EUROPEAN ONLINE YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP 2020 Open 18

Organizer(s)The European Chess Union
FederationEuropean Chess-Union ( ECU )
Tournament directorIM IO Pisk, Petr 304689
Chief ArbiterIA Biagioli, Marco 841285
Deputy Chief ArbiterIA Delega, Tomasz 1108000
ArbiterIA Bailleul, Geert 225185; IA Ciçek, Melih 6390030; IA Cimina, Andra 11602384; IA Dervieux, Dominique 654655; IA Deventer, Klaus 12900699; IA Karali, Panagiota 4264584; IA Khachatryan, Vahagn 13300598; IA Raetsky, Alexander 4103203
Time control25' + 5''
LocationTornelo.com
Rating calculation -
Date2020/09/18 to 2020/09/20
Rating-Ø1995
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 21.09.2020 11:28:28, Creator/Last Upload: biagioli

Tournament selectionArbiters and Captains
O12, O14, O16, O18
G12, G14, G16, G18
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamALB, AND, ARM, AUT, AZE, BEL, BLR, CRO, CYP, CZE, DEN, ENG, EST, FIN, FRA, GEO, GER, GRE, IRL, ISL, ITA, JCI, LAT, LUX, MKD, MNC, MNE, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SCO, SLO, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR, UKR
Overview for groupsT1, T2
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 9 Rounds, Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Top five players, Total statistics, medal statistics
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Player overview for SLO

SLO
SNoNameRtgFED123456789Pts.Rk.Group
63Lavrencic Matic1521SLO0101111016,017O12
73Cimperman Teo1447SLO0100010103,091O12
74Kozlovic Jernej1441SLO0110101004,065O12
36Nareks Matic1832SLO10½1100014,551O14
47Herega Nejc1757SLO110001½115,526O14
51Olenik Campa Rudi1745SLO0110½01½04,059O14
11FMSubelj Jan2300SLO½11½1½0116,57O16
28FMMarn Jan2107SLO101½011015,527O16
76Skrbec Leon1740SLO001110½1½5,044O16
27FMTisaj Domen2155SLO½1001110½5,032O18
31CMBrilej Jaka2108SLO11001½½½04,537O18
42FMStevanic David2021SLO01110½00½4,047O18
34Guid Taja1402SLO10011½1004,549G12
74Heric Meta1147SLO0000000000,0100G12
76Sefic Lana1143SLO001½½10014,068G12
6Mihelic Vesna1845SLO½1½1½01½16,014G14
35Rozmanec Pia1565SLO10001½0½14,059G14
83Radej Pika1148SLO0011101015,036G14
17Ruzic Pia Marie1865SLO1111001117,03G16
32WFMKuhar Larisa1746SLO1010½01014,539G16
50Pajek Tjasa1570SLO0010½10½½3,561G16
7WIMUrh Zala2111SLO0111010116,011G18
18WFMHercog Nusa1853SLO1011001116,012G18

Results of the last round for SLO

Rd.Bo.No. NameGrFEDRtgPts. ResultPts. NameGrFEDRtg No.
91863
Lavrencic Matic SLO15215 1 - 0 Venkatesan Kavin IRL1739
30
92629
Antoniou Rafail CYP17584 1 - 04 Kozlovic Jernej SLO1441
74
94131
Tolmacevs Artjoms LAT17383 1 - 03 Cimperman Teo SLO1447
73
92168
Abramkina Veranika BLR1198 1 - 0 Guid Taja SLO1402
34
93643
Amidzic Milica SRB13503 0 - 13 Sefic Lana SLO1143
76
95097
Smilevska Nade MKD01 1 - 00 Heric Meta SLO1147
74
996
Mihelic Vesna SLO18455 1 - 05 WCMGasimova Samra AZE1523
39
92442
Heiberg Clara DEN15144 0 - 14 Radej Pika SLO1148
83
93487
Benson Alice SCO03 0 - 13 Rozmanec Pia SLO1565
35
9510
Eilenberg Jonas GER21134 1 - 04 Olenik Campa Rudi SLO1745
51
92552
Xhembulla Aleksander ALB1739 0 - 1 Nareks Matic SLO1832
36
94185
AFMKaramichos Michail GRE1368 0 - 1 Herega Nejc SLO1757
47
9830
FMFecker Noah SUI2087 0 - 1 FMSubelj Jan SLO2300
11
91828
FMMarn Jan SLO2107 1 - 0 Ratnesan Ranesh ENG1905
60
92076
Skrbec Leon SLO1740 ½ - ½ FMMica Marek CZE2060
33
9417
Ruzic Pia Marie SLO18656 1 - 06 WFMNasyrova Ekaterina T1RUS2047
3
92649
Tamrazyan Gohar SUI1578 0 - 1 WFMKuhar Larisa SLO1746
32
93150
Pajek Tjasa SLO15703 ½ - ½3 Dereka Konstantina GRE1271
72
91427
FMTisaj Domen SLO2155 ½ - ½ FMSeo Jung Min SWE2440
5
91531
CMBrilej Jaka SLO2108 0 - 1 FMMammadov Sadig AZE2224
17
92942
FMStevanic David SLO2021 ½ - ½ Pakalns Raivis Kristians LAT1839
57
957
WIMUrh Zala SLO21115 1 - 0 Hryshchenko Kamila UKR1935
13
9918
WFMHercog Nusa SLO18535 1 - 05 WFMSrdanovic Jovana SRB1957
11

