European Online Chess Championship 2020 Group E Elo 2300+ - day 1

Organizer(s)European Chess Union
FederationSwitzerland ( SUI )
Tournament directorIM FT Pisk, Petr 304689
Chief ArbiterIA Delega, Tomasz 1108000
Deputy Chief ArbiterIA Biagioli, Marco 841285
ArbiterIA Bailleul, Geert 225185; IA Borsuk, Yury 13504703; IA Lukic, Marija 914550; IA Prohorov, Olexandr 14105578; IA Prokopova, Jirina 337994; Tzegka, Ismini 4173613; Milutinovic, Stefana 942456
Time control10' + 2'' bonus
LocationChess.com virtual venue
Rating calculation -
Date2020/05/16 to 2020/05/31
Rating-Ø2376
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 31.05.2020 10:51:36, Creator/Last Upload: biagioli

Tournament selectionGroup A - starting list, first stage, qualifiers
Group B - starting list, first stage, qualifiers
Group C - starting list, first stage, qualifiers
Group D - starting list, first stage, qualifiers
Group E - day 1, day 2, knock out finals
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Change Calendar-Link
Parameters No tournament details, no flags
Overview for team , ALB, AND, ARM, AUT, AZE, BEL, BIH, BLR, BUL, CRO, CYP, CZE, DEN, ENG, ESP, EST, FAI, FID, FIN, FRA, GCI, GEO, GER, GRE, HUN, IRL, ISL, ISR, ITA, JAM, JCI, KOS, LAT, LIE, LTU, LUX, MDA, MKD, MLT, MNC, MNE, NED, NOR, POL, POR, ROU, RUS, SCO, SLO, SMR, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR, UKR, WLS
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking after 8 Rounds, Final Ranking crosstable after 8 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8/8 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Player overview for CZE

CZE
SNoNameRtgFED12345678Pts.Rk.Group
15Stein Michael1115CZE10010114,0615first stage
16Zadrapova Amalie1339CZE00000000,01502first stage
38Dudkova Josefina1310CZE011½0114,5362first stage
41Steinova Kamila1311CZE1½110½15,0223first stage
43Kroulik Stepan1244CZE00000112,01294first stage
65Spetlova Stella0CZE00000½00,51465first stage
73Stavova Marketa1186CZE00011½02,51148first stage
87Belaska Adam1260CZE10101003,0850first stage
111Chon Jeremy1175CZE10001114,0617first stage
117Souralova Jana1144CZE00001102,01255first stage
143Maly Jiri0CZE0001½½02,01277first stage
159Kerej Junus Tulengaliuly1132CZE10100103,0827first stage
220Krotki Lukas1113CZE010011½3,5758first stage
273Bara Jan1261CZE10110003,0995first stage
278Babula Matej1390CZE11½10014,5324first stage
288Sboev Kirill1230CZE10010½13,5779first stage
303Zimovcak Krystof1265CZE10000001,01417first stage
342Soucek Andrej1043CZE10011014,0582first stage
352Katasonova Olga1208CZE00100001,01413first stage
359Ticha Sofie1203CZE101011½4,5374first stage
362Suchma Jakub1153CZE000010½1,51354first stage
371Kokta Milan0CZE10110115,0162first stage
380Vlcek Vitezslav0CZE00100001,01434first stage
480Kormanos Samuel1393CZE11101004,0425first stage
487Davidek Zdenek1240CZE10101014,0547first stage
541Rybackova Lucie1312CZE0111½104,5332first stage
549Kubatova Ema1005CZE01011003,0909first stage
564Kroulik Vaclav1257CZE011001½3,5734first stage
566Hrbek Jachym1227CZE11000013,0863first stage
568Hetfleischova Elen1127CZE011½0103,5701first stage
