Anna Ushenina (UKR) will be replaced by Anna Muzychuk for the rest of the tournament according to article D of the ETCC-2021 Health Protocol.

14th European Team Chess Championship 2021 - Women

Təşkilatçı(lar)European Chess Union, Slovenian Chess Federation
FederasiyaEuropean Chess-Union ( ECX )
Turnir direktoruNina Rob
Baş hakimIA Nikolopoulos, Panagiotis 4226070
Baş hakimin müaviniIA Srebrnic, Ana 14603314; IA Biagioli, Marco 841285
HakimDimitrijevic, Aleksandra 929239; Lukic, Marija 914550; Brokko, Margit 4501098; Rudman, Robert 14609959; Miladinovic, Lena 942553; Marinello, Dario 2808108; Lesic, Krunoslav 14505258; Zaruba, Petr 351725; Goljovic, Rade 935255; Urbanc, Tina 14614359
Nəzarət vaxtı (Standard)90'/40m + 30'/end & 30"/m
Keçirilmə yeriCatez, Slovenia
Turların sayı9
Yarışın formatıKomandalar üçün İsveçrə sistemi
Reytinq hesablanmasıBeynəlxalq reytinq
Tarix2021/11/12 a(ə) 2021/11/21
Reytinq-Ø2224
Püşkatma proqramıHeinz Herzog-dan Swiss-ManagerSwiss-Manager turnir faylı

Son yükləmə21.11.2021 21:00:30, Yaradan/Son yükləmə: slochess

Turnir seçimiWomen, Open
LinklərTəşkilatçının rəsmi səhifəsi, Turnir təqvimi ilə link
Parametrlər Turnir detalları yoxdur, bayraq yoxdur
Fedarasiya üçün ümumi görünüşARM, AUT, AZE, BEL, CRO, CZE, ENG, ESP, FRA, GEO, GER, GRE, HUN, ISL, ISR, ITA, LTU, MKD, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SLO, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR, UKR Bu turnir üçün
SiyahılarKomanda-Başlanğıc sıralaması
Komanda nəticələri tur-nəticələrlə, Team-Composition without round-results, 9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Oyunçuların başlanğıc sıralaması, Oyunçuların əlifba sıralaması, Bütün qrupların əlifba sıralaması
Komanda cütlənmələriTur.1, Tur.2, Tur.3, Tur.4, Tur.5, Tur.6, Tur.7, Tur.8, Tur.9
Lövhə cütlənmələriTur.1, Tur.2, Tur.3, Tur.4, Tur.5, Tur.6, Tur.7, Tur.8, Tur.9
Son turdan sonra sıralamaTur.1, Tur.2, Tur.3, Tur.4, Tur.5, Tur.6, Tur.7, Tur.8, Tur.9
Ən yaxşı oyunçularBoard list
Statistikalar, Oyun cədvəli
OyunlarYükləmək üçün 540 oyun mövcuddur
Excel və ÇapÇap listi, Excel-ə çevir (.xlsx), PDF-Fayla çevir

Komanda nəticələri tur-nəticələrlə

  4. Ukraine (RtgAvg:2448, Kapitan: Brodsky, Mychail / TB1: 12 / TB2: 187)
Bo.AdRtgFEDFideID123456789Pts.OyunlarRtgAvgRpKrtg+/-
1GMMuzychuk Anna2533UKR14111330½½1,022468010-1,6
2IMOsmak Iulija2423UKR14101602001½½0½2,572406230410-11,7
3IMBuksa Nataliya2410UKR141236221010½½½14,5823682411100,2
4IMGaponenko Inna2339UKR1410118111½½1½04,5723232425108,8
5GMZhukova Natalia2331UKR14101513011½1½½15,5822222363103,7
6GMUshenina Anna2426UKR141109111½½02,042367236710-3,0

