Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U12

последно ажурирање22.06.2015 13:13:22, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Search for player Пребарувај

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгполТип
1ВЕЛКОВСКИ Кристијан15003000MKD1584U12
2ЈОРДАНОВ Никола15004481MKD1574U12
3ВЕЛЈАНОСКИ Андреј15003604MKD1571U12
4ВЛАХОВИЌ Велимир15003582MKD1560U12
5АНЃЕЛКОСКА Јана15004414MKD1367wU12
6ЕФТОВСКИ Матео15004910MKD1342U12
7ЕФТОВСКА Леа15004902MKD1311wU12
8ЈОРДАНОВ Михаил15004473MKD1276U12
9ЈОВАНОСКИ АлександарMKD0U12
10БАЈРАМИ Зубејр15005232MKD0U12
11БОНЕСКИ АлександарMKD0U12
12ВЕШОСКИ ВладимирMKD0U12
13ГАЛЕСКИ АндрејMKD0U12
14ДИШЛИОСКИ СтефанMKD0U12
15КОЧЕВСКИ Кирил15004597MKD0U12
16МУРЏОСКИ МартинMKD0U12
17НАЈДОВСКИ ТеоMKD0U12
18РИСТЕСКИ ЕмилMKD0U12