Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U10

последно ажурирање22.06.2015 12:05:38, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
6БОНЕСКИ НиколаMKD0
5ВЕЛКОСКИ ИванMKD0
7ЃОРОВИЌ ЈованMKD0
1ЗВЕЗДАКОСКИ Матеј15004961MKD0
3ЗРМАНОВСКА Михаела15005127MKD0w
4ЈАНЕСКИ Леон15005135MKD0
8ЛУШЕСКИ КонстантинMKD0
2НИКОЛОСКИ АлександарMKD0
9ЦАПЕСКИ Иван15004945MKD0