Oyunçunun məlumatı

Muzychuk Anna GM 2533 UKR Rp:0
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
876GMGoryachkina Aleksandra2604RUS26665,5w ½1
944WGMGara Ticia2331HUN24606,0w ½1
Osmak Iulija IM 2423 UKR Rp:2304
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
2103Roebers Eline2304NED25047,0s 02
359IMBrunello Marina2359ITA23053,5s 01
512IMMammadova Gulnar2395AZE23094,0w 12
61GMDanielian Elina2450ARM25406,0w ½1
737IMJavakhishvili Lela2446GEO25796,0s ½1
877GMLagno Kateryna2550RUS25466,0s 02
948WIMGaal Zsoka2336HUN23605,0s ½2
Buksa Nataliya IM 2410 UKR Rp:2411
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
156WIMShapir (Porat) Maya2256ISR21272,0w 12
360IMZimina Olga2339ITA24765,5w 02
489IMGarcia Martin Marta2324ESP23353,5s 12
513WGMBalajayeva Khanim2369AZE23934,5s 03
63IMMkrtchian Lilit2379ARM23505,5s ½2
738IMArabidze Meri2441GEO23394,5w ½2
879IMShuvalova Polina2515RUS26687,0w ½3
946WIMTerbe Julianna2318HUN22142,5w 13
Gaponenko Inna IM 2339 UKR Rp:2425
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
158WFMLevitan Ronit2068ISR20121,5s 13
2102WIMRatsma Rosa2272NED21652,5w 13
361IMSedina Elena2263ITA22382,5s ½3
486IMMatnadze Ana2418ESP23975,5w ½3
62WGMSargsyan Anna M.2385ARM21292,0w 13
739IMMelia Salome2371GEO22583,0s ½3
878IMKashlinskaya Alina2482RUS26956,5s 04
Zhukova Natalia GM 2331 UKR Rp:2363
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
157WFMKatkov Michelle2059ISR21915,5w 04
2104Van Foreest Machteld2141NED22634,0s 14
363WIMGueci Tea2242ITA22935,0w 14
488FMEizaguerri Floris Maria2328ESP20952,0s ½4
515WIMBeydullayeva Govhar2278AZE23384,0w 14
65WIMGhukasyan Siranush2168ARM20913,0s ½4
7150IMGvetadze Sofio2302GEO23633,5w ½4
947WIMMihok-Juhasz Barbara2258HUN23085,0s 14
Ushenina Anna GM 2426 UKR Rp:2367
Tur.SNoAdRtgFEDRpPts.Nət.Bo.
155IMKlinova Masha2264ISR21733,0s 11
2101GMPeng Zhaoqin2351NED23443,5w ½1
487IMVega Gutierrez Sabrina2394ESP23183,0w ½1
511IMMammadzada Gunay2459AZE25476,0s 01

