Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

XV TORNEO FESTIVAL ESCOLAR AJEDREZ - A.ROBINET 2012 CATEGORIA SUB 8

Last update 05.05.2012 22:26:05, Creator/Last Upload: muela pérez, miguel ángel

Starting rank

No.NameFEDRtgClub/City
1ABASCAL TOCA SOFIAESP0A.ROBINET
2ABRISQUETA ZUDAIRE LEYREESP0OBERENA - NAVARRA
3AGUIRRE JIMENEZ AIMARESP0GROS XAKE TALDEA - GIPUZKOA
4AGUIRRE MENENDEZ GALOESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
5ALIAS LAPASAUSKAITE GUILLERMOESP0UTEBO - ZARAGOZA
6ALONSO ELICES HUGOESP0SANTURTZI - BIZKAIA
7APELLANIZ PEREZ MIRIAMESP0GROS XAKE TALDEA - GIPUZKOA
8ARENAL JULIOESP0EMD ASTILLERO
9AROZTEGI TOLOSA MARTAESP0LA SALLE - GIPUZKOA
10ARROYO ADRIANESP0CA ASTILLERO
11BUSTILLO GONZALEZ SAMUELESP0JOSE ARCE BODEGA
12CACHERO DIAZ SOFIA AMALIAESP0MIERES DEL CAMINO - ASTURIAS
13CADELO OPORTO LUISESP0LIEBANA
14CAGIGAS DIEGOESP0LAREDO
15CALDERON LOPEZ IVANESP0C.A. CAMPOO
16CARBAJAL MENDEZ CELIAESP0CLUB ALFIL - ASTURIAS
17CARRACEDO LAHIJA KEVINESP0MARCOS FRECHIN - ZARAGOZA
18CARRERA MARTIN LARAESP0ALFIL AGUILAR - PALENCIA
19CARRION DE ARRIBA CLAUDIAESP0EDM PIELAGOS
20CAÑIZARES RULL GENISESP0MIKEL GUREA - NAVARRA
21CHOFRE SANCHEZ LARAESP0EDM PIELAGOS
22CORRAL SAIZ DAVIDESP0A.ROBINET
23COSGAYA IGLESIAS LYDIAESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
24DE LA HOZ JAVIERESP0DEUTSCHE SCHULE
25DE LA ROZA RUEDA JIMENAESP0COLEGIO KOSTKA
26BEGENARU VICTORESP0EMA CAMARGO
27DIAZ TEJEDOR ADRIANESP0ALFIL AGUILAR - PALENCIA
28ELETA BIAIN OIERESP0GROS XAKE TALDEA - GIPUZKOA
29FERNANDEZ BERCIANO DAVIDESP0MARCOS FRECHIN - ZARAGORA
30FERNANDEZ SAINZ MARIOESP0EMD TORRELAVEGA
31FERRANDEZ VEGA ALICIAESP0LIEBANA
32FERRANDEZ VEGA RAMON MANUELESP0LIEBANA
33GARCIA GARCIA CLARAESP0COLEGIO KOSTKA
34GIL EGEA UNAIESP0SANTURTZI - BIZKAIA
35GOMEZ CUEVAS CLARAESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
36GONZALEZ FERNANDEZ ALVAROESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
37GONZALEZ MANRIQUE MARIOESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
38GONZALEZ MARQUEZ PABLOESP0EDM PIELAGOS
39GONZALEZ RODRIGUEZ AITORESP0CA SESTAO - BIZKAIA
40GONZALEZ SAN ISIDORO JAVIERESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
41HERNANDEZ SANCHEZ DAVIDESP0MARCOS FRECHIN - ZARAGOZA
42HERRERA GOMEZ SANDRAESP0EMA CAMARGO
43HIERRO ROCILLO MANUELESP0LAREDO
44IGLESIAS DANILOV ALEXEIESP0C.P.BEGOÑA - ASTURIAS
45IGLESIAS GARCIA ELENAESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
46ITURBE ARCE ADRIANESP0EDM PIELAGOS
47ITURBE ARCE NAIARAESP0A.ROBINET
48JOGLAR GARCIA MARIAESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
49JUARROS RUIZ VICTORESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
