Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-G08

последно ажурирање22.06.2015 10:22:12, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1ГУГУЛОВСКИ Михаела МонтанаMKD0w
2ЛУШЕСКА ЕленаMKD0w
3НАЈДОВСКИ МиаMKD0w
4НЕДЕВА МирјанаMKD0w