Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U16

последно ажурирање22.06.2015 13:09:19, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
4ЛАЗОВ Тони15000770MKD2141
5ЈОВЧЕВ Ристе15003680MKD1814
3МИХОВ Филип15003892MKD1785
7СТОЈАНОВ Птоломеј Петар15004252MKD1747
1МАНЕСКИ Давид15003370MKD1664
6ЛАКИНСКА Симона15001695MKD1629w
2НЕДЕЛКОСКИ ФилипMKD0