573Weczerek Jan1165CZE00½01012,51122first stage
575Krautschneider Daniel Jan1198CZE10011014,0514first stage
611Day Sophia Olivia1115CZE01001002,01240first stage
639Vana Jan1190CZE10111015,0187first stage
656Pesek Antonin1261CZE001101½3,5707first stage
680Zelba Lukas1241CZE10111015,0149first stage
713Maly Jiri0CZE00100102,01235first stage
715Cech Petr1358CZE0½100113,5744first stage
724Hladka Leontyna1076CZE01½00012,51079first stage
742Dumek Ales1312CZE½0010012,51111first stage
778Barth Vit1392CZE01011003,0834first stage
779Janouskova Adela1214CZE1½11½015,0152first stage
794Richterova Natasa1231CZE00011002,01241first stage
803Vanek Jakub1258CZE00011103,0974first stage
824Dudarec Elias1142CZE00010102,01234first stage
825Martinkova Magdalena1238CZE½1100114,5321first stage
872Popov Roman1379CZE11111½½6,030first stage
874Komarek Tobias1222CZE00110½02,51127first stage
906Konecny Jakub1230CZE01101115,0252first stage
912Nikolinko Tomas1252CZE00½10001,51356first stage
926Brezikova Beata1161CZE0½½01114,0523first stage
949Perout Martin0CZE00½01012,51100first stage
983Raptis Janis1280CZE00111003,0989first stage
988Roubal Matyas1263CZE01111015,0213first stage
989Pasek Josef1312CZE01101115,0256first stage
991Kubatova Beta1106CZE01000001,01408first stage
994Fort Hugo0CZE10100114,0610first stage
1003Gorej Vojtech1298CZE11011015,0183first stage
1007Stary Vojtech1356CZE11111016,026first stage
1027Stara Zuzana1073CZE00000101,01432first stage
1037Ticha Valerie1249CZE00001113,01046first stage
1047Mydlar Matej1058CZE10½01013,5640first stage
1060Florianova Barbora1334CZE00000000,01516first stage
1073Grcek Tomas1206CZE01011014,0474first stage
1074Jasso Matej1094CZE11011015,0209first stage
1077Artamonov Mikhail1160CZE01010103,01020first stage
1115Bezdek Tomas1153CZE10111½04,5360first stage
1123Hrbkova Johana1095CZE00010001,01424first stage
1127Vlcek Vojtech1396CZE011½1003,5646first stage
1131Danek Oskar0CZE00101002,01196first stage
1134Svadlenka Michal1292CZE01001114,0588first stage
1147Nova Anezka0CZE000001½1,51374first stage
1165Klapuch Dominik1108CZE00011114,0591first stage
1172Gorelov Makar0CZE00010102,01323first stage
1173Buchtova Viktorie1294CZE010½1013,5765first stage
1176Veverka Vladimir1336CZE101½0114,5351first stage
1182Zelbova Lada1246CZE11011105,0229first stage
1212Pelc Adam1212CZE101011½4,5313first stage
1229Dudova Pavlina1288CZE01½1½115,0160first stage
1246Setina** Vaclav1532CZE00000000,01479first stage
1262Seidl Jan1372CZE0101½114,5385first stage
1265Janouskova Eliska1062CZE1½010114,5287first stage
1269Mrazek Adam1299CZE01011003,0919first stage
1273Tichy Tomas1261CZE1010½1½4,0520first stage
1286Slivova Linda1029CZE11½01003,5660first stage
1288Hampl Nikola1253CZE00110114,0557first stage
1290Dusanek Michal1257CZE½1½10104,0484first stage
1318Zamarsky Patrik1216CZE00101103,0936first stage
1341Nagyova Daniela1160CZE01010114,0517first stage
1427Kubin Tomas Daniel1271CZE½0011002,51078first stage
1450Topencik Bruno1177CZE01½000½2,01211first stage
1454Chernyy Andrey1320CZE01½1½115,0218first stage
1488Policar Martin1293CZE01000113,01037first stage
1507Archlebova Stela1270CZE0100½113,5760first stage
