XXVII чемпионат России по шахматам среди мужских команд 2020г. Премьер-лига

Last update 28.11.2020 17:50:48, Creator/Last Upload: tatarstan chess

Tournament selectionMen, Women
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
The best playersaccording Points
The best player per boardaccording Points
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2020/11/19 at 14-30
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Молодежка (Тюменская область)  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург):
2  Московская область  Школа М.Ботвинника (г.Москва)1:5
3  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)  Ладья (Республика Татарстан):
4  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)  ФШМ (Москва)2:4
5  КПРФ (г.Москва)  Киммерия (Республика Крым):½
Round 2 on 2020/11/20 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)  Киммерия (Республика Крым):
2  ФШМ (Москва)  КПРФ (г.Москва)4:2
3  Ладья (Республика Татарстан)  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург):
4  Школа М.Ботвинника (г.Москва)  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО):
5  Молодежка (Тюменская область)  Московская область4:2
Round 3 on 2020/11/21 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Московская область  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург):
2  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)  Молодежка (Тюменская область)1:5
3  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)  Школа М.Ботвинника (г.Москва)2:4
4  КПРФ (г.Москва)  Ладья (Республика Татарстан)3:3
5  Киммерия (Республика Крым)  ФШМ (Москва)1:5
Round 4 on 2020/11/22 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)  ФШМ (Москва):
2  Ладья (Республика Татарстан)  Киммерия (Республика Крым)4:2
3  Школа М.Ботвинника (г.Москва)  КПРФ (г.Москва)2:4
4  Молодежка (Тюменская область)  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург):½
5  Московская область  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО):
Round 5 on 2020/11/23 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)1:5
2  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)  Московская область:
3  КПРФ (г.Москва)  Молодежка (Тюменская область)2:4
4  Киммерия (Республика Крым)  Школа М.Ботвинника (г.Москва)0:6
5  ФШМ (Москва)  Ладья (Республика Татарстан)3:3
Round 6 on 2020/11/25 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)  Ладья (Республика Татарстан):
2  Школа М.Ботвинника (г.Москва)  ФШМ (Москва)2:4
3  Молодежка (Тюменская область)  Киммерия (Республика Крым):
4  Московская область  КПРФ (г.Москва)3:3
5  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)2:4
Round 7 on 2020/11/26 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург):
2  КПРФ (г.Москва)  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО):
3  Киммерия (Республика Крым)  Московская область:
4  ФШМ (Москва)  Молодежка (Тюменская область)3:3
5  Ладья (Республика Татарстан)  Школа М.Ботвинника (г.Москва)3:3
Round 8 on 2020/11/27 at 15-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)  Школа М.Ботвинника (г.Москва)4:2
2  Молодежка (Тюменская область)  Ладья (Республика Татарстан):
3  Московская область  ФШМ (Москва)1:5
4  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)  Киммерия (Республика Крым):
5  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)  КПРФ (г.Москва):
Round 9 on 2020/11/28 at 14-00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  КПРФ (г.Москва)  Медный Всадник (г.Санкт-Петербург)3:3
2  Киммерия (Республика Крым)  СШОР ШШ (г.Санкт-Петербург)2:4
3  ФШМ (Москва)  Ачимгаз ЯНАО (ЯНАО)5:1
4  Ладья (Республика Татарстан)  Московская область:½
5  Школа М.Ботвинника (г.Москва)  Молодежка (Тюменская область)3:3
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 22.01.2021 11:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use