No. | | Name | FED | Rtg | Club/City |
1 | IM | Zwardon Vojtech | CZE | 2442 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
2 | IM | Vesselovsky Serguei | CZE | 2371 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
3 | FM | Sobek Jaroslav | CZE | 2333 | Sachovy Klub Karvina O.S. |
4 | FM | Briestensky Rastislav | SVK | 2330 | SK Slovan Bratislava |
5 | FM | Walek Milan | CZE | 2329 | Tz Trinec |
6 | IM | Michenka Jozef | CZE | 2312 | Sachovy Klub Hm Ostrava |
7 | FM | Lys Josef | CZE | 2286 | Sachovy Klub Karvina O.S. |
8 | | Kicmer Petr | CZE | 2268 | Banik Havirov |
9 | | Surman Martin | POL | 2264 | SO TJ Sokol Mosty u Jablunkova |
10 | | Piesik Piotr | POL | 2260 | SO TJ Sokol Mosty u Jablunkova |
11 | FM | Zabystrzan Pavel | CZE | 2241 | Sk Slavia Orlova |
12 | | Sedlacek Pavol | SVK | 2225 | TJ Slavia CAISSA Cadca |
13 | | Mrva Marek | CZE | 2185 | Tj Ostrava |
14 | FM | Cempel Jaroslav | CZE | 2183 | Banik Havirov |
15 | | Zimniok Lubomir | CZE | 2170 | Sachovy Klub Karvina O.S. |
16 | | Vales Vaclav | CZE | 2164 | Sk Decin |
17 | | Mesiarik Rudolf | CZE | 2156 | Region Panda Rychnov Nad Knezn |
18 | | Kopec Ladislav | CZE | 2150 | Tj Ostrava |
19 | | Stukner Simon | CZE | 2144 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
20 | | Weissmann Lukas | CZE | 2126 | Sokol Dobra |
21 | | Szotkowski Jakub | CZE | 2124 | Sk Slavia Orlova |
22 | FM | Pacl Vaclav | CZE | 2108 | Tj Slovan Havirov |
23 | | Kantor Petr | CZE | 2091 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
24 | | Sventek Anton | SVK | 2082 | TJ Slavia CAISSA Cadca |
25 | | Adamcik Robert | SVK | 2067 | TJ Slavia CAISSA Cadca |
26 | | Cupek Martin | CZE | 2058 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
27 | | Milat Patrik | CZE | 2053 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
28 | | Didi Jan | CZE | 2021 | Tj Ostrava |
29 | | Malinovsky Petr | CZE | 1978 | Lokomotiva Krnov |
30 | | Kukuczka Milan | CZE | 1977 | Tj Vendryne |
31 | | Kotlar Jarmil | CZE | 1949 | Sk Senov |
32 | | Vlachopulos Georgis | CZE | 1948 | Tj Mesto Albrechtice |
33 | | Maroszczyk Wieslaw | CZE | 1946 | Tz Trinec |
34 | | Briestenska Andrea | SVK | 1945 | SK Slovan Bratislava |
35 | | Blecha Josef | CZE | 1900 | Sokol Brusperk |
36 | | Mrazek Roman | CZE | 1885 | Sachovy Klub Karvina O.S. |
37 | | Knopp Rene | CZE | 1884 | Sk Stonava |
38 | | Spiriak Vladimir | SVK | 1864 | SK Mladost Neslusa |
39 | | Kozelsky Marek | CZE | 1851 | Sk Senov |
40 | | Szotkowski Bohuslav | CZE | 1830 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
41 | | Walica Roman | CZE | 1828 | Sk Slavia Orlova |
42 | | Kantor Pavel | CZE | 1815 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
43 | | Kufa Vaclav | CZE | 1813 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
44 | | Lojek Marek | CZE | 1792 | Sk Slavia Orlova |
45 | | Korinek Jaroslav | CZE | 1787 | Tj Marianske Hory |
46 | | Hudziec Bronislav | CZE | 1780 | Tj Vendryne |
47 | | Chmiel Jan | CZE | 1747 | Sokol Chotebuz |
48 | | Tretina Zdenek | CZE | 1744 | Tj Marianske Hory |
49 | | Nespor Ivan | CZE | 1735 | Sk Senov |
50 | | Macek Oldrich | CZE | 1728 | T.J. Sokol Sumperk |
51 | | Sienczyk Stephen Paul | SVK | 1709 | TJ Slavia CAISSA Cadca |
52 | | Kral Jiri | CZE | 1683 | Ostrava |
53 | | Pilch David | CZE | 1672 | Sk Slavia Orlova |
54 | | Repak Jan | CZE | 1657 | Tj Ostrava |
55 | | Krikava Vaclav | CZE | 1656 | Sokol Chotebuz |
56 | | Carnecky Andrej | SVK | 1641 | Chess club Turzovka |
57 | | Cech Jan | CZE | 1637 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
58 | | Majercik Pavol | SVK | 1622 | Chess club Turzovka |
59 | | Kopcova Ludmila | CZE | 1620 | Tj Ostrava |
60 | | Kubelova Sona | CZE | 1610 | Lokomotiva Krnov |
61 | | Demko Robert | CZE | 1584 | Mezinarodni Sachova Skola Inte |
62 | | Gruszka Ales | CZE | 1566 | Sk Slavia Orlova |
63 | | Kopec Jan | CZE | 1532 | Slavoj Cesky Tesin |
64 | | Nytra Ondrej | CZE | 1498 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
65 | | Sikora Petr | CZE | 1460 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
66 | | Mica Marek | CZE | 1457 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
67 | | Adamcik Juraj | SVK | 1424 | TJ Slavia CAISSA Cadca |
68 | | Kopec Ladislav | CZE | 1405 | Tj Ostrava |
69 | | Szotkowski David | CZE | 1369 | Mezinarodni Sachova Skola Inte |
70 | | Novak Jan | CZE | 1306 | Sk Slavia Orlova |
71 | | Nytra Petr | CZE | 1246 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
72 | | Zabka Damian | CZE | 1203 | Sk Slavia Orlova |
73 | | Bazgier Adam | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
74 | | Dacho Mikulas | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
75 | | Lasota Jakub | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
76 | | Lasotova Kristyna | CZE | 1000 | So Tj Sokol Mosty U Jablunkova |
77 | | Nytrova Eva | CZE | 1000 | Beskydska Sachova Skola O.S. |
78 | | Rusz Jan | CZE | 1000 | Bystrice |
79 | | Gruszka Jiri | CZE | 0 | Bocanovice |
80 | | Kalcovsky Petr | CZE | 0 | Havirov |
81 | | Martynkova Nikol | CZE | 0 | Mosty u Jablunkova |
82 | | Sysala Stanislav | CZE | 0 | Frydek-Mistek |
83 | | Szotkowski Jozef | CZE | 0 | Bocanovice |