24Steinova Kamila1311CZE0½1101104,584qualifiers
33Zelba Lukas1241CZE1½1110105,529qualifiers
54Konecny** Jakub1230CZE000000000,0242qualifiers
71Chernyy Andrey1320CZE10½0000½2,0212qualifiers
95Popov Roman1379CZE11111½117,53qualifiers
109Roubal Matyas1263CZE11001½014,589qualifiers
111Kokta Milan0CZE½0½001½13,5145qualifiers
117Jasso Matej1094CZE100111105,054qualifiers
124Janouskova Adela1214CZE101010014,0115qualifiers
147Stary Vojtech1356CZE1½00½0103,0173qualifiers
162Zelbova Lada1246CZE11½001104,591qualifiers
173Vana Jan1190CZE11½100003,5140qualifiers
197Gorej Vojtech1298CZE1001½1003,5157qualifiers
227Dudova Pavlina1288CZE½1101½004,0133qualifiers
16Sakaev Konstantin1442CZE001½0102,5651first stage
41Belaska Vaclav1596CZE00100012,0742first stage
58Lang Simon1551CZE00000000,0873first stage
69Delgerdalai Bayarjavkhlan1486CZE011101½4,5216first stage
77Voriskova Anna1645CZE10100002,0683first stage
90FMStalmach Richard1667CZE11½10104,5160first stage
98Paseka Matyas1629CZE01100002,0665first stage
118Hofman Krystof1671CZE1011½003,5387first stage
125Mrazek Roman1597CZE11000114,0336first stage
171Fizerova Lucie1413CZE00010½01,5776first stage
185Romanek Zdenek1599CZE00101002,0746first stage
191Juhanak Daniel1611CZE101½0103,5376first stage
199Bouska Jiri1477CZE01110014,0249first stage
209Zelenka Petr1476CZE00011002,0757first stage
231Setina Vaclav1532CZE11000002,0739first stage
245Kammova Katerina1480CZE01000001,0819first stage
266Buchta Bartolomej1597CZE11001003,0506first stage
271Volak Simon1681CZE111½0003,5362first stage
273Rell Martin1667CZE½0100113,5406first stage
300Roubal Matyas1263CZE11010014,0232first stage
316Zelba Lukas1241CZE11100104,0229first stage
324Hlavina Matous1556CZE01111004,0284first stage
345Richter Rudolf1466CZE01001002,0706first stage
348Popov Roman1379CZE½0011114,5210first stage
352Steinova Kamila1311CZE110010½3,5381first stage
355Prazak Daniel1570CZE½½1½1½04,0237first stage
362Kalousova Julie1588CZE00000000,0893first stage
370Dolensky Filip1629CZE10½11115,570first stage
375Dvorakova Olga1563CZE001½1½14,0335first stage
386Pressler Tobias1402CZE10111004,0296first stage
389Zadrapa Jakub1484CZE00100001,0833first stage
405Machacek Jan1534CZE00100113,0553first stage
414Hozda Max1683CZE10001103,0520first stage
419Jirousek Jan1635CZE10101014,0273first stage
437Marsik Ondrej1471CZE00100001,0829first stage
440Otahalova Nela1604CZE00000011,0845first stage
454Lhotska Anna1605CZE11011015,0142first stage
463Kulhanek Jachym1692CZE00101103,0582first stage
482Rous** Dominik1446CZE00000000,0860first stage
493Koumar Tomas1570CZE01000012,0728first stage
502Vaculik Martin1642CZE1½½00114,0238first stage
504Martirosyan David1438CZE16,021first stage

Show complete list

Results of the last round for CZE

Rd.Bo.No. NameGrFEDRtgPts. ResultPts. NameGrFEDRtg No.
83195
GMBabula Vlastimil CZE2524 1 - 0 FMBudisavljevic Luka SRB2083
480
847130
GMStocek Jiri CZE2495 1 - 0 Mikheev Aleksey RUS2296
406
867186
IMCernousek Lukas CZE24453 1 - 03 IMKozhuharov Spas BUL2448
182
898280
IMZpevak Pavel CZE23783 ½ - ½3 IMSvetlov Dmitry RUS2403
245
8104307
IMDaulyte-Cornette Deimante LTU2362 1 - 0 IMZwardon Vojtech CZE2423
