Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 02:46:36
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
XIII TORNEO DE XADREZ CONCELLO DA GUARDA 2013 sub 10
Last update 17.05.2013 22:59:21, Creator/Last Upload: FEDRACIÓN GALLEGA DE AJEDREZ (104)
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Gomez Carreno Martin
ESP
1498
Xadrez Ourense
2
Abreu Figueiroa Iago
ESP
0
Universidade de Vigo
3
Alonso Dorado Francisco
ESP
0
Xadrez Albatros
4
Bello Moure Fernando
ESP
0
Peleteiro
5
Bravo Rodriguez Marco
ESP
0
EX Rianxo
6
Bringas Gomez Artai
ESP
0
Xadrez Laroca
7
Bua Alonso Anxo
ESP
0
CX Fontecarmoa
8
Buitron Ramil David
ESP
0
Gallaecia Santiago
9
Carou Filgueira Marcos
ESP
0
EX Rianxo
10
Castano Rodriguez Xian
ESP
0
EX Rianxo
11
Castro Dominguez Oscar
ESP
0
Lucena
12
Chas Ribao Carlos
ESP
0
Xadrez Laroca
13
Chas Ribao Pablo
ESP
0
Xadrez Laroca
14
De la Santisima Trinidad Ramos Brais
ESP
0
Xadrez Albatros
15
Feijoo de Araujo Francisco
ESP
0
Escuela de Bouzas
16
Fernandez Carballo Joaquin
ESP
0
Universidade de Vigo
17
Fernandez Carneiro Ana
ESP
0
Xadrez Laroca
18
Fernandez Jove Luis
ESP
0
Benchoshey
19
Fernandez Lopez Pablo
ESP
0
Circulo Chantadino
20
Fernandez Romano Artai
ESP
0
CX Fontecarmoa
21
Ferreno Sanmartin Angel
ESP
0
CX Marin
22
Figueira Tembra Laure
ESP
0
EX Rianxo
23
Garcia Gil Sabela
ESP
0
Xadrez Laroca
24
Garrido Masid Cristina
ESP
0
Benchoshey
25
Gerpe Vilas Xurxo
ESP
0
Casa Xuventude
26
Gil Fernandez Aldara
ESP
0
Benchoshey
27
Giron Hermo Xabier
ESP
0
Peleteiro
28
Godoy Quintela Iago
ESP
0
Benchoshey
29
Gonzalez Fernandez Pedro
ESP
0
Lucena
30
Gonzalez Ferreira Laura
ESP
0
Xadrez Laroca
31
Gonzalez Lopez Cecilia
ESP
0
Benchoshey
32
Gonzalez Lopez Mateo
ESP
0
Benchoshey
33
Gonzalo Gosende Hugo
ESP
0
Lucena
34
Lago Rodriguez Claudia
ESP
0
Fermin Bouza Brey
35
Lago Rodriguez David
ESP
0
Fermin Bouza Brey
36
Lamas Garralon Ana
ESP
0
Lucena
37
Lobato Rey Pablo
ESP
0
CX Fontecarmoa
38
Lopez Castro Jorge
ESP
0
CX Fontecarmoa
39
Martinez Montes Juan Manuel
ESP
0
EXP
40
Mourino Gonzalez Pablo
ESP
0
Escuela Bouzas
41
Osorio Pereira Marcos
ESP
0
Benchoshey
42
Perez Dapoza Cesar
ESP
0
Xadrez Ourense
43
Plaza Reino Leire
ESP
0
Peleteiro
44
Portela Riveiro Miguel
ESP
0
Xadrez Albatros
45
Rego Calvo Hugo
ESP
0
Xadrez Laroca
46
Rey Cardin Adrian
ESP
0
Peleteiro
47
Rey Figueira Brais
ESP
0
EX Rianxo
48
Rodriguez Ferreiros Andres
ESP
0
CX Fontecarmoa
49
Rodriguez Gabian Samuel
ESP
0
Fermin Bouz Brey
50
Rodriguez Vinas Pedro
ESP
0
Universidade de Vigo
51
Salceda Rodriguez Gabriel
ESP
0
Xadrez Laroca
52
Sanchez Vazquez Martin
ESP
0
Escuela de Bouzas
53
Sanroman Costas Mauro
ESP
0
Xadrez Laroca
54
Tajes Ferro Joaquin
ESP
0
Lucena
55
Van Loo Dios Alan
ESP
0
Universidade de Vigo
56
Vazquez Brea Raul
ESP
0
CX Fontecarmoa
57
Vazquez Gomez Marcos
ESP
0
Xadrez Ourense
58
Verde Lomba Sandra
ESP
0
Xadrez Albatros
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use