50LASO ROMANO CANDELAESP0EDM PIELAGOS
51ALIAS PATRICIAESP0GORONDAGANE - BIZKAIA
52LIEBANA MARTINEZ DIEGOESP0COLEGIO KOSTKA
53LLATA CESARESP0LAREDO
54MACIAS SOLANO CARLOS LLUISESP0LIEBANA
55MARTIN ALONSO JOSUESP0GROS XAKE TALDEA - GIPUZKOA
56MARTIN ALONSO JULENESP0GROS XAKE TALDEA - GIPUZKOA
57MARTINEZ MAYORAL MANUELESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
58MENCIA RODRIGUEZ MATEOESP0C.P.BEGOÑA - ASTURIAS
59MIGUEL PINILLOS PAULAESP0COLEGIO KOSTKA
60MINGUEZ CALDERON RAFAELESP0COLEGIO KOSTKA
61MONGE CARLOSESP0TORRES BLANCAS SARDINERO
62MONGE PABLOESP0TORRES BLANCAS SARDINERO
63MONGE SANCHEZ DANIELESP0SOFIA TARTILAN - PALENCIA
64MONTALRO ANDIESP0COLEGIO KOSTKA
65MORALES TOTORICA ZIORTZAESP0SANTURTZI - BIZKAIA
66MORENO QUEVEDO HUGOESP0EDM PIELAGOS
67MORON GUERRA HECTORESP0COLEGIO KOSTKA
68MUELA LUISESP0A.ROBINET
69MUELA RUBIO JAVIERESP0A.ROBINET
70NEILA SAIZ AROAESP0COLEGIO KOSTKA
71NORIEGA ALONSO ALVAROESP0EDM PIELAGOS
72NOSTI FERNANDEZ MARIOESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
73ORTIZ CASTAÑO LUCIAESP0A.ROBINET
74PARRALES SOLANO MARVINESP0LIEBANA
75PEREDA GONZALO GUILLEESP0EDM PIELAGOS
76AGUERO GARCIA DIEGOESP0A.ROBINET
77PEREZ MUÑOZ IMANOLESP0SANTURTZI - BIZKAIA
78PEREZ PEREZ NOAESP0COLEGIO KOSTKA
79PEÑA FERNANDEZ CATALINAESP0EDM PIELAGOS
80POBLET BULNES SARAESP0C.P. GESTA I - ASTURIAS
81VELASCO GARCIA ANDREAESP0A.ROBINET
82POLO HANDS JUAN IGNACIOESP0A.ROBINET
83PRATS FARES ELUNIESP0EMD TORRELAVEGA
84PRELLEZO URSUEGUIA JOSE LUISESP0EDM PIELAGOS
85PUENTE BEZANILLA MARCOSESP0EDM PIELAGOS
86PUJADO LOPEZ ARNAUESP0EDM SANTOÑA
87REGUERO LUCASESP0EDM CASTRO
88REGUERO SAULESP0EDM CASTRO
89REGUILLAGA MANEXESP0ZALI BALTZA TXINTXIRRI - BIZKAIA
90RIVERO ZAZO RAULESP0ELENA QUIROGA
91RODRIGUEZ LAMANA MIGUELESP0EDM PIELAGOS
92SABORIDO BLAZQUEZ IBAIESP0GAZTE BERRIAK - NAVARRA
93SAN MIGUEL GONZALEZ HECTORESP0EDM PIELAGOS
94SAN MIGUEL LUQUE ANDERESP0SANTURTZI - BIZKAIA
95SANTOS MENENDEZ RUBENESP0C.P.BEGOÑA - ASTURIAS
96SARABIA LLAMAZARES SOFIAESP0TORRES BLANCAS SARDINERO
97SAVASTITA ROBERT ANDREIESP0LIEBANA
98SERNA LOPEZ MARINAESP0EDM PIELAGOS
99SERVAN OCHOA NICOLASESP0EDM PIELAGOS
100SUAREZ COSTALES ELOYESP0GRUPO CULTURA COVADONGA - ASTURIAS
101SUENGAS JAIMEESP0EDM PIELAGOS
102VALLE DE VICENTE NICOLASESP0TORRES BLANCAS SARDINERO
103VARA DEL BOSQUE ADRIANESP0A.D.SAN VIATOR - ALAVA
104VAZQUEZ GARCIA LUCIAESP0CLUB DEPORTIVO JUVENTUD - BURGOS
105SERNA NOEMIESP0ELENA QUIROGA
106VIAR FERNANDEZ NESTORESP0EMD ASTILLERO
107VICENTE MERINO DANIELESP0GAZTE BERRIAK - NAVARRA
108VIDAL DIEGOESP0LAREDO
109VILLANUEVA MORENO YERAYESP0EDM PIELAGOS
110VILLAR PIRIZ ADRIANESP0TORRES BLANCAS SARDINERO
111VILLAR SAIZ SARAESP0A.ROBINET
Advertisement