220
8127378
WGMKovanova Baira RUS2315 0 - 1 FMHavlik Jan CZE2378
279
8134407
FMBurdalev Kirill CZE2295 1 - 0 FMKilpatrick Callum ENG2336
342
8147437
Manukyan Sargis A. ARM22444 0 - 14 GMPlat Vojtech CZE2567
63
8150440
WGMBabiy Olga UKR2238 1 - 0 IMNeckar Lubomir CZE2303
398
8153450
IMIoannidis Evgenios GRE21954 1 - 04 IMKriebel Tadeas CZE2432
204
820889
GMPolak Tomas CZE25280 0 not paired 
8217133
IMPulpan Jakub CZE24900 0 not paired 
8221148
GMJirovsky Milos CZE2475 0 not paired 
8264256
IMCerveny Martin CZE2396½ 0 not paired 
8322435
FMRabatin Jakub CZE22450 0 not paired 
81948
Kurtyilmaz Kuzey TUR12615 1 - 05 Jasso Matej CZE1094
117
82255
Erashov Roman RUS1383 1 - 0 Steinova Kamila CZE1311
24
83789
Zaitcev Aleksandr RUS0 ½ - ½ Chernyy Andrey CZE1320
71
83894
Asachenko Ksenia RUS12325 1 - 00 Konecny** Jakub CZE1230
54
843109
Roubal Matyas CZE1263 1 - 0 Murawski Milosz POL1199
45
845111
Kokta Milan CZE0 1 - 0 Beyer Lorenz GER1362
72
852124
Janouskova Adela CZE12143 1 - 04 Dudova Pavlina CZE1288
227
858137
Khaletski Ihar BLR1386 1 - 0 Zelba Lukas CZE1241
33
864147
Stary Vojtech CZE13563 0 - 13 Boci Mateo ALB1286
220
870162
Zelbova Lada CZE1246 0 - 1 Georgiadis Anastasios GRE1331
79
884197
Gorej Vojtech CZE1298 0 - 1 Magklaras Panagiotis GRE1297
99
885202
Ipek Egehan TUR10996 0 - 1 Popov Roman CZE1379
95
8128173
Vana Jan CZE1190 0 not paired 
82050
Amirdzhanyan Vladimir RUS16513 1 - 03 Popov Roman CZE1379
249
82659
Vaculik Martin CZE16423 0 - 13 Visoescu Alexandru-Bogdan ROU1698
1
83174
Collins Adam IRL16305 1 - 0 FMPetr Jakub CZE1683
19
83276
Smolik Jachym CZE16292 1 - 0 Kumar Prajit Sai NED1637
66
83383
Afanasyev Sergey RUS16251 - - +1 Day Timothy CZE1590
112
858139
Zdravkovic Filip SRB1564 0 - 1 Prazak Daniel CZE1570
134
859142
Kustra Vladyslav UKR1560 1 - 0 Delgerdalai Bayarjavkhlan CZE1486
200
874177
Herczeg Marcell HUN1518 1 - 0 Lhotska Anna CZE1605
101
882207
Edziev Vladimir RUS14780 0 - 17 FMStalmach Richard CZE1667
38
884209
Bouska Jiri CZE14776 1 - 01 Shaymardanov Bakhtiyar RUS1637
64
887213
Fizer Marek CZE14644 0 - 15 Perea Fruet Lorenzo ESP1540
155
891220
Sithisak William FRA1453 1 - 0 Rousek Jan CZE1506
183
895230
Martirosyan David CZE14381 0 - 11 Liskiewicz Jakub POL1424
236
8104252
Kumar** Mrinal RUS13690 0 - 1 Paseka Matyas CZE1629
75
8108265
Roubal Matyas CZE12633 1 - 02 Passin Connor GER1569
136
8109266
Zelba Lukas CZE12415 ½ - ½4 Scheglov Gleb RUS1583
122
812045
Kuhnmund Ivan CZE16590 0 not paired 
812677
Dolensky Filip CZE16293 0 not paired 
836
Havelka Ondrej CZE1997 1 - 0 Troselj Ivan CRO1805
162
8612
Babula Vlastimil CZE19934 0 - 15 Kiremitciyan Ari TUR1956
46
81229
Kos Bruno CRO1974 ½ - ½ Neumann Filip CZE1997
7
81744
Pidluznij Gleb LTU19604 ½ - ½4 Fojt Petr CZE1722
212
849110
Dubnevych Maksym UKR18842 ½ - ½2 Jares Michal CZE1832
144
857136
Finek Vaclav CZE18476 1 - 04 Asatryan Gor RUS1838
141
869169
Zvereva Margarita RUS17954 1 - 0 Bulockin Martin CZE1859
253
878186
Solyanik** Yuriy RUS17570 0 - 15 Kusa Jakub CZE1899
94
81061
Kula Dominik CZE20003 0 not paired 
810813
Barak David CZE19930 0 not paired 
8140203