Player details for SLO

Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.
Lavrencic Matic 1521 SLO Rp:1846 Pts. 6,0
110De Winter Arthur1987NED6,0w 0
296Lausevic Gorazd1260MNE3,0s 1
320Bialiauski Artsiom1860BLR7,0w 0
490Polomsky Tomas1295SVK3,5s 1
542Boeru Dragos-Matei1666ROU4,0w 1
629Antoniou Rafail1758CYP5,0w 1
724Smeets Kobe1787NED5,5s 1
84FMVetokhin Savva2140RUS6,5s 0
930Venkatesan Kavin1739IRL4,5w 1
Cimperman Teo 1447 SLO Rp:1425 Pts. 3,0
120Bialiauski Artsiom1860BLR7,0w 0
2106Subkhanberdin Janibek0MNC2,0s 1
342Boeru Dragos-Matei1666ROU4,0w 0
414Kvaloy Aksel Bu1939NOR6,0s 0
590Polomsky Tomas1295SVK3,5w 0
689Tieppo Robert Jack1301JCI2,0s 1
721Thatte Nishchal1828ENG5,0s 0
887Kote Aleks1320ALB3,0w 1
931Tolmacevs Artjoms1738LAT4,0s 0
Kozlovic Jernej 1441 SLO Rp:1594 Pts. 4,0
121Thatte Nishchal1828ENG5,0s 0
2105Peric Toman0MNE2,0w 1
345Gut Raphael1658SUI4,0s 1
435Olsen William Alexander1715NOR5,0w 0
537Kisic Jovan1708SRB4,5s 1
640Nemsadze Daviti1687GEO6,0w 0
743Brattgjerd Isak Vinh1663NOR3,5s 1
834Navoyan Gagik1715ARM5,5w 0
929Antoniou Rafail1758CYP5,0s 0
Guid Taja 1402 SLO Rp:1249 Pts. 4,5
184Bouzana Christina1026CYP2,5s 1
25Trunz Michelle1662GER7,0w 0
360Tsapaki Asimenia1241GRE4,0s 0
470Briem Gudrun Fanney1186ISL4,0w 1
558Jagare Hanna1255SWE4,5s 1
688Feng Elysia0NED4,5w ½
747Gaszka Zuzanna1316POL5,0s 1
841Gvatua Mariam1353GEO6,5w 0
968Abramkina Veranika1198BLR5,5s 0
Heric Meta 1147 SLO Pts. 0,0
124Wartenberg Alissa1463GER5,0- 0K
2100Vynck Isolde0BEL2,0- 0K
3-not paired- --- 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
997Smilevska Nade0MKD2,0s 0
Sefic Lana 1143 SLO Rp:1292 Pts. 4,0
126Bagas Ana1459SRB4,5w 0
23Braeutigam Katerina1744GER5,5s 0
389Helgadottir Thorhildur0ISL3,0w 1
440Bueckert Diana1357IRL3,5s ½
585Alvanjyan Aida0ARM5,0w ½
642Weber Amelia1351JCI3,0s 1
728Bruessow Nina1459SUI5,0w 0
850Krasilnikova Marija1298LAT4,5s 0
943Amidzic Milica1350SRB3,0s 1
Mihelic Vesna 1845 SLO Rp:1559 Pts. 6,0
150Jafarova Aysel1417AZE5,0w ½
233WCMShuqja Klean1566ALB5,5s 1
326Volovich Julia1607ENG5,5w ½
443Muradyan Anahit1504ARM4,5s 1
546WCMKapicakova Lucia1468SVK5,0w ½
641Putar Lara1516IRL6,5s 0
789Suyal Nivedita0SCO4,0w 1
869Szopa Emilia1305POL5,5s ½
939WCMGasimova Samra1523AZE5,0w 1
Rozmanec Pia 1565 SLO Rp:1295 Pts. 4,0
179Zrmanovska Mihaela1191MKD0,0s 1U
28Manko Mariya1834UKR5,5w 0
363Chicarosie Ioana-Bianca1376ROU4,5s 0
467Sichinava Mariam1310GEO6,0w 0
581Gronhoj Precious1154DEN1,0s 1
657Karavitaki Antonia1400GRE3,5w ½
759Mamardashvili Ana1390GEO3,5s 0
858Bondar Anastasiya1390BLR3,5w ½
987Benson Alice0SCO3,0s 1
Radej Pika 1148 SLO Rp:1532 Pts. 5,0
139WCMGasimova Samra1523AZE5,0w 0
254Romanova Ela1409SVK3,5s 0
372Kozusnikova Daniela1278CZE3,0s 1
455Zubova Darja1408LAT3,0w 1
536Mandic Anastasija1558MNE4,0s 1
633WCMShuqja Klean1566ALB5,5w 0
734Lindstad Livia1565NOR4,0s 1
