Registration: https://forms.gle/NLPJEyGK42gxU3xz8

Rudaga - Kaissa 2022: Tournament B (blitz)

Organizer(s)Educational Organization "Rudaga Plus"
FederationLatvia ( LAT )
Tournament directorTesteleca, Inese 11621427
Chief ArbiterIA Kalnins, Toms 11604069
ArbiterNA Matisone, Diana 11606991; NA Ter-Avetisjana, Agapi 11619473
Time control (Rapid)Blitz: 5 minutes for game with 3 seconds increment from move 1
LocationBulduru prospekts 64/68, Jurmala, Hotel Lielupe
Number of rounds8
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2022/07/10
Rating-Ø1120
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 25.06.2022 21:05:11, Creator/Last Upload: savieniba

Tournament selectionRapid, Blitz, III sporta klases, IV sporta klases, Iesācēji, Pirmsskolēni, ELO 1800+, ELO below 1800, II sporta klases
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamENG, FID, LAT, UKR
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgsexTyp
1
Springis Jevgenijs11610506LAT1750U16
2
Aminovs Maksims11610425LAT1716U18
3
Milovs Daniels11623187LAT1707
4
Tabors Emils11608854LAT1583U16
5
Hops Roberts11628790LAT1461U14
6
Beniosev Daniel11632674LAT1372U10
7
Tarvids Roberts11623365LAT1344U20
8
Vorobjovs Nils11629924LAT1269U12
9
Treimanis Ernests11626470LAT1242U14
10
Kalinin Oleg11631856LAT1240U10
11
Lescenko Maksims11629290LAT1217U12
12
Lazars Krisjanis11635452LAT1148U10
13
Gaidis Edvards11624086LAT1127U12
14
Vascinska Alina11626402LAT1121wU12
15
Shomin Dmytro34119531UKR1099U10
16
Dorofejevs Demids11624906LAT1093U12
17
Orlovskis Jaroslavs11636173LAT1078U10
18
Varhotovs Vladimirs11633786LAT1050U12
19
Abeltins Artis11635851LAT0U08
20
Abols Ernests11633131LAT0U10
21
Azevs Aleksandrs11629932LAT0U14
22
Bermans Davids11629339LAT0U20
23
Cehovals Grigorijs11636343LAT0U10
24
Fridmans Boriss11630990LAT0U10
25
Fridmans Ilja11632470LAT0U10
26
Fridmans Levs11634154LAT0U08
27
Goncaruks Ilja11637986LAT0U10
28
Gozs Arons11627115LAT0U10
29
Grabovskis Savelijs11635223LAT0U12
30
Grivkovs Timofejs11634286LAT0U08
31
Ianchenko Illia34175385UKR0U12
32
Jurzdickis Levi Mose11633948LAT0U08
33
Kakurin Artem55672612FID0U10
34
Kuzmins Aleksandrs111636270LAT0U08
35
Lakstigala Laura11636670LAT0wU08
36
Lakstigala Marta11636661LAT0wU10
37
Maizenbergs Levs11634146LAT0U08
38
Martinovs Luka11633778LAT0U08
39
Misins Artemijs11629592LAT0
40
Poliscuka Veronika11632437LAT0wU12
41
Savins Semjons11633212LAT0U10
42
Silins Miks11630981LAT0U12
43
Strekalovs Ernests11633174LAT0U10
44
Suslenkovs Boriss11635479LAT0U08
45
Vilskersts Ernests11633182LAT0U10
46
Vinokurovs ValerijsLAT0
47
Zvaigzne Aleksejs11634472LAT0U12
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use