Lövhə cütlənmələri

1. Tur da 2021/11/12 da 15.00
Bo.19
  Israel
Rtg-2
  Ukraine
Rtg1 : 3
4.1IM
Klinova, Masha
2264-GM
Ushenina, Anna
24260 - 1
4.2WIM
Shapir (Porat), Maya
2256-IM
Buksa, Nataliya
24100 - 1
4.3WFM
Levitan, Ronit
2068-IM
Gaponenko, Inna
23390 - 1
4.4WFM
Katkov, Michelle
2059-GM
Zhukova, Natalia
23311 - 0
2. Tur da 2021/11/13 da 15.00
Bo.2
  Ukraine
Rtg-14
  Netherlands
Rtg2½:1½
4.1GM
Ushenina, Anna
2426-GM
Peng, Zhaoqin
2351½ - ½
4.2IM
Osmak, Iulija
2423-
Roebers, Eline
23040 - 1
4.3IM
Gaponenko, Inna
2339-WIM
Ratsma, Rosa
22721 - 0
4.4GM
Zhukova, Natalia
2331-
Van Foreest, Machteld
21411 - 0
3. Tur da 2021/11/14 da 15.00
Bo.13
  Italy
Rtg-2
  Ukraine
Rtg2½:1½
4.1IM
Brunello, Marina
2359-IM
Osmak, Iulija
24231 - 0
4.2IM
Zimina, Olga
2339-IM
Buksa, Nataliya
24101 - 0
4.3IM
Sedina, Elena
2263-IM
Gaponenko, Inna
2339½ - ½
4.4WIM
Gueci, Tea
2242-GM
Zhukova, Natalia
23310 - 1
4. Tur da 2021/11/15 da 15.00
Bo.2
  Ukraine
Rtg-9
  Spain
Rtg2½:1½
4.1GM
Ushenina, Anna
2426-IM
Vega Gutierrez, Sabrina
2394½ - ½
4.2IM
Buksa, Nataliya
2410-IM
Garcia Martin, Marta
23241 - 0
4.3IM
Gaponenko, Inna
2339-IM
Matnadze, Ana
2418½ - ½
4.4GM
Zhukova, Natalia
2331-FM
Eizaguerri Floris, Maria
2328½ - ½
5. Tur da 2021/11/16 da 15.00
Bo.5
  Azerbaijan
Rtg-2
  Ukraine
Rtg2 : 2
3.1IM
Mammadzada, Gunay
2459-GM
Ushenina, Anna
24261 - 0
3.2IM
Mammadova, Gulnar
2395-IM
Osmak, Iulija
24230 - 1
3.3WGM
Balajayeva, Khanim
2369-IM
Buksa, Nataliya
24101 - 0
3.4WIM
Beydullayeva, Govhar
2278-GM
Zhukova, Natalia
23310 - 1
6. Tur da 2021/11/18 da 15.00
Bo.2
  Ukraine
Rtg-8
  Armenia
Rtg2½:1½
4.1IM
Osmak, Iulija
2423-GM
Danielian, Elina
2450½ - ½
4.2IM
Buksa, Nataliya
2410-IM
Mkrtchian, Lilit
2379½ - ½
4.3IM
Gaponenko, Inna
2339-WGM
Sargsyan, Anna M.
23851 - 0
4.4GM
Zhukova, Natalia
2331-WIM
Ghukasyan, Siranush
2168½ - ½
7. Tur da 2021/11/19 da 15.00
Bo.3
  Georgia
Rtg-2
  Ukraine
Rtg2 : 2
2.1IM
Javakhishvili, Lela
2446-IM
Osmak, Iulija
2423½ - ½
2.2IM
Arabidze, Meri
2441-IM
Buksa, Nataliya
2410½ - ½
2.3IM
Melia, Salome
2371-IM
Gaponenko, Inna
2339½ - ½
2.4IM
Gvetadze, Sofio
2302-GM
Zhukova, Natalia
2331½ - ½
8. Tur da 2021/11/20 da 15.00
Bo.2
  Ukraine
Rtg-1
  Russia
Rtg1 : 3
1.1GM
Muzychuk, Anna
2533-GM
Goryachkina, Aleksandra
2604½ - ½
1.2IM
Osmak, Iulija
2423-GM
Lagno, Kateryna
25500 - 1
1.3IM
Buksa, Nataliya
2410-IM
Shuvalova, Polina
2515½ - ½
1.4IM
Gaponenko, Inna
2339-IM
Kashlinskaya, Alina
24820 - 1
9. Tur da 2021/11/21 da 15.00
Bo.2
  Ukraine
Rtg-11
  Hungary
Rtg3 : 1
3.1GM
Muzychuk, Anna
2533-WGM
Gara, Ticia
2331½ - ½
3.2IM
Osmak, Iulija
2423-WIM
Gaal, Zsoka
2336½ - ½
3.3IM
Buksa, Nataliya
2410-WIM
Terbe, Julianna
23181 - 0
3.4GM
Zhukova, Natalia
2331-WIM
Mihok-Juhasz, Barbara
22581 - 0