FESTIVAL ESCOLAR AJEDREZ - ROBIN-CHESS 2022 CATEGORIA SUB 20

Last update 28.05.2022 19:05:39, Creator/Last Upload: Federación Cántabra de Ajedrez

Tournament selectionSub 8, Sub 10, Sub 12, Sub 14, Sub 16, Sub 20
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 8 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8/8 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgIRtgNClub/City
1HABANS AGUERREA JAVIER24524689ESP23772390OBERENA - NAVARRA
2GONZALEZ GUEDES IYAN24524131ESP22512293VETUSTA CHESS - ASTURIAS
3LABIANO HERNANDEZ JUAN24556840ESP22122270OBERENA - NAVARRA
4VELA FRAGO ALBERTO24531685ESP22352223MYINVESTOR STADIUM CASABLANCA - ZAR
5FERNANDEZ GARCIA GUMERSINDO24516740ESP21602189ENROK2 - BURGOS
6ALVAREZ ETXARRI AIMAR54551552ESP20752079BILLABONA X.J.E. - GUIPUZCOA
7PASCUAL GARCIA MARTIN24523321ESP20512058OBERENA - NAVARRA
8CASTRO QUIJANO EDUARDO24507407ESP20472053ANTONIO RICO - ASTURIAS
9TAFALL VILLANUEVA ANDER24540781ESP20382043MARLAXKA XAKE - GUIPUZCOA
10ATIPOV HADZHIEV CRISTIAN24543810ESP20292042OBERENA - NAVARRA
11DEL CARMEN HERNANDEZ AIMER32097034ESP20262036OBERENA - NAVARRA
12VILLAR PIRIZ ADRIAN24537209ESP19542019TORRES BLANCAS
13ARCE BENITO VICTOR32075286ESP19431972CLUB TORRE NEGRA - BURGOS
14JUARROS RUIZ VICTOR24515213ESP19191937LA TORRE LOCA - BURGOS
15ZUBIZARRETA LANDERA AMETS54506832ESP18991910CLUB DE AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYA
16SUAREZ ALVAREZ MIGUEL24526223ESP18751873CTD CIUDAD NARANCO - ASTURIAS
17MUGICA ARRATIBEL DANIEL24543470ESP18221830OBERENA - NAVARRA
18HERNANDO SANTIAGO ALBERTO24565261ESP18071824CLUB AJEDREZ PROMESAS - VALLADOLID
19CASARES GARCIA ANGEL54524792ESP17601802CA SOLVAY
20CABALLERO ACOSTA ERLANTZ24536954ESP17611791ERANDIO - VIZCAYA
21SANZ PARRON LAURA54557348ESP17141743MARCOS FRECHIN - ZARAGOZA
22PRELLEZO URSUEGUIA JOSE LUIS32079109ESP16601699CDE PIELAGOS
23RODRIGUEZ PEREZ MARTA24541656ESP16601671CLUB AJEDREZ PROMESAS - VALLADOLID
24MARTINEZ IGLESIAS PABLO24538221ESP16161613CLUB AJEDREZ PROMESAS - VALLADOLID
25DE LA FUENTE DE LA FUENTE ALBA54512620ESP16011611CLUB AJEDREZ PROMESAS - VALLADOLID
26AGUIRRE MEDIAVILLA LAURA24572594ESP15231572EDM TORRELAVEGA
27MELERO RODRIGUEZ ANGEL54793939ESP15171530CAP - VALLADOLID
28PINTO SANCHA IVAN54727391ESP15191504CLUB CICLISTA CASTREÑO
29MUGICA ARRATIBEL PABLO24543489ESP14951500OBERENA - NAVARRA
30FERNANDEZ RUIZ MARTIN54751888ESP14211459CLUB AJEDREZ ARROYO - VALLADOLID
31GOMEZ LARRINAGA MARIA24544914ESP13831421CDE PIELAGOS
32ZUBIZARRETA LANDERA MADDI24589845ESP13711308CLUB DE AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYA
33SANTOS DOMINGUEZ IKER54785316ESP13001319CLUB DE AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYA
34MORAL VELYGOTSKA MYJAYLO24516384ESP12871273OBERENA - NAVARRA
35ERASO MONGUILOT IGNACIO54795907ESP01282CONTENEO - VIZCAYA
36MARIN TORRES JUAN FRANCISCO24537004ESP12671250IES SANTA CLARA
37GARCIA PEREZ SERGIO24563250ESP12011132ALZHEIMER BIERZO - LEON
38PRATS FARES ELUNEY24518727ESP11011169EDM TORRELAVEGA
39SARABIA LLAMAZARES SOFIA24516309ESP11041122TORRES BLANCAS
40CALDERARO ARGüELLO LARA54507600ESP10641104CA SOLVAY
41DIEZ GARRIDO ALEXESP00CAMPO DE ENMEDIO
42PUEBLA HERRERO ANGEL94711321ESP00DBA AJEDREZ - BURGOS
43URKIDI MARTIN ERIKESP00CLUB DE AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYA
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use