Hrbek** Stepan CZE17280 0 not paired 
825
FMBurdalev Kirill CZE2295 ½ - ½ CMZverev Lev RUS2025
216
8720
FMMladek Richard CZE2280 0 - 1 WIMTerbe Julianna HUN2182
109
846123
FMBerdnyk Mariia UKR21695 1 - 0 FMRabatin Jakub CZE2245
57
860150
FMVanek Tomas CZE21352 0 - 13 Ivanisvili Andrejs LAT2090
181
864166
FMAntova Gabriela BUL2110 1 - 0 Skalsky Alexandr CZE2038
205
890247
Kusa Jakub CZE18992 1 - 0 FMGheorghiu Calin ROU2204
95
810613
IMTrickov Vasil CZE22900 0 not paired 
811658
IMVesselovsky Serguei CZE22440 0 not paired 
8151188
FMSimet Martin CZE2076 0 not paired 
8153192
Flajsman Pavel CZE20640 0 not paired 
8155195
FMMica Marek CZE20601 0 not paired 
736
Macek Inti SLO11513 ½ - ½3 Kroulik Vaclav CZE1257
564
7619
Daniil Daniil CYP12624 0 - 14 Steinova Kamila CZE1311
41
71338
Dudkova Josefina CZE1310 1 - 0 Sichinava Mariam GEO1310
555
71643
Kroulik Stepan CZE12441 1 - 01 Socic Zvan CRO0
214
72765
Spetlova Stella CZE0½ 0 - 1½ Burdyka Maya BLR0
392
73483
Folkestad Thomas 01 1 - 01 Zimovcak Krystof CZE1265
303
748117
Souralova Jana CZE11442 0 - 12 Fonteboa Lopez Samuel ESP1220
696
757138
Khvorost Ivan Vit RUS04 1 - 04 Kormanos Samuel CZE1393
480
763159
Kerej Junus Tulengaliuly CZE11323 0 - 13 Zmaucar Miha SLO1105
1228
794220
Krotki Lukas CZE11133 ½ - ½3 Gibala Krzysztof POL1382
1211
7125288
Sboev Kirill CZE1230 1 - 0 Vukanic Vanja SRB0
753
7145326
Slusarczyk Agnieszka POL0 ½ - ½ Topencik Bruno CZE1177
1450
7146329
Jalving August DEN02 0 - 12 Policar Martin CZE1293
1488
7153342
Soucek Andrej CZE10433 1 - 03 B.Garai Etelka HUN1161
681
7155348
Barila Stefana ROU1278 0 - 1 Seidl Jan CZE1372
1262
7160359
Ticha Sofie CZE12034 ½ - ½4 Micula Jakub POL1304
1339
7161362
Suchma Jakub CZE11531 ½ - ½1 Spiridonov Jaroslav EST0
120
7166369
Laux Filip GER11951 1 - 01 Katasonova Olga CZE1208
352
7167371
Kokta Milan CZE04 1 - 05 Pater Peter HUN1282
721
7168374
Kowalski Melissa POL11493 1 - 03 Mrazek Adam CZE1299
1269
7219487
Davidek Zdenek CZE12403 1 - 03 Antoshkiv Andrey An. RUS1120
210
7221496
Kaplan Mete TUR02 1 - 02 Danek Oskar CZE0
1131
7241541
Rybackova Lucie CZE1312 0 - 1 Stevkov Ilija MKD1131
574
7244549
Kubatova Ema CZE10053 0 - 13 Tsinovoy Daniel ISR0
893
7253568
Hetfleischova Elen CZE1127 0 - 1 Culi Ermal ALB0
954
7255576
Khan Ibrahim SCO01 1 - 01 Vlcek Vitezslav CZE0
380
7260583
Gabadadze Gabriel GEO11825 1 - 05 Zelbova Lada CZE1246
1182
7276611
Day Sophia Olivia CZE11152 0 - 12 Vukovic Nadja MNE0
682
7286626
Nielsen Stefan FRA02 0 - 12 Ticha Valerie CZE1249
1037
7300656
Pesek Antonin CZE12613 ½ - ½3 Jasiulewicz Kamil POL1255
867
7308676
Fridlin Daniel GER0 0 - 1 Cech Petr CZE1358
715
7320710
Balazs Szabina Zoe HUN1039 0 - 1 Babula Matej CZE1390
278
7321711
Vanags Davids LAT11462 1 - 02 Maly Jiri CZE0
143
7323713
Maly Jiri CZE02 0 - 12 Klimov Timofiy UKR1219
142
7330724
Hladka Leontyna CZE1076 1 - 0 Volosatov Jevgenij LTU1360
244
7334742
Dumek Ales CZE1312 1 - 0 Jurca Szabo Gerard ESP1115
485
7349778
Barth Vit CZE13923 0 - 13 Stein Michael CZE1115
15
7350779
Janouskova Adela CZE12144 1 - 04 Tran Ky Lan FRA1336
734
7361794
Richterova Natasa CZE12312 0 - 12 Dubovikova Rada RUS1171
772
7366803