830Sereda Yaroslava1579GER6,0w 0
942Heiberg Clara1514DEN4,0s 1
Nareks Matic 1832 SLO Rp:1695 Pts. 4,5
186Jarlskov Daniel Tuk Hartso1349DEN3,0w 1
23FMLazavik Denis2324BLR7,0s 0
368Paseka Matyas1629CZE4,0w ½
493Kosta Kelvin1223ALB3,0s 1
576Briem Benedikt1511ISL3,5w 1
615Davtyan Arsen2065ARM5,5s 0
756Yoon Jacob D1720ENG5,0w 0
858Jishkariani Erekle1694GEO4,5w 0
952Xhembulla Aleksander1739ALB3,5s 1
Herega Nejc 1757 SLO Rp:1824 Pts. 5,5
196Mcconnell Matthew1125JCI2,0s 1
216FMDroin Augustin2045FRA6,5w 1
317FMHan Yichen2014NED6,0w 0
415Davtyan Arsen2065ARM5,5s 0
512CMNavumenka Mikhei2086BLR6,0s 0
677Jakovic Roko1499CRO4,0w 1
714Bakiev Diyor2070GER3,5s ½
883Madhavan Sanjith1424SCO3,5w 1
985AFMKaramichos Michail1368GRE4,5s 1
Olenik Campa Rudi 1745 SLO Rp:1733 Pts. 4,0
12FMMakoveev Ilya2407RUS7,5s 0
285AFMKaramichos Michail1368GRE4,5w 1
381Jaggy Matteo1435SUI5,0s 1
416FMDroin Augustin2045FRA6,5w 0
514Bakiev Diyor2070GER3,5s ½
683Madhavan Sanjith1424SCO3,5w 0
775Dutre Wonder1540BEL3,0s 1
873Verboven Wout1584BEL4,0w ½
910Eilenberg Jonas2113GER5,0s 0
FM Subelj Jan 2300 SLO Rp:2183 Pts. 6,5
163Kristoferitsch Daniel1865AUT5,5s ½
265Galkin Gleb1819BLR5,0w 1
340FMKanyamarala Tarun2018IRL5,0s 1
414Chaqryan Erik2231ARM6,0w ½
535FMMathieu Phileas2045FRA4,5s 1
632Melkonyan Arshak2079ARM7,0w ½
712FMSvane Frederik2260GER8,0s 0
873Gnojek Petr1748CZE5,0w 1
930FMFecker Noah2087SUI5,5s 1
FM Marn Jan 2107 SLO Rp:2001 Pts. 5,5
180Tskipurishvili Daviti1705GEO4,5w 1
274Stepanencu Nicodim-Cosmin1748ROU4,0s 0
364Verma Aditya1829ENG4,0w 1
459Makridis Dimitrios1908GRE5,5s ½
53IMGharibyan Mamikon2391ARM6,0w 0
656Mierins Emils Janis1923LAT4,5s 1
751Padurariu Mihai-Edward1951ROU4,5w 1
854Balaji Aaravamudhan1929ENG5,5s 0
960Ratnesan Ranesh1905ENG4,5w 1
Skrbec Leon 1740 SLO Rp:1931 Pts. 5,0
124FMBabazada Khazar2127AZE5,5s 0
2103Cani Dejvi1188ALB2,5w 0
391Grec Jan Alexander1556SVK3,0s 1
445Schlegel Igor1988SUI4,0w 1
549Veljanoski Andrej1967MKD4,5s 1
631FMVitenberg Noam Aviv2087NOR6,0s 0
741Vujovic Savo2011MNE4,5w ½
842Czernek Tymon2010POL4,0s 1
933FMMica Marek2060CZE5,0w ½
Ruzic Pia Marie 1865 SLO Rp:2056 Pts. 7,0
155Hollmerus Elisabet1512FIN2,5w 1
263Ferguson Dayna1374IRL3,5s 1
38WFMZeliantsova Kseniya1923BLR7,0w 1
42WFMYakimova Mariya2068RUS7,0s 1
54Nur-Mukhametova Alisa2009RUS8,0w 0
67WFMKirchei Viktoriia1949RUS8,0w 0
734WCMLomaia Diana1734GEO5,5s 1
812Ozbek Busra1904TUR5,5s 1
93WFMNasyrova Ekaterina2047RUS6,0w 1
WFM Kuhar Larisa 1746 SLO Rp:1631 Pts. 4,5
170Truskavetska Solomia1286SWE3,0s 1
27WFMKirchei Viktoriia1949RUS8,0w 0
366Sloniewska Alicja1373POL3,5s 1
41WFMZiegenfuss Antonia2101GER6,0w 0
556Kiousi Panagiota1500GRE4,5s ½
619Czarnecka Lidia1850POL5,0w 0

Show complete list

Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.02.2021 23:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use