Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Macedonia Youth Championships 2015-U18

последно ажурирање22.06.2015 11:37:37, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
6FMНИКОЛОВСКИ Никола15002314MKD2294
3КОНСТАНТИНОВ Александар15000060MKD2046
5ЃЕОРЃИЕВСКИ Доне15002748MKD1755
2ПЕЈЧИНОСКИ Никола15003396MKD1531
7ДИМКОВСКИ Стојанчо15003973MKD1527
4АВРАМОВ Димитар15003310MKD0
1ЦАКОНЧЕВ Христијан15002799MKD0