Logged on: Gast
Servertime 29.03.2024 12:05:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Hjem
Turneringsdatabase
Østrigsk mester
Fotos
FAQ / OSS
Online tilmelding
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Kalendar
Links
Tekniske nyheder
Kontakt
Federations valg
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Turneringsvalg
Alle turneringer
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed mindre end 3 uger)
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed længere end 3 uger)
Turneringer som starter indenfor de næste 7 dage
Turneringer som starter om mere end 7 dage
Turneringer som er afsluttede indenfor de sidste 7 dage
Turneringer som er afsluttede mere end 7 dage siden
Turneringer i de sidste 10 uger med partier
Sortering i helhold til
Seneste uploads, sorteret i stigende orden
Valgt federation: Chile (CHI)
Nr.
Turnering
Not started
Playing
Finalized
Sidste opdatering
1
CLUB DE AJEDREZ CHILE -Torneo Blitz Viernes 28 Marzo
Bz
10 Timer 58 Min.
2
CESFAM CHESS TOUR Programa Vida Sana & Club de Ajedrez Mapuchess
Rp
2 Dage 12 Timer
3
FINAL CATEGORÍA OPEN CIRCUITO LLAIMA 2023
Rp
3 Dage 20 Timer
4
FINAL CATEGORÍA JUVENIL CIRCUITO LLAIMA 2023
Rp
3 Dage 21 Timer
5
FINAL CATEGORÍA INFANTIL CIRCUITO LLAIMA 2023
Rp
3 Dage 21 Timer
6
FINAL CATEGORÍA SUPER MINI CIRCUITO LLAIMA 2023
Rp
3 Dage 21 Timer
7
Primer IRT Promesas OHiggins 2024
St
4 Dage 7 Timer
8
IRT MARZO SUB 1800 - Club de Ajedrez Cordillera
St
4 Dage 11 Timer
9
91°torneo Plaza de Maipu club chessmaipu
Rp
4 Dage 12 Timer
10
TORNEO SUB 2400 CHESS VINA
St
4 Dage 12 Timer
11
TORNEO ESCOLAR MARZO 2024 JJEE
Rp
4 Dage 16 Timer
12
30 JUGUEMOS A PENSAR
Rp
4 Dage 19 Timer
13
30° JUGUEMOS A PENSAR 2024, SUB 8,10,12
Rp
4 Dage 19 Timer
14
II Irt Sub 2400, Semana Santa Valdivia 2024
St
4 Dage 20 Timer
15
Circuito de Ajedrez Interclubes 2024 Categoria Open
Rp
5 Dage 7 Timer
16
2° Fecha Circuito Ajedrez sin Fronteras III
Rp
5 Dage 10 Timer
17
CLUB DE AJEDREZ CHILE - TORNEO INMEMORIAL MANUEL REVECO LIZAMA $500.000 A REPARTIR, SABADO 23 DE MARZO 2024 A LAS 16:00 HRS!!
Rp
5 Dage 10 Timer
18
519° TORNEO MALL FLORIDA CENTER
Rp
5 Dage 11 Timer
19
AJEDREZ Y SALUD UNA COMBINACION GANADORA, ETAPA 03
Rp
5 Dage 12 Timer
20
CLUB DE AJEDREZ TALAGANTE - 1° Torneo de Ajedrez Blitz Marzo 2024
Bz
5 Dage 13 Timer
21
Circuito de Ajedrez Interclubes 2024 Categoria Sub 18
Rp
5 Dage 15 Timer
22
5to torneo Mall Plaza America 23-03-2024
Rp
5 Dage 16 Timer
23
1° Fecha Circuito Ajedrez sin Fronteras III
Rp
5 Dage 18 Timer
24
Torneo Rapido Club de Ajedrez Concepcion
Rp
6 Dage 8 Timer
25
CLUB DE AJEDREZ CHILE -Torneo Blitz Viernes 22 Marzo
Bz
6 Dage 11 Timer
26
1 TORNEO BLITZ UAH
Bz
7 Dage 9 Timer
27
4° Torneo Blitz Club Peón Indómito de Purén
Bz
7 Dage 10 Timer
28
CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo SII Marzo 2024
Rp
9 Dage 10 Timer
29
Torneo Escolar Colegio Bicentenario San Jose Curico
Rp
9 Dage 15 Timer
30
FESTIVAL DE AJEDREZ CALBUCO “AUKANTU WENY” 2024 - BLITZ
Rp
10 Dage 22 Timer
31
FESTIVAL DE AJEDREZ CALBUCO “AUKANTU WENY” 2024
Rp
10 Dage 22 Timer
32
FESTIVAL DE AJEDREZ CALBUCO “AUKANTU WENY” 2024 - Juveniles
Rp
10 Dage 22 Timer
33
FESTIVAL DE AJEDREZ CALBUCO “AUKANTU WENY” 2024 - Infantiles
Rp
10 Dage 22 Timer
34
Torneo Vivo Outlet ABSOLUTO
Rp
11 Dage 11 Timer
35
Torneo Vivo Outlet SUB18
Rp
11 Dage 11 Timer
36
Torneo Vivo Outlet SUB12
Rp
11 Dage 11 Timer
37
90°torneo plaza maipu
Rp
11 Dage 11 Timer
38
TORNEO IRT MARZO 2024 CLUB LA FLORIDA Y PREPARATORIO NACIONAL MENORES
St
11 Dage 12 Timer
39
BINACIONAL BLITZ 2024
Bz
11 Dage 16 Timer
40
BINACIONAL POR EQUIPOS 2024
St
11 Dage 18 Timer
41
TORNEO 78°ANIVERSARIO CLUB DE AJEDREZ VALDIVIA
Rp
11 Dage 18 Timer
42
518° TORNEO MALL FLORIDA CENTER
Rp
12 Dage 10 Timer
43
CLUB DE AJEDREZ CHILE - Rapido sabado 16 Marzo 2024
Rp
12 Dage 11 Timer
44
II Irt Sub 2400, Semana Santa Valdivia 2024
St
12 Dage 12 Timer
45
TORNEO DE AJEDREZ POR EQUIPOS VUELTA A CLASES
Rp
12 Dage 14 Timer
46
Enroque Osornino - 1° Torneo Aiep Osorno 2024 (10+5)
Rp
12 Dage 17 Timer
47
CLUB DE AJEDREZ CHILE - blitz $50.000 Marzo 2024
Bz
13 Dage 10 Timer
48
Blitz Marzo entrenamiento Club Peón Indómito
Bz
14 Dage 10 Timer
49
Primer Torneo Promesas O´Higgins 2024
St
18 Dage 8 Timer
50
6TO CHESS-BOSS CHESS TOUR SERIE A
St
18 Dage 10 Timer
Vis flere turneringer …
Skakturnerings resultatserver
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Juridiske detaljer / brugs betingelser