Dubai 2020 World School Tournament Group B

FederationUnited Arab Emirates ( UAE )
Chief ArbiterJavier Perez Llera
LocationDubai
Number of rounds5
Tournament typeRound robin for teams
Rating calculation -
Date2021/11/25 to 2021/11/26
Rating-Ø1667
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.11.2021 17:11:55, Creator/Last Upload: PÉREZ LLERA, Javier

Tournament selectionGroup A, Group B, KO Phase
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Team-Composition with round-results

  2. School #1 (RtgAvg:2125, TB1: 13 / TB2: 19,5)
Bo.NameRtgFEDFideID12345Pts.GamesRtgAvg
1FMAMARTUVSHIN Ganzorig2350MGL490254810½12,542316
2ITGELT Khuyagtsogt2184MGL490291211½02,542128
3FMANAND Batsukh2312MGL490351011114,041780
4WCMKHALIUNAA Gankhulug1899MGL49037901102,031746
5CMAMGALANTENGIS Enkh-Amgalan1878MGL4903536½112,531538
6UDVAL Batkhishig1626MGL490250511103,041421
7DULGUUN Munkhjargal1405MGL490644611,011294
8ORGILON Batsaikhan1259MGL4907493112,021307

Player info

AMARTUVSHIN Ganzorig FM 2350 MGL Rp:2411
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
240FMMICA Marek2322CZE1,5w 11
325FMKARACSONYI Gellert2336HUN4,0s 01
432ZEMACH Nadav2106ISR2,5s ½1
518GMBATSUREN Dambasuren2501MGL3,0w 11
ITGELT Khuyagtsogt 2184 MGL Rp:2223
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
111DONMEZ Ahmet1787TUR0,5s 11
242FMFRANK Adam2356CZE1,5s 12
433SHAPIRA Gal2007ISR2,5w ½2
519FMTUGSTUMUR Yesuntumur2363MGL4,5s 02
ANAND Batsukh FM 2312 MGL Rp:2580
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
241NYTRA Ondrej2201CZE4,0w 13
330KOHARI Bank Gyorgy1096HUN0,0w 12
434SHOCRON Alon1831ISR2,0s 13
520WFMMUNKHZUL Davaakhuu1991MGL1,0w 13
KHALIUNAA Gankhulug WCM 1899 MGL Rp:1871
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
110YILDIRIM Ibrahim Halil1783TUR3,0w 12
243FIZEROVA Lucie1711CZE0,0s 14
521CMSODBILEGT Naranbold1744MGL4,5s 04
AMGALANTENGIS Enkh-Amgalan CM 1878 MGL Rp:1811
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
112TOKAT Nehir1918TUR1,5s ½3
352FULE Viktoria0HUN0,0s 13
437ATER Yuval1696ISR1,5w 14
UDVAL Batkhishig 1626 MGL Rp:1614
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
113KAPUSUZ Hasan Huseyin1545TUR3,0w 14
244VASINEK Martin1428CZE2,0w 15
348NAGY Richard0HUN0,0w 14
522ALDAR Burentegsh1710MGL3,5w 05
DULGUUN Munkhjargal 1405 MGL Rp:0
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
115KUZUBASIOGLU Kaan1294TUR1,0s 15
ORGILON Batsaikhan 1259 MGL Rp:0
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
331VINCZE Daniel0HUN0,0s 15
436AMITAI Ido1613ISR0,0s 15

Board Pairings

Round 1 on 2021/11/25 at 16:00
Bo.2  Istanbul Erkek Lisesi TeamRtg-5  School #1Rtg½ :4½
2.1
DONMEZ, Ahmet
1787-
ITGELT, Khuyagtsogt
21840 - 1
2.2
YILDIRIM, Ibrahim Halil
1783-WCM
KHALIUNAA, Gankhulug
18990 - 1
2.3
TOKAT, Nehir
1918-CM
AMGALANTENGIS, Enkh-Amgalan
1878½ - ½
2.4
KAPUSUZ, Hasan Huseyin
1545-
UDVAL, Batkhishig
16260 - 1
2.5
KUZUBASIOGLU, Kaan
1294-
DULGUUN, Munkhjargal
14050 - 1
Round 2 on 2021/11/25 at 17:30
Bo.5  School #1Rtg-3  Gymnazium Petra BezruceRtg5 : 0
2.1FM
AMARTUVSHIN, Ganzorig
2350-FM
MICA, Marek
23221 - 0
2.2
ITGELT, Khuyagtsogt
2184-FM
FRANK, Adam
23561 - 0
2.3FM
ANAND, Batsukh
2312-
NYTRA, Ondrej
22011 - 0
2.4WCM
KHALIUNAA, Gankhulug
1899-
FIZEROVA, Lucie
17111 - 0
2.5
UDVAL, Batkhishig
1626-
VASINEK, Martin
14281 - 0
Round 3 on 2021/11/25 at 19:00
Bo.4  Csanyi Alapitvany GyermekekertRtg-5  School #1Rtg1 : 4
3.1FM
KARACSONYI, Gellert
2336-FM
AMARTUVSHIN, Ganzorig
23501 - 0
3.2
KOHARI, Bank Gyorgy
1096-FM
ANAND, Batsukh
23120 - 1
3.3
FULE, Viktoria
0-CM
AMGALANTENGIS, Enkh-Amgalan
18780 - 1
3.4
NAGY, Richard
0-
UDVAL, Batkhishig
16260 - 1
3.5
VINCZE, Daniel
0-
ORGILON, Batsaikhan
12590 - 1
Round 4 on 2021/11/26 at 19:00
Bo.6  Green Village Chess AcademyRtg-5  School #1Rtg1 : 4
1.1
ZEMACH, Nadav
2106-FM
AMARTUVSHIN, Ganzorig
2350½ - ½
1.2
SHAPIRA, Gal
2007-
ITGELT, Khuyagtsogt
2184½ - ½
1.3
SHOCRON, Alon
1831-FM
ANAND, Batsukh
23120 - 1
1.4
ATER, Yuval
1696-CM
AMGALANTENGIS, Enkh-Amgalan
18780 - 1
1.5
AMITAI, Ido
1613-
ORGILON, Batsaikhan
12590 - 1
Round 5 on 2021/11/26 at 17:30
Bo.5  School #1Rtg-1  33rd Secondary SchoolRtg2 : 3
3.1FM
AMARTUVSHIN, Ganzorig
2350-GM
BATSUREN, Dambasuren
25011 - 0
3.2
ITGELT, Khuyagtsogt
2184-FM
TUGSTUMUR, Yesuntumur
23630 - 1
3.3FM
ANAND, Batsukh
2312-WFM
MUNKHZUL, Davaakhuu
19911 - 0
3.4WCM
KHALIUNAA, Gankhulug
1899-CM
SODBILEGT, Naranbold
17440 - 1
3.5
UDVAL, Batkhishig
1626-
ALDAR, Burentegsh
17100 - 1
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 05.05.2022 09:44
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use