МУ-ЫН ГАВЪЯАТ ДАСГАЛЖУУЛАГЧ, ОЛОН УЛЫН МАСТЕР П.ЖИГЖИДСҮРЭНГИЙН НЭРЭМЖИТ ӨСВӨРИЙН ШАТАРЧДЫН ТЭМЦЭЭН - 2020 11-12 нас Хөвгүүд

Last update 18.10.2020 10:26:46, Creator/Last Upload: mongolian chess federation

Tournament selectionG10, U18, G12, U10, U12, G18, G8, G6, U6, U8
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1Содбилэг УранжаргалMGL192684-р сургууль
2Данзанжунай ГанбатMGL1869Монгени
3Алдар БүрэнтэгшMGL1838Хан Алтай
4Төгөлдөр ГантулгаMGL1769Шинэ Эрин
5Баасанцэнгэл БалданбаярMGL1693Алаг морь
6Дөлгөөн СүхбаатарMGL1692Дагшаахүү
7Буянбадрах ГанбаатарMGL1667Монгени
8Очирбат МөнхбатMGL1585Шинэ эхлэл бодь
9Агьбат БатзаяаMGL1574
10Цэгц ЭрдэмбилэгMGL1574Уудам монгол
11Сумъяа ЛхагвагарамMGL1560Говьсүмбэр
12Билгүүн Бат-ЭрдэнэMGL1498Цэцэн нүүдэл
13Эрхэм АлтанзагасMGL1498Цэцэн нүүдэл
14Батманлай МөнхзулMGL1418Монгени
15Баасанжаргалт ОдонгэрэлтMGL132092-р сургууль
16Анар БатпүрэвMGL1269Хос Мастер
17Өсөхбаяр СонинбаярMGL1231Хос мастер
18Мөнхманлай МөнхзулMGL1205Монгени
19Очирхуяг ЭрдэнэсайханMGL1153Лаксер клуб
20Амарболд БаянжаргалMGL0Монгени
21Анандбазар ДоржпүрэвMGL0Төгс нүүдэл
22Анарбат ТүвдэндоржMGL0Зууны шатар
23Бат-Амгалан БатсайханMGL0Бэрс гарах хүү
24Бат-Асрал БаярMGL0Гэгээ шатар
25Баярбаатар ЦагаанMGL0Амжилт
26Баярманлай МэндбаярMGL0Сэлэнгэ
27Билгүүнтөгөлдөр ЭрдэнэчулуунMGL0Тусгал
28Билэгтжигүүр Хаш-ЭрдэнэMGL0Шаг Дуг Цод
29Булганхүү ЭнхбаярMGL0Хобби сургууль
30Итгэл ЭрдэнэбаатарMGL0Цэцэн нүүдэл
31Маргад АмарсанааMGL0Амжилт
32Мөнхбилэг ПүрэвдоржMGL0Нар шатрын клуб
33Оджаргал ОтгонбаярMGL0Амжилт
34Сайханбилэг ОюунMGL0МХО
35Санбуудорж ЖүгдэрдэмидMGL0
36Санжаажамц Ням-ОсорMGL0Шаг Дуг Цод
37Сономлэгцог ЗолзаяаMGL0Босоо ноён
38Тогоонтөмөр АнандMGL0Монгени 20-р сургууль
39Төгөлдөр УуганбаатарMGL050-р сургууль
40Төрболд МөнхбаатарMGL0Амжилт
41Тэмүүлэн ДэлгэрдалайMGL0БЗД
42Тэнгис ТөгөлдөрмааMGL0Зандан шатар
43Чин-Ирмүүн Чимид-ОчирMGL0Амжилт
44Чөдөрсүх ОдгийвMGL040-р сургууль
45Шинэбаяр ЦогооMGL011-р сургууль
46Энхмөнх ДэлгэрсайханMGL0Босоо ноён
47Эрдэнэхулан АмартүвшинMGL0Бест чесс Дархан
48Эрмүүн БүрэнбаатарMGL0Гэгээн Арвай
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 20.10.2020 09:16
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use