МУ-ЫН ГАВЪЯАТ ДАСГАЛЖУУЛАГЧ, ОЛОН УЛЫН МАСТЕР П.ЖИГЖИДСҮРЭНГИЙН НЭРЭМЖИТ ӨСВӨРИЙН ШАТАРЧДЫН ТЭМЦЭЭН - 2020 9-10 нас Хөвгүүд

Last update 18.10.2020 10:24:13, Creator/Last Upload: mongolian chess federation

Tournament selectionG10, U18, G12, U10, U12, G18, G8, G6, U6, U8
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1Дүүрэнхишиг Бат-ЭрдэнэMGL1843Их заргач
2Бат-Очир ЗоригMGL1535Монгени
3Тэмүүл ЗоригтбаатарMGL1495Их заргач
4Ананд МөнхбатMGL1474Стейниц
5Цэлмүүн ЗулбадрахMGL1467Монгени
6Буянтогтох ЗоригтбаатарMGL1456Босоо ноён
7Хэрлэн ТамирMGL1440Сүхбаатар аймаг
8Хасутөр МөнгөнхүүMGL1431Мөнгөн морь
9Дашням ДаваасүрэнMGL1413Босоо ноён
10Соронзонболд БуянтогтохMGL1413Хос мастер
11Эрдэмбилэг БилэгтMGL1355Алаг морьт
12Мөнх-Од ЭрдэнэбатMGL1347Гобичесс
13Амартайван ПүрэвээMGL1345Алаг морь
14Гэгээн-Эрдэнэ УуганхүүMGL1338Шаг Дуг Цод
15Тэмүүлэн ЗоригооMGL1302Төгс нүүдэл
16Золбоо ЧулуунMGL1292Хан Алтай
17Тэнгис ДарханбаярMGL1263Хан Алтай
18Балжинням ЛхагвасүрэнMGL1257Color mind
19Дөлгөөнбаяр АлтангэрэлMGL1235Босоо ноён
20Агарбат ТүвдэндоржMGL0Зууны шатар
21Адъяабаатар ЧимиддоржMGL0Эрдэм өргөө
22Али БауыржанMGL0Гэгээ клуб
23Амгалан БатсайханMGL0Стейниц
24Ананд БолорсайханMGL0Мончесс
25Ариунбуян БаярбаатарMGL0Сэргэлэн хүү
26Бадрал БаярMGL0Нар шатрын клуб
27Батгэрэл МөнгөншагайMGL0Стейниц
28Бат-Оргил Ням-ОчирMGL0Color mind
29Батсоёмбо БаттөрMGL0Амжилт
30Баярдүүрэн СайнбаярMGL0Стейниц
31Баяржаргал ЭрдэнэбатMGL0Мөнгөн морь
32Билгүүтэй ЖаргаланMGL024-р сургууль
33Болд АнхбаярMGL0Төгс нүүдэл
34Буяндэлгэр ХангайбаатарMGL0Багш клуб
35Ган-Эрдэнэ МөнхбатMGL0Говьсүмбэр
36Гурван-Эрдэнэ ГанхуягMGL020-р сургууль
37Дамдинбазар ДоржпүрэвMGL0Төгс нүүдэл
38Дорждэрэм БатбаярMGL0Шаг Дуг Цод
39Дөлгөөн ЧинзоригMGL0Амжилт
40Дэлгэрмөрөн ХосбаярMGL0Босоо ноён
41Золбоо ГанцогтMGL0Бэрс гарах хүү
42Ирмүүн ЗолбооMGL0Амжилт
43Ирмүүн НямхүүMGL0Алаг морь
44Мандахнаран ЭнхбаярMGL0Их заргач
45Мандахнаран ЭнхбаярMGL0Их заргач
46Мөнх-Од АлтангэрэлMGL0Шаг Дуг Цод
47Мөнх-Очир АриунжаргалMGL0Бэрс гарах хүү
48Ням-Очир НямдугарMGL0Багш клуб
49Нямтөгс ГанзоригMGL0131-р сургууль
50Одбаяр ГанбатMGL0Гэгээрэл
51Одхүү ГанбатMGL0Гэгээрэл
52Оюутхүү Ган-ЭрдэнэMGL0Стейниц
53Өсөхбаяр БаасандашMGL0Босоо ноён
54Сансар ДамдинбатMGL0Амжилт
55Санчирболд ЛхагважаргалMGL0Амжилт
56Сод-Ирээдүй ДаваажавMGL0Цэцэн нүүдэл
57Төгсмөрөн БолдбаярMGL0Элит брайн
58Тэмүгэ ГэрэлбадрахMGL0Тусгал сургууль
59Тэмүүлэн БаясгаланMGL0Амжилт
60ХанболдMGL0
61Хасбаатар Сугар-ЭрдэнэMGL0Амжилт
62Хаш-Эрдэнэ ЧинбаярMGL0Босоо ноён
63Хүслэн Оюун-ЭрдэнэMGL062-р сургууль
64Чингүүн ГантулгаMGL0Бэрс гарах хүү
65Чингүүн ЦэрэнсүхMGL0Босоо ноён
66Чойжилсүрэн ХишигбаатарMGL0Их монгол клуб
67Эрдэм СүхбаатарMGL0Color mind
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 20.10.2020 09:16
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use