Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 04:05:07
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
13. Memorial Vaclava Cagaly
Last update 26.12.2007 17:16:18, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
FM
Vrána František
CZE
2312
Šk Staré Mesto
2
FM
Vlcek Stanislav
SVK
2308
Sk Doprastav Bratislava
3
FM
Vyskocil Neklan
CZE
2307
Šk Duras Bvk
4
FM
Dudáš Jan
SVK
2267
Dunaj Bratislava
5
Veselský Jozef
SVK
2264
Sk Zentiva Hlohovec
6
Dobiáš Richard
SVK
2262
Slovan Bratislava
7
Gaša Andrej
SVK
2227
Sk Senica
8
Pakosta Miroslav
CZE
2181
Šachový Klub Lokomotiva B
9
Hazir Svetozar
SVK
2168
Sk Doprastav Bratislava
10
Kasanický Richard
SVK
2162
Sk Doprastav Bratislava
11
Enzendorfer Alfred
AUS
2150
SK VOEST Linz
12
Šarmir Milos
SVK
2142
Sk Senica
13
Horák Ivan
CZE
2140
Sk Horácek-Sudomerice
14
Vach Pavol
SVK
2122
Sk Senica
15
Trávnícek Petr
CZE
2118
Šk Hodonín
16
Galuška Josef
CZE
2115
Tj Šk Veselí N/M
17
Šilhavík Antonín
CZE
2106
Loko Uherský Ostroh
18
Uricár Jakub
CZE
2103
Šk Staré Mesto
19
Pribila Michal
SVK
2090
Sk Nafta Gbely
20
Symerský Petr
CZE
2090
Tj Šk Veselí N/M
21
Balšínek Pavel
CZE
2088
Tj Podlužan Prušánky
22
Krížek František
CZE
2081
Sk Boršice
23
Samko Karol
SVK
2076
Sk Slovan Bratislava
24
Pálka Miroslav
SVK
2068
Sk Senica
25
Kovárik Oto
SVK
2067
Sachovy Klub Holic
26
Hudacek Josef
CZE
2062
Slavia Kromeríž
27
Strakác Petr
CZE
2058
Sk Horácek-Sudomerice
28
Mayer Josef
CZE
2045
Tatran Poštorná
29
Navrátil Josef
CZE
2042
Tj Šk Veselí N/M
30
Fiala Václav
CZE
2039
Sk Boršice
31
Pešák Roman
CZE
2039
Sk Horácek-Sudomerice
32
Volcík Ludek
CZE
2032
Sk Boršice
33
Pribila Gerhard
SVK
2025
Sk Nafta Gbely
34
Berisha Fadil
CZE
2010
Šk 64 Brno
35
Marek Jirí
CZE
2004
Tj Podlužan Prušánky
36
Vépy Ivan
SVK
1984
Sk Skalica
37
Vicar Petr
CZE
1982
Tj Šk Veselí N/M
38
Pukl Rostislav
CZE
1976
Š.k. 1923 Sokol Kyjov
39
Šanák František
CZE
1969
Sk Boršice
40
Šebesta Josef
CZE
1960
Sk Stak Domanín
41
Partyš Petr
CZE
1951
Sk Boršice
42
Vlkovic Pavol
SVK
1947
Sk Hydina Cifer
43
Náplava Pavel
CZE
1931
Sk Boršice
44
Jozefovic Milan
SVK
1930
Sachovy Klub Holic
45
Píštek Jan
CZE
1929
Tj Šk Veselí N/M
46
Veverka František
CZE
1896
Tatran Poštorná
47
Vogl Zdenek
SVK
1883
Sk Skalica
48
Ludvícek Josef
CZE
1878
Sk Boršice
49
Otepka Vladimir
SVK
1867
So Spartak Myjava
50
Janás Vladimír
CZE
1866
Sk Horácek-Sudomerice
51
Skalka Josef
CZE
1864
Sk Boršice
52
Kocák Branislav
SVK
1855
Sk Nafta Gbely
53
Bilovský Milan
CZE
1835
Sk Horácek-Sudomerice
54
Frýbort Pavel
CZE
1826
Sk Boršice
