Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Ceske sachove vanoce 2013 - OPEN

Last update 02.01.2014 14:07:02, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
GMKislinsky AlexeyCZE25040SK Slavia Orlova
2
IMPlat VojtechCZE24700ATZ Trinec
3
IMPetenyi TamasSVK24690SK Dunajska Streda
4
IMChojnacki KrzysztofPOL24050
5
IMGolubka PetrUKR23850
6
FMMueller FabianGER23560
7
IMMishuchkov Nikolai M.RUS23530S60
8
IMKulhanek TomasCZE23450SK Zikuda Turnov
9
FMCerveny MartinCZE23340KP2222 SK Polabiny
10
IMGazik IgorSVK23210
11
IMJasny StanislavCZE23200Beskydska sachova skola
12
IMWeinzettl ErnstAUT23080
13
FMSabol MarianCZE23080KPSK Vysoke Myto
14
FMCerveny PetrCZE22920KPTJ Stefanydes Policka
15
Kovar VojtechCZE22850SK Era Postovni sporitelna
16
WGMKrupa MonikaPOL22510w
17
FMNovotny MichalCZE22410KP2222 SK Polabiny
18
Kiselev PavelRUS22330
19
IMBoguszlavszkij JevgenyijHUN22230S60
20
FMBombek PeterSVK22180
21
WIMVarga KlaraHUN22110w
22
CMBalacek TadeasCZE22100SK Joly Lysa nad Labem
23
Kowalczyk PawelPOL21890
24
IMZakharchenko ArnoldUKR21880S60
25
Kubik MichaelCZE21870U16Beskydska sachova skola
26
Seidl StepanCZE21780SK Caissa Trebic
27
Haman JakubCZE21760SK Kladno
28
FMGazik ViktorSVK21550U16
29
Dowgird FilipPOL21540
30
Pekar VaclavCZE21510KPTJ Jiskra Litomysl
31
CMHerbold ManfredGER21390TSV Hütschenhausen
32
Korpalski RobertPOL21340
33
WCMGazikova VeronikaSVK21240wU16
34
Cip DaliborCZE21100Orel Orechov
35
Pulpan JakubCZE21020KP/U2222 SK Polabiny
36
Ptacek LubosCZE20920KPSK Vysoke Myto
37
Cap AdamCZE20770U16SK Kladno
38
Hrabal MichalCZE20740Agentura 64 Grygov
39
Wichs JakubCZE20670Sachy Povrly
40
Misicko JanCZE20640SK Kladno
41
Czyz ArturPOL20390
42
Houska BronislavCZE20360KPTJ Stefanydes Policka
43
Bradac RomanCZE20280SK Caissa Trebic
44
Stehlik JiriCZE20120Sokol Kolin
45
CMKrupa KrzysztofPOL20080
46
Malinovsky PetrCZE20080Lokomotiva Krnov
47
Gratze MichaelAUT19910
48
Kotva MilanCZE19900KP/STJ Slovan Moravska Trebova
49
Ptacek TomasCZE19900U16SK Ortex-Reta Hradec Kralove
50
Tejkal JiriCZE19700S60SK Loko Praha
51
Melichar VojtechCZE19500KP/U2222 SK Polabiny
52
Dzikowski MichalPOL19330
53
Smetak VaclavCZE19270S60TJ Sokol Praha-Vrsovice
54
Hajek OskarCZE19170SK Lokomotiva Brno
55
Prachar JosefCZE19040S60SK Porg Praha
56
Johnova EliskaCZE18790wTJ Jiskra Horice v Podkrkonosi
57
Jandl VojtechCZE18610U16SK Revnice
58
Jenisch AchimGER18360SF Botvinnik Steinsfurt
59
Mihal SergejCZE18340SK Porg Praha
60
Sojma ZdenekCZE18340KPTJ Slovan Moravska Trebova
61
Marinov PeterCZE18220KPSK Vysoke Myto
62
Sadzikowski MarianPOL18220
63
Horak MiroslavCZE18190S60TJ Namest N/Oslavou
64
Shishkin VadimRUS18160
65
Krupa JerzyPOL18140
66
Kotyk VaclavCZE17920SK Rakovnik
67
Schaffer OndrejCZE17870KPTJ Stefanydes Policka
68
Bauer OndrejCZE17600TJ Cesky lev Kolesovice
69
Hampel RudolfCZE17560Sokol Praha-Kobylisy
70
Vagner PatrikCZE17390TJ Nachod
71
Rychtecky PavelCZE17180S60SK Teplarna Praha-Malesice
72
Kubelova SonaCZE17110wLokomotiva Krnov
73
Litvinova OxanaCZE17020wSokol Praha-Kobylisy
74
Veselsky JanCZE16980ASk Praha-Smichov
75
Korpalska JoannaPOL16880w
76
Nespor JakubCZE16800KP/UTJ Stefanydes Policka
77
Solc FilipCZE16740U16SK Ortex-Reta Hradec Kralove
78
Nedelcev RadimCZE16400KP/SSK Vysoke Myto
79
Buchta MartinCZE16390KPTJ Stefanydes Policka
80
Korpalski MaciejPOL16120U16
81
Zitna AnetaCZE15210wSK DDM Trebechovice pod Orebem
82
Gazik JakubSVK14910U16
83
Stankiewicz AlicjaPOL14350w
84
Pyzio AmeliaPOL13360wU16
85
Korolewicz PawelPOL13240U16
86
Pavlicek LukasCZE01482KP/UTJ Stefanydes Policka
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 12.07.2021 09:27
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use