Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

CZECH OPEN 2011 "PARDUBICKY KRAJ OPEN" turnaj S - otevreny turnaj ctyrclennych druzstev mladeze

Last update 22.07.2011 21:27:57, Creator/Last Upload: Czech Republic licence 63

Team-Composition with round-results

  1. YAMAL 1 (RtgAvg:1874, TB1: 12 / TB2: 21,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1WFMGoryachkina Aleksandra21530RUSF1012,031732
2Orekhov Nikolai19610RUSF11½1½116,071762
3Arkhireev Vladimir18120RUSF11½11116,571758
4Pavlova Nataliy15690RUSF10111015,071720
5Pranizin Evgeny17220RUSF½½012,041776
  2. KS Ricany (RtgAvg:2022, TB1: 12 / TB2: 21)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1CMBalacek Tadeas22510CZEF1113,031897
2Starek Stanislav19120CZEF11110½4,561879
3Pospisil Martin20350CZEF01½½1½14,571680
4Skalicky Tomas18880CZEF11½11½05,071784
5Marikova Jana18970CZEF110114,051695
  3. UKRAINE (RtgAvg:1908, TB1: 9 / TB2: 18,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1CMShevchenko Kirill02150UKR*1111½116,571786
2Potapova Margarita16270UKRF½½1½0½03,071770
3Shemyjakin Valerii19060UKRF11110½04,571676
4Rapport Vladislav01950UKR*1111½004,571690
  4. BORNHOLM (RtgAvg:1377, TB1: 9 / TB2: 18,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Anker Andy S01458DENN00+11½14,571681
2Andersen Jonas01550DEN*1½+11116,571755
3Mejlvang Magnus01250DEN*00+10½13,571695
4Anker Timmy01250DEN*00+11014,071715
  5. Hagener SV I (RtgAvg:1690, TB1: 9 / TB2: 17,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Rethmann Kristin17920GERF01101003,071865
2Beinke Lukas17290GERF1½½11015,071868
3Rau Nikita16180GERF01½11115,571788
4Worpenberg Lukas16190GERF01001114,071767
  6. 2222 SK POLABINY "A" (RtgAvg:1652, TB1: 9 / TB2: 16,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Melichar Vojtech16920CZEF10110½½4,071797
2Vancura Daniel17130CZEF00101002,071785
3Reznicek Dominik16190CZEF111½1½16,071731
4Cach Jakub01585CZEN½½11½104,571687
  7. Hagener SV II (RtgAvg:1554, TB1: 8 / TB2: 16,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Boehning Kilian16680GERF1½001013,571773
2Balazs Balint01646GERN11011004,071695
3Laubrock Paul01508GERN½10½1104,071663
4Hoppe Andreas01392GERN11001115,071676
  8. Riga chess school (RtgAvg:1892, TB1: 8 / TB2: 15)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Golubeva Marija18170LATF00½11114,571811
2Migunova Aleksandra01950RUS*001001½2,571692
3Morozli Grigorijs01950RUS*10100½02,571705
4Parkomenko Margarita01850CZE*1101½115,571636
  9. Sokol CervenĂ˝ Kostelec (RtgAvg:1593, TB1: 7 / TB2: 16)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Kosar Matej17230CZEF00½½1114,071637
2Zahalka Jan01550CZE*½½011014,071528
3Sindelar Jan01550CZE*0½011½03,071629
4Kosner Richard01550CZE*0½111½15,071560
  10. SC 48/88 Erlangen (RtgAvg:1698, TB1: 7 / TB2: 14,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Diller Daniel17890GERF1110½104,571672
2Rabenstein Stefan17370GERF1½10½½03,571700
3Stolcz Bianca16320GERF101½0002,571636
4Wegmann Sven16330GERF1101104,061598
5Wegmann Simon01422GERN00,011950
  11. YAMAL 2 (RtgAvg:1728, TB1: 7 / TB2: 14)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Krapivina Galina16950RUSF½010½½02,571787
2Pranizina Alina16670RUSF1½10½½14,571546
3Vander Tatyana01850RUS*10101115,071615
4Teryaeva Valeria01700RUS*10100002,071542
  12. Ural (RtgAvg:1850, TB1: 7 / TB2: 12)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Bogdanov Nikita01750RUS*10100103,071890
2Busov Ilja01950RUS*0½1½0103,071748
3Lushnikov Sergey01750RUS*11100003,071693
4Permiakov Lev01950RUS*11100003,071625
  13. Dusgh - 20 (Volgograd) (RtgAvg:1978, TB1: 6 / TB2: 15)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Kljueva Mariya18100RUSF01000012,071751
2Dorokhin Semen02150RUS*11½½0½14,571633
3Chulevich Alina02000RUS*01½11115,571610
4Grachev Yuri01950RUS*½01½0013,071562
  14. 2222 SK POLABINY "B" (RtgAvg:1444, TB1: 6 / TB2: 12,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Gregor JirĂ­01489CZEN0½00011,561670
2Cach Zdenek01418CZEN0100113,061468
3Bures Martin01550CZE*1100½13,561509
4Novak Oliver01318CZEN0010½1,551538
5Cach Ondrej01550CZE*101013,051355
  15. INFONET (RtgAvg:1750, TB1: 6 / TB2: 11,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Ogneshchikov Ilja01950EST*1001½½03,071739
2Tsvi Karasik01350ISR*100½1½½3,571763
3Vasiltsov Arseniy01950RUS*0000½011,571730
4Pabo Sander01750EST*100½1103,571650
  16. Rapid Pardubice A (RtgAvg:1416, TB1: 4 / TB2: 9,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Novotny Ales17590CZEF1½11½004,071648
2Jakoubek Jakub01405CZEN10110104,071592
3Mikulenka Tomas01250CZE*0000½101,571647
4Cervinka Vaclav01250CZE*00000000,071613
  17. Hagener SV III (RtgAvg:1250, TB1: 4 / TB2: 8,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Hoppe Michael01250GER*01000102,071635
2Balazs Kata01250GER*0½000000,571546
3Laubrock Sophia01250GER*0½01½103,071619
4Bick Lennard01250GER*011,021442
5Pappert Florian01250GER*00,011700
6Orning Pascal01250GER*½½102,041600
  18. Riga 13.school (RtgAvg:1900, TB1: 4 / TB2: 7,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Semjonovs Vsevolods01950LAT*01010002,071607
2Semjonovs Ilja01950LAT*01010002,071618
3Kolasa Pjotrs01950LAT*½0000½12,071597
4Lukonins Aleksejs01750LAT*010½0001,571594
  19. KJS Potsdam Leibnitzgymnasium (RtgAvg:1325, TB1: 3 / TB2: 7,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Nguyen Van01550GER*½½-½1114,571528
2Ptak Adrian01250GER*00-010½1,571423
3Auerbach Florian01250GER*00-0½000,571500
4Franke Johannes01250GER*00-00101,071475
  20. Rapid Pardubice B (RtgAvg:1400, TB1: 3 / TB2: 6,5)
Bo.NameRtgIRtgNFEDGrTyp1234567Pts.GamesRtgAvg
1Pulpan Martin01250CZE*00000000,071692
2Pulpan Tomas01250CZE*000001½1,571559
3Kuru Jakub01550CZE*01100013,071473
4Vit Ondrej01550CZE*00100012,071410
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use