Praha - Zlatá Praha Junior Open 25.06.2021

Organizer(s)Chess Academy Club, z.s.
FederationCzech Republic ( CZE )
Tournament directorRůžena Přibylová
Chief ArbiterFA Ladislav Hajšman
Time control (Rapid)12 minut + 3 sekundy za tah
LocationPraha
Number of rounds7
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating national, Rating international
Date2021/06/25
Rating-Ø1132
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.06.2021 19:05:41, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic

Tournament selectionOpočenský (GM), Macek (S-65), Zlatá Praha Open, Zlatá Praha Junior, Zlatá Praha Rapid, Zlatá Praha Blitz
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 7 Rounds, Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Excel and Print, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File
Search for player Search

Starting rank

No. NameIDFideIDFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
Štogr Viktor4658923716070CZE15101625U14OKUnichess Praha
2
Rous Dominik16876375993CZE14461525U16OKŠK Dopravní podnik Praha
3
Langr Aleš4175423732121CZE13791313U16OKUnichess Praha
4
Pásek Josef4779623715324CZE13121396U12OKTJ Bohemians Praha
5
Pešek Antonín4278823707488CZE12611541U14OKŠK Spartak Čelákovice
6
Perkner Vít4878923732202CZE12491308U16OKŠK Sokol Vyšehrad Praha
7
Veny Jaume44912397792CZE12391431U14OKŠK Dopravní podnik Praha
8
Sboev Kirill4775523732245CZE12301290U10OKŠK Aurora-šach. škola A. Karpova Pr
9
Martínek Denis4753723716223CZE10931179U12OKŠachový klub Bohnice Praha
10
Novák Ondřej4785123721650CZE10711115U12OKŠK Praha-Smíchov
11
Chloupková Bára39488383368CZE01193wU18OKTJ Kobylisy Praha
12
Mezera Antonín49844CZE01159U10OKTJ Jince
13
Dubský Lukáš4781523716908CZE01098U14OKŠK Dopravní podnik Praha
14
Remizov Artem5053023739940CZE01062U08OKŠachový klub Viktoria Žižkov Praha
15
Mauric Jan51876CZE01001U08OKTJ Jince
16
Čížek Filip50229CZE00U10OKŠK Sokol Vyšehrad Praha
17
Dorey Alex51238CZE00U10OKTJ Kobylisy Praha
18
Fadrný Jáchym52570CZE00U08OKŠK Spartak Čelákovice
19
Fadrný Jonáš52574CZE00U08OKŠK Spartak Čelákovice
20
Golec Adam0CZE00U18OKPraha
21
Mojžíšová Barbora4984823732733CZE00wU10OKŠachový oddíl TJ DUKLA Praha
22
Rosiar Lukáš53474CZE00U16OKSokol Nebušice Praha
23
Školoud Josef0CZE00U08OKŠK Smíchov Praha
24
Školoud Natanael0CZE00U10OKŠK Smíchov Praha
25
Tarielašvili Kira50365CZE00wU08OKTJ Ostrava