Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 02:01:18
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
XIV.rocník Memoriálu Karla Bartoše
Last update 24.05.2008 17:47:17, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Zpevák Pavel
CZE
2403
Šk Staré Mesto
2
Michalík Peter
SVK
2402
Šk Prievidza
3
IM
Sosna Jan
CZE
2390
Šk Zlín
4
FM
Vrána František
CZE
2314
Šk Staré Mesto
5
Jurásek Miroslav
CZE
2291
Šk Staré Mesto
6
Dobrotka Martin
SVK
2249
Šk Prievidza
7
Riška Lubomír
CZE
2232
Sk Gym. A Strední Pedagog
8
Roubalík Jakub
CZE
2218
Šk Zlín
9
Kicmer Petr
CZE
2210
Baník Havírov
10
Rubal Adam
CZE
2205
Šk Zlín
11
FM
Jacko Vladimír
SVK
2175
Prvý Šk Prešov
12
Vykydal František
CZE
2169
Šachový Klub Lokomotiva B
13
Shánel Jaroslav
CZE
2134
Šk Staré Mesto
14
Vrtal Jaroslav
CZE
2133
Sk Boršice
15
Symerský Petr
CZE
2121
Tj Šk Veselí N/M
16
Píše Jan
CZE
2099
Šachový Klub Lokomotiva B
17
Marko Anton
SVK
2097
Šk Neomax Partizánske
18
Omelka Roman
CZE
2087
Šk Staré Mesto
19
Reisel František
SVK
2075
Šk Prievidza
20
Bacák Petr
CZE
2068
Slavia Kromeríž
21
Burda Roman
CZE
2067
Tj Neratovice
22
Krca Milan
CZE
2064
Šk Staré Mesto
23
Hodovský Jirí
CZE
2043
Šk Zlín
24
Svoboda Rostislav
CZE
2043
Šk Zlín
25
Koutný Petr
CZE
2041
Tj Vlcnov
26
Chrast Adrián
SVK
2032
Šk Neomax Partizánske
27
Guniš Juraj
SVK
2032
Šk Neomax Partizánske
28
Knotek Josef
CZE
2026
Šk Staré Mesto
29
Stanek Stanislav
CZE
2024
Šk Bydo Zakrany
30
Navrátil Josef
CZE
2019
Tj Šk Veselí N/M
31
Petrík Petr
CZE
2019
Slavia Kromeríž
32
Vávra Antonín
CZE
2019
Šk Staré Mesto
33
Cechál Martin
CZE
1987
Sk Prerov
34
Kurtulík Andrej
SVK
1973
Šk Prievidza
35
Beneš Miroslav
CZE
1945
Mks Holešov
36
Náplava Pavel
CZE
1942
Sk Boršice
37
Kurtulík Anton
SVK
1926
Šk Prievidza
38
Pištek Jan
CZE
1920
Veselí
39
Alexy Peter
SVK
1910
Šk Neomax Partizánske
40
Svetinský Antonín ml.
CZE
1907
Dolní Nemcí
41
Báca Václav
CZE
1890
ner.
42
Esterka Jan
CZE
1881
Šk Emerge Mladá Boleslav
43
Ludvícek Josef
CZE
1829
Sk Boršice
44
Heindl Karel
CZE
1827
Šk Pod Veží
45
Javor Jan
CZE
1821
Tj Vlcnov
46
Vanhara Petr
CZE
1815
Tj Bojkovice
47
Marek Jirí
CZE
1812
Šk Staré Mesto
48
Vanhara Jirí
CZE
1812
Tj Bojkovice
49
Jandásek Evžen
CZE
1800
Bzenec
50
Pfeffer Erik
CZE
1791
Sk Boršice
51
Churý Petr
CZE
1767
Kk-Šk Osvetimany
52
Morávek Zdenek
CZE
1742
Tj Šk Veselí N/M
53
Pfeffer Dominik
CZE
1707
Sk Boršice
54
Hala Jaroslav
CZE
1668
Spartak Hluk
55
Kadlcek Petr
CZE
1642
Dolní Nemcí
56
Cermák Jaroslav
CZE
1628
Spartak Uherský Brod
57
Dicér František
CZE
1612
Spartak Hluk
58
Romanák Jan
CZE
1608
Šk Zlín
59
Bartoš Jirí
CZE
1596
Dolní Nemcí
60
Nevaril Jirí
CZE
1577
Spartak Uherský Brod
61
Kadlcek Pavel
CZE
1574
Dolní Nemcí
62
Náplava Milan
CZE
1571
Jiskra Otrokovice
63
Svetinský Antonín st.
CZE
1553
Dolní Nemcí
64
Rucka Pavel
CZE
1552
Šo Kunovice
65
Lapcík Václav
CZE
1499
Šk Staré Mesto
66
Zpeváková Jana
CZE
1478
Šk Staré Mesto
67
Rusek Jaroslav
CZE
1475
Spartak Hluk
68
Churá Petra
CZE
1364
Kk-Šk Osvetimany
69
Peška Martin
CZE
1338
Kk-Šk Osvetimany
70
Ondrušek Radek
CZE
1279
Kk-Šk Osvetimany
71
Andrýsek Marek
CZE
0
Spartak Hluk
72
Chráska Marek
CZE
0
Tj Desko Liberec
73
Danyuk Pavlo
CZE
0
Šo Kunovice
74
Hromada Martin
CZE
0
Šo Kunovice
75
Jiríkovský Michal
CZE
0
Spartak Hluk
76
Kadlcík František
CZE
0
Spartak Hluk
77
Macek Libor
CZE
0
Tj Vlcnov
78
Moštek Jan
CZE
0
Tj Vlcnov
79
Moštek Petr
CZE
0
Tj Vlcnov
80
Nemec Jakub
CZE
0
Jiskra Otrokovice
81
Pešl Adam
CZE
0
Tj Vlcnov
82
Randziak Martin
CZE
0
Partizanské
83
Slabá Lenka
CZE
0
Sk Boršice
84
Slavík Tomáš
CZE
0
Spartak Hluk
85
Svetinský Antonín jun.
CZE
0
Dolní Nemcí
86
Svetinský Ladislav
CZE
0
Dolní Nemcí
87
Tichopádek Mirek
CZE
0
Spartak Hluk
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use