Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 09:21:58
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Ilmar Raud Memorial 2021 Blitz Viljandi, 09.07. 2021
Last update 09.07.2021 20:21:42, Creator/Last Upload: Marek Kolk
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Laurusas Tomas
12803731
LTU
2535
2
GM
Pultinevicius Paulius
12809390
LTU
2465
3
IM
Shishkov Andrei
4500563
EST
2310
T. Truusi MKK
4
Dubrovin Robert
4501829
EST
2303
MK Kuningas
5
GM
Kanep Meelis
4501047
EST
2295
6
FM
Chukavin Kirill
4503023
EST
2295
Tallinna MK
7
FM
Golubovskis Maksims
11608528
LAT
2229
8
GM
Shvyrjov Igor
4500490
EST
2220
T. Truusi MKK
9
Timoshin Andrei
4503503
EST
2210
Kohtla-Järve SK Kalev
10
CM
Valgmae Toomas
4502523
EST
2194
MK Faalanks
11
FM
Haitin Ilja
4501764
EST
2165
Vabaettur
12
Pedoson Georg Aleksander
4504372
EST
2164
MK Kaksikodad
13
Karba Andres
4504690
EST
2129
Tartu Kalev
14
Kanep Siim
4501691
EST
2104
15
Soot Margus
4501160
EST
2074
Viimsi MS Apones
16
Haavamae Henrik
4502973
EST
2070
Tallinna MK
17
Pedmanson Herman
4505786
EST
2052
Tartu Kalev
18
Vingris Mikelis
11611731
LAT
1976
19
Sadekov Maksim
4508912
EST
1939
- - -
20
Elmaste Gert
4501730
EST
1922
21
Pedmanson Albert
4505778
EST
1920
Tartu Kalev
22
Rychagov Nikita
4508394
EST
1917
Malekool 64
23
Andrijashkin Deniss
4504631
EST
1903
Narva SK Maletäht
24
Protassov Vlad
4507010
EST
1901
Narva SK Maletäht
25
Bondarenko Dmitry
34105708
RUS
1872
26
Ruus Rein
4504461
EST
1801
T. Truusi MKK
27
Hansson Markus
4505620
EST
1775
Pärnu Spordikool
28
Bazilius Augustinas
12832251
LTU
1772
29
Ter-Avetisjana Agnesa Stepania
11614900
LAT
1766
30
Mierins Emils Janis
11616830
LAT
1755
31
Maklakova Nellija
11603470
LAT
1743
32
Narusberg Peep
4502477
EST
1709
Põlva MK
33
Tolmacevs Artjoms
11617519
LAT
1705
34
Verhni Vladimir
4509315
EST
1667
- - -
35
Raide Sivert
4510712
EST
1611
Tartu Kalev
36
Tomson Mihkel
4510593
EST
1588
Tartu Kalev
37
Novikov Sergei
4513576
EST
1559
SK Diagonaal
38
Kull Tormi
4510151
EST
1489
Rae Huvialakool
39
Lehes Erik Johannes
4510577
EST
1468
Tartu Kalev
40
Rosental Urmas
4511441
EST
1440
41
Tolmacevs Romans
11618590
LAT
1425
42
Maklakova Naomi
11617748
LAT
1383
43
Rezniks Roberts
11624884
LAT
1358
44
Samberk Vahur
4508130
EST
1333
Harjumaa
45
Vingris Janis
11612215
LAT
1301
46
Pallum Rasmus
4511417
EST
1283
Rae Huvialakool
47
Rajandu Aaron
4514734
EST
1192
Tallinna Nõmme Huvikool
48
Tolmaceva Alona
11622938
LAT
1167
49
Lehes Ott Oskar
4510640
EST
1142
50
Protassova Evelina
4514670
EST
1139
51
Maklakova Dafne
11620072
LAT
1014
52
Pitsevitsh Georgi
4513665
EST
1765
SK Diagonaal
53
Murumaa Mathias
EST
1307
- - -
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use