Régiós Kupa 2021/2022 - 3. verseny *** C-csoport (U08-U10)

Organizer(s)GMS-KOE-VAS megye
FederationHungary ( HUN )
Tournament directorCM Horváth Csaba, FM Pergel László
Chief ArbiterFA Szabó Zsolt
Time control (Rapid)2x20 perc
LocationMosonmagyaróvár
Number of rounds7
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating national
Date2021/10/16
Rating-Ø327
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 16.10.2021 15:13:41, Creator/Last Upload: hungarian chess-federation licence 1

Tournament selectionA-csoport, B-csoport, C-csoport
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for groupsGMS, VAS, VES
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Download Files20211016_regios03_mosonmagyarovar.pdf
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgIRtgNTypGrClub/City
1
Pergel Bence17008590HUN1095639F10VASSzombathelyi SI
2
Brieber BenedekHUN0963F10GMSArcus SISC-Lövő
3
Bencsics Bercel17010624HUN0769F10GMSSzigetközi SASE
4
Vasenszky Kata Sara17009278HUN0688L10GMSSzigetközi SASE
5
Kiss BenedekHUN0670F10GMSArcus SISC-Lövő
6
Niksz Lenard17006740HUN0599F10GMSSzimultán SE-Győr
7
Fekete KristófHUN0516F08GMSArcus SISC-Lövő
8
Garai-Csóka MártonHUN0494F10GMSSzt. Orsolya-Sopron
9
Fulop Blanka Olimpia17011850HUN0483L10GMSSzimultán SE-Győr
10
Jakabffy MárkHUN0456F10GMSSzt. Orsolya-Sopron
11
Sidó SáraHUN0399L08GMSPiarista-MMÓvár
12
Makári MiraHUN0276L10GMSKapuvár
13
Zsirai DánielHUN0185F08GMSFehér Ló SE-MMÓvár
14
Varga-Mosolygó GellértHUN0126F08GMSBóbita ovi-MMÓvár
15
Bardics Mirko Janos17015553HUN0125F08VASSzombathelyi SI
16
Fekete KittiHUN0100L08GMSArcus SISC-Lövő
17
Németh BalázsHUN0100F10GMSSBE Jánossomorja
18
Babb BernátHUN00F08GMSUjhelyi-MMÓvár
19
Karches DávidHUN00F08GMSUjhelyi-MMÓvár
20
Katona MajaHUN00L08GMSUjhelyi-MMÓvár
21
Kóbor ÁrminHUN00F08GMSII. Rákóczi F. ÁI-Győrújbarát
22
Muskát DaniellaHUN00L08GMSMóra-MMÓvár
23
Németh-Koltai PetraHUN00L08GMSUjhelyi-MMÓvár
24
Neszményi MátéHUN00F08GMSUjhelyi-MMÓvár
25
Somogyi DianaHUN00L08VESTapolcai VSE
26
Soós DominikHUN00F08GMSUjhelyi-MMÓvár
27
Szeder MarcellHUN00F08GMSUjhelyi-MMÓvár
28
Vida RamónaHUN00L08GMSUjhelyi-MMÓvár
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use