Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U14

последно ажурирање22.06.2015 12:23:58, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
4ПЕТРОВИЌ Лазар15003078MKD1687
8МАНОВА Ивана15003590MKD1629w
2ДАНЧЕВСКИ Гораст15004708MKD1570
3КОСТЕСКИ Миле15003620MKD1444
5ГАГОСКИ МаринMKD0
6ГАЛЕСКИ Гошо15003337MKD0
1ДОСТИНОСКИ АнтониоMKD0
7ДОСТИНОСКИ ХристијанMKD0
9НАЦЕВ Никола15003388MKD0