha-Pankrac
10
IMStrebkovs AndrejsLAT24200Latvia
11
IMHausner IvanCZE23932409Sk Mahrla Praha
12
IMPlischki SebastianGER23630Germany
13
FMEggleston David JENG23580England
14
IMTrapl JindrichCZE23532347Tj Glaverbel Czech Teplic
15
Michielsen JoostNED23520Netherlands
16
FMJurcik MartinSVK23310Caissa Cadca
17
FMVan Dooren DirkNED23010S.V. Veldhoven
18
WGMKulovana EvaCZE22932299Sk Gordic Jihlava
19
IMLoktiev IvanRUS22900Russia
20
Balin JanCZE22872314Tj Glaverbel Czech Teplic
21
Vanek TomasCZE22832266Tj Glaverbel Czech Teplic
22
FMVan De Berkmortel TheoNED22760Netherlands
23
FMWhite Michael J RENG22650England
24
Vagner TomasCZE22612297Marty Banik Most
25
Horak JiriCZE22612276Tj Slovan Jirkov
26
Lukman RonnyINA22540Indonesia
27
Kovar VojtechCZE22412299Sk Litomerice
28
Zwardon VojtechCZE22312227Jakl Karvina
29
Straka Josef JrSVK22160Caissa Cadca
30
FMBartos JanCZE21882187Sk Litomerice
31
Friml AntoninCZE21622133Tj Sszs Litvinov
32
Groh JiriCZE21592109Sk Sokol Vysehrad
33
Vondra ZbynekCZE21552139Sk Kladno
34
CMSondermann JohannesGER21450
35
Chmelik JiriCZE21402109Tj Sszs Litvinov
36
FMKozak MilosCZE21392188Sk Litomerice
37
Janda ZdenekCZE21352138Sk Decin
38
Reimanis RitvarsLAT21180Latvia
39
Olsarova TerezaCZE21062128Sk Slavia Orlova
40
Tuma JakubCZE21032236Sk Most
41
Korschner MiroslavCZE20812193Sk Most
42
Klement LukasCZE20802111Sk Most
43
Ksana VaclavCZE20792088Marty Banik Most
44
Balin KamilCZE20631993Sk Spartak Usti N.l.
45
Papay JindrichCZE20552011Sk Decin
46
Machalek BedrichCZE20512002TJ Svadov Olsinky
47
Novosadova KristynaCZE20432005Beskydska Sachova Skola O
48
Bazantova MarieCZE20401926Sk Spartak Usti N.l.
49
Kriebel TadeasCZE20382168Msa Dolni Benesov
50
Hozda DavidCZE20372042Marty Banik Most
51
Volek RadomirCZE20352056Sk Union Louny
52
Dolezal st. RadoslavCZE20182009Tj Tourist Biomedica Rica
53
Kudela StanislavCZE20111863Tj Sokol Praha-Vrsovice
54
Stastny PetrCZE20022088Tj Glaverbel Czech Teplic
55
Klimek PetrCZE19971895Banik Hexion Sokolov
56
Steinhauser FrantisekCZE19872007Remdih Strmilov
57
Hajek JiriCZE19861822Sk Teplarna Praha-Malesic
58
Majerik VladimirCZE19701910Sk Union Louny
59
Machala VladislavCZE19642058Tj Sszs Litvinov
60
Ledvina JiriCZE19511965Tj Glaverbel Czech Teplic
61
Liska JiriCZE19481927Sk Strelnice Kadan
62
Macek KamilCZE19481901Tj Bohemia Podebrady
63
Kindl FrantisekCZE19441919Tj Sokol Udlice
64
Valenta PetrCZE19411928Kc Kaskada Bilina
65
Rubes JanCZE19322105Tj Glaverbel Czech Teplic
66
Steinhauser DominikCZE19111948Remdih Strmilov
67
Grussova HelenaCZE19051906Tj Klasterec Nad Ohri
68
Bakajsa LiborCZE19001876Sk Most
69
Seliger BedrichCZE19001850Tj Glaverbel Czech Teplic
70
Likavska BarboraSVK18980Slovakia
71
Horyna JosefCZE18811890Tj Sokol Praha-Vrsovice
72
Simon PetrCZE18641739Tj Lokomotiva Liberec
73
Papay MarekCZE18361767Sk Decin
74
Cermak JanCZE18241815Sk Mosad Ceska Kamenice
75
Hruby VaclavCZE18211763Ddm Osek
76
Steinhauserova AnnaCZE18151742Remdih Strmilov
77
Molnar LadislavCZE18001896Karlovarsky Sachklub Tiet
78
Blazek JaroslavCZE18001727Tj Tatran Zkz Podborany
79
Balka LudvikCZE17771779Tatran Postorna
80
Marikova JanaCZE17681834Sk Veseli N.l.
81
Pecak IvanCZE17471754Sk Kostelec N.cern.lesy
82
Rozsafny MichalCZE17431824Sk Most
83
Thonig ManfredGER17190SC Starnberg
84
Lasik PetrCZE16831683Kc Kaskada Bilina
85
Vnoucek PavelCZE16741675Tj Glaverbel Czech Teplic
86
Rezny FrantisekCZE16651651Sk Slavoj Velke Pavlovice
87
Safr JanCZE16311597Sk Decin
88
Stransky VojtechCZE15791773Tj Glaverbel Czech Teplic
89
Mahler SonjaGER15630Germany
90
Steinhauser VaclavCZE14541486Remdih Strmilov
91
Zahour IvanCZE02102Tj Glaverbel Czech Teplic
92
Okrouhlik ZdenekCZE01819Tj Glaverbel Czech Teplic
93
Novotny TomasCZE01790Sk Decin
94
Bohac VlastimilCZE01764Sk Most
95
Mriso MilosCZE01742Tj Slavoj Litomerice
96
Sebo VitalijCZE01739Tj Lokomotiva Cheb
97
Zima TomasCZE01737Sk Spartak Usti N.l.
98
Kochert BedrichCZE01731Tj Glaverbel Czech Teplic
99
Smolik BorisCZE01678Tj Sokol Litvinov-Lom.
100
Purkyt JaroslavCZE01650Sk Decin
101
Maly JiriCZE01644Kc Kaskada Bilina
102
Straslipka JiriCZE01640Tj Glaverbel Czech Teplic
103
Hellinger JanCZE01591Tj Slavia Sce Decin
104
Saffova MichaelaCZE01524Tj Sokol Litvinov-Lom.
105
Stranska KamilaCZE01441Tj Glaverbel Czech Teplic
106
Jelinkova JanaCZE01432Ddm Most
107
Lapcik ZdenekCZE01432Sk Strelnice Kadan
108
Obrsal JosefCZE01432Tj Glaverbel Czech Teplic
109
Libosvar JanCZE01365Tj Tatran Zkz Podborany
110
Kastl DanielCZE01250Sk Most
111
Jelinek IvanCZE01100Ddm Most
112
Kirchner MichalCZE01100Tj Sokol Litvinov-Lom.
113
Kalinova EliskaCZE01000Sk Spartak Usti N.l.
114
Skarda LubomirCZE01000Tj Glaverbel Czech Teplic
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use