55
Fidericky Milan
SVK
1813
Sk Senica
56
Tokoš Rastislav
SVK
1811
Sk Dragon Senica
57
Ingr František
CZE
1800
Š.k. 1923 Sokol Kyjov
58
Zajicek Ferdinand
SVK
1798
Sk Nafta Gbely
59
Gabriel Adam
CZE
1797
Sk Boršice
60
Sukopcák Miroslav
SVK
1794
Sk Slovakia Senica
61
Hrabal Radek
CZE
1793
Tj Šk Veselí N/M
62
Hala Gabriel
CZE
1788
Sokol Kneždub
63
Pito Vojtech
CZE
1780
Šk Hodonín
64
Vránová Jarmila
CZE
1777
Šk Staré Mesto
65
Volcík Stanislav
CZE
1773
Sk Boršice
66
Churý Petr
CZE
1752
Kk-Šk Osvetimany
67
Brisudová Veronika
SVK
1751
Sk Skalica
68
Brunovský Peter
SVK
1744
Sk Nafta Gbely
69
Morávek Zdenek
CZE
1734
Tj Šk Veselí N/M
70
Lipták Dusan
SVK
1729
Sk Hydina Cifer
71
Hrubša Marian
SVK
1719
Sk Skalica
72
Machala Libor
CZE
1695
Š.k. 1923 Sokol Kyjov
73
Havlícek Peter
SVK
1688
Sk Senica
74
Kucera Ivan
CZE
1683
Šk Hodonín
75
Rožek Ivan
CZE
1683
Šk Hodonín
76
Kastler Peter
SVK
1679
Sk Nafta Gbely
77
Padalík Ludek
CZE
1679
Šk Hodonín
78
Damborský Pavol
SVK
1677
So Kopcany
79
Krolop Petr
CZE
1677
Šk Hodonín
80
Hornácek Vendelin
SVK
1667
Sk Skalica
81
Papánek Lubomir
SVK
1667
Sk Nafta Gbely
82
Hollý Milan
CZE
1652
Sk Horácek-Sudomerice
83
Harašta Juraj
SVK
1646
Sk Skalica
84
Taptic Filip
CZE
1643
Šk Hodonín
85
Polácek Arnošt
CZE
1639
Š.k. 1923 Sokol Kyjov
86
Solarík Pavel
CZE
1620
Sokol Kneždub
87
Hornák Pavol
SVK
1619
Sk Hydina Cifer
88
Olos Stanislav
SVK
1565
Sk Hydina Cifer
89
Dubecký Ladislav
SVK
1550
So Kopcany
90
Geher Stanislav
SVK
1540
Sk Skalica
91
Vajcner Jirí
CZE
1538
Jiskra Strážnice
92
Šilhavík Marek
CZE
1538
Šk Staré Mesto
93
Tomcala Jan
CZE
1532
Tj Šk Veselí N/M
94
Cajka Miroslav
CZE
1521
Sokol Kneždub
95
Stojnov Vladimír
CZE
1516
Kk-Šk Osvetimany
96
Zlámal Marek
SVK
1480
Sachovy Klub Holic
97
Prášek Tomáš
CZE
1468
Šk Hodonín
98
Nožicka Jaroslav
CZE
1449
Jiskra Strážnice
99
Mrva Štepán
CZE
1418
Kk-Šk Osvetimany
100
Slavík Miroslav
CZE
1396
Tatran Poštorná
101
Hanzalík Alojz
SVK
1373
So Kopcany
102
Cerovský Jan
SVK
1367
So Kopcany
103
Kubik Peter
SVK
1350
Sk Skalica
104
Peška Martin
CZE
1309
Kk-Šk Osvetimany
105
Smetka Lukáš
CZE
1250
Jiskra Strážnice
106
Vajcner Vít
CZE
1250
Jiskra Strážnice
107
Šimek Martin
CZE
1250
Jiskra Strážnice
108
Chrbolka Jaroslav
CZE
1100
Šk Orel Milotice
109
Churá Petra
CZE
1100
Kk-Šk Osvetimany
110
Kladnák Martin
CZE
1100
Šk Dubnany
111
Bína Zdenko
CZE
1000
Jiskra Strážnice
112
Mesícek Martin
CZE
1000
Jiskra Strážnice
113
Mesícek Tomáš
CZE
1000
Jiskra Strážnice
114
Štos Radek
CZE
1000
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use