Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

CZECH OPEN 2011 "INFINITY OPEN" turnaj J - ratingovy turnaj

Last update 20.07.2011 13:13:03, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
GMGutman GennadiUKR25010F
2
GMTotsky LeonidRUS24840F
3
GMBryzgalin KirillRUS24690F
4
IMKremenietsky Anatoly MRUS23550F
5
Gislason GudmundurISL23220F
6
IMShemeakin AlexanderUKR23170F
7
FMGergel Vladimir PUKR22770F
8
IMKutynec VladimirRUS22590FRotor
9
Bente BjoernGER22260FHamburger Sk
10
Umanec FilipCZE22160FSts Chvojkovice Brod
11
FMBartos JanCZE22150FSk Litomerice
12
Miskulin DennisSWE22080FJoenkoeping-Huskvarna Sk
13
Oganian MiranRUS22040F
14
IMVolodin ViktorRUS22000F
15
Maslak AlexanderRUS21860FKaissa
16
WFMSemenova ElenaRUS21750wFShkola A. Karpova
17
Andersen RuneDEN21590FBornholms Sk
18
Pekar VaclavCZE21550FTj Jiskra Litomysl
19
WFMGoryachkina AleksandraRUS21530wFShkola A. Karpova
20
Linker MikhailUKR21480FHufcs
21
Sharafutdinov AyratRUS21100FGorodskoy
22
Tesar JanCZE20860FTj Caissa Trebic
23
Drozdov Vladimir ERUS20420F
24
Sieber MartinCZE20290FSk Slavia Orlova
25
Szirmai EmilCZE20050FTj Bohemians Praha
26
Kashin YuryRUS19840FPermskij
27
Sautkin SergeyRUS19770F
28
Kraus OndrejCZE19690FSk Rapid Pardubice
29
Orekhov NikolaiRUS19610FShkola A. Karpova
30
Matejov AntonSVK19560F
31
Bauer JindrichCZE19460FSk 2222 Polabiny
32
Adolfssen RicoDEN19120FBornholms Skakklub
33
Schuetz PeterSVK19030F
34
Ruban IrinaUKR18550wFDjussh No. 11
35
Nad BorisCZE18480FSo Tj Dukla Praha
36
Lang AndersSWE18460F
37
Polivoda AnastasiaUKR18440wF
38
Semenova AnastasiaRUS18430wFShkola A. Karpova
39
Kraft ReneDEN18390FBornholms Skakklub
40
Portych VaclavCZE18380FSk Lipa
41
Hampel RudolfCZE18370FSokol Praha-Kobylisy
42
Michlian StefanCZE18290FSK Bohemia Pardubice o.s.
43
Arkhireev VladimirRUS18120FShkola A. Karpova
44
Kirs PavelCZE18120FSk Teplice
45
Steinhauserova AnnaCZE18080wFRemdih Strmilov
46
Marcinko PatrikCZE17910FSk Rapid Pardubice
47
Von Keyserlingk ChandaGER17650wFSw Lokomotive Dresden
48
Novotny AlesCZE17590FSK Rapid Pardubice, o.s.
49
WFMAl-Khelaifi SalamaQAT17570wF
50
Samarin LeonidISR17560FRishon-Le-Ziyon
51
Vochozka JindrichCZE17490FSlavia Hradec Kralove
52
Dusek VladimirCZE17320FSokol Kolin
53
Pranizin EvgenyRUS17220FShkola A. Karpova
54
Krapivina GalinaRUS16950wF
55
Vacek JaroslavCZE16840FSokol Cerveny Kostelec
56
Zoubek DavidCZE16800FSk Rapid Pardubice
57
Pranizina AlinaRUS16670wF
58
Tyntarev RonISR16610FAshdod
59
Ryzner JiriCZE16560FSk Rapid Pardubice
60
Jandl VojtechCZE16460FSachovy spolek Bechyne
61
Al-Khelaifi AishaQAT16440wF
62
Liduch FilipCZE16250F2222 Sk Polabiny
63
Svitil RadekCZE16120FŠk Rapid Pardubice
64
Al-Khulaifi GhadaQAT15850wF
65
Pavlova NataliyRUS15690wFShkola A. Karpova
66
Zabehlicky JiriCZE15130FTj Sokol Cesky Brod
67
Steinhauser VaclavCZE14200FRemdih Strmilov
68
Chulevich AlinaRUS02000w*
69
Grachev YuriRUS01950*
70
Khmelev MikhailRUS01950*Unost
71
Rashitov DenisRUS01950*
72
Zalis VsevolodRUS01950*
73
Al-Kuwari Al-AnoodQAT01850*
74
Vander TatianaRUS01850w*Shkola A. Karpova
75
Staroverov ViatcheslavRUS01750*Gorodskoy
76
Vasiltsov ArseniyRUS01750*
77
Krejci JanCZE01602NPolabiny 2222
78
Nielsen ArneDEN01550*Bornholms Skakklub
79
Jakoubek JakubCZE01405NSk Rapid Pardubice
80
Novak OliverCZE01318N2222 Sk Polabiny
81
Skalicky JindrichCZE01261NSk Oaza Praha
82
Solc FilipCZE01261NSk Ortex-Reta Hradec Kralove
83
Bures MartinCZE01250*Sk Rapid Pardubice
84
Cervinka VaclavCZE01250*Sk Rapid Pardubice
85
Horak JakubCZE01250*
86
Mikulenka TomasCZE01250*Sk Rapid Pardubice
87
Pulpan MartinCZE01250*Sk Rapid Pardubice
88
Pulpan TomasCZE01250*Sk Rapid Pardubice
89
Sitanc AdamCZE01250*Sk Rapid Pardubice
90
Sobotka JaroslavCZE01250*Sk Rapid Pardubice
Advertisement