Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U08

последно ажурирање22.06.2015 09:52:44, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
5ЃОРОВИЌ МатијаMKD0
8ЗЛАТКОВ АнтонMKD0
7КИРОСКИ АндрејMKD0
2МАТЕСКИ ЈулијанMKD0
4МАТЕСКИ СтефанMKD0
3НЕДАНОСКИ ПетарMKD0
6НИКОЛОВСКИ КирилMKD0
1ЦВЕТКОВСКИ ЃорѓиMKD0