Vanek Jakub CZE12583 0 - 13 Mimoune Mehdi FRA1208
923
7367804
Caglayan Ekin Hanife TUR03 0 - 13 Chon Jeremy CZE1175
111
7371813
Farzaliyeva Shams AZE10744 ½ - ½4 Pelc Adam CZE1212
1212
7379824
Dudarec Elias CZE11422 0 - 12 Kaminska Zuzanna POL0
517
7380825
Martinkova Magdalena CZE1238 1 - 0 Asavinei Rares-Adrian ROU1095
357
7383830
Babakov Artem RUS13834 0 - 14 Zelba Lukas CZE1241
680
7385832
Milovic Sofija MNE0 0 - 1 Weczerek Jan CZE1165
573
7390855
Yakubovskiy Gleb RUS11234 1 - 04 Dusanek Michal CZE1257
1290
7398872
Popov Roman CZE1379 ½ - ½6 Khachatryan Narek S. ARM1354
246
7410912
Nikolinko Tomas CZE1252 0 - 1 Lynn Angelo SCO0
698
7417926
Brezikova Beata CZE11613 1 - 03 Sklavounos Andreas GRE1339
498
7422941
Arvai Tamas HUN11295 0 - 14 Vana Jan CZE1190
639
7440988
Roubal Matyas CZE12634 1 - 04 Marochkin Vladislav RUS1115
1268
7441991
Kubatova Beta CZE11061 0 - 11 Korablev Stepan RUS0
972
7442992
Malvasio Andrea ITA04 0 - 14 Konecny Jakub CZE1230
906
7443994
Fort Hugo CZE03 1 - 03 Takan Efe TUR1081
91
74471003
Gorej Vojtech CZE12984 1 - 04 Ermakov Aleksandr RUS0
1079
74501013
Podgorski Franciszek POL1213 0 - 1 Mydlar Matej CZE1058
1047
74521019
Pirvan Maria ROU12323 0 - 13 Svadlenka Michal CZE1292
1134
74561027
Stara Zuzana CZE10731 0 - 11 Gridin Maksim EST1056
1116
74651056
Leonova Arina RUS12735 0 - 15 Stary Vojtech CZE1356
1007
74671060
Florianova Barbora CZE13340 0 - 10 Goetsch Paul GER0
1492
74731073
Grcek Tomas CZE12063 1 - 03 Qerimi Aron ALB1177
1136
74741074
Jasso Matej CZE10944 1 - 04 Gharibyan Tigran ARM1227
63
74751077
Artamonov Mikhail CZE11603 0 - 13 Gibala Adam POL0
403
74761081
Analytis Panagiotis GRE03 0 - 13 Nagyova Daniela CZE1160
1341
74851100
Cereijo Suarez Nerea ESP13894 1 - 00 Setina** Vaclav CZE1532
1246
74901107
Litcanu Daria-Tiana ROU11663 1 - 03 Belaska Adam CZE1260
87
74931115
Bezdek Tomas CZE1153 0 - 1 Sureda Gonzalez Cristina ESP1271
1099
74991127
Vlcek Vojtech CZE1396 0 - 1 Fedorov Vladimir RUS1070
1335
75011132
Gaidis Edvards LAT11752 0 - 12 Hrbek Jachym CZE1227
566
75101147
Nova Anezka CZE01 ½ - ½1 Avramenko Danyl UKR1093
208
75171164
Dimaki Evangelia GRE1207 0 - 1 Perout Martin CZE0
949
75181165
Klapuch Dominik CZE11083 1 - 03 Jenczelewski Karol POL1339
612
75361210
Cacaj Skerdi ALB1322 1 - 0 Stavova Marketa CZE1186
73
75441229
Dudova Pavlina CZE12884 1 - 04 Zychowski Bartosz POL1121
1314
75511239
Kruchin Semen An RUS1220 0 - 1 Buchtova Viktorie CZE1294
1173
75541251
Toumpakari Maria GRE1137 1 - 0 Slivova Linda CZE1029
1286
75611265
Janouskova Eliska CZE1062 1 - 0 Huseynli Ayan AZE1208
529
75621266
Titov Yaroslav RUS1397 ½ - ½ Tichy Tomas CZE1261
1273
75701278
Drakiou Savvas Emmanouil GRE12332 1 - 02 Gorelov Makar CZE0
1172
75771288
Hampl Nikola CZE12533 1 - 03 Ufimtseva Victoria RUS1173
489
75891318
Zamarsky Patrik CZE12163 0 - 13 Labecka Maria LAT1102
438

Show complete list

Player details for CZE

Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.
GM Plat Vojtech 2567 CZE Rp:2400 Pts. 5,0
1479Timoshin Andrei2084EST2,5w 1
2493FMHan Yichen2014NED1,5s ½
3183IMFilip Lucian-Ioan2448ROU3,0s 0
4120GMSteinberg Nitzan2505ISR5,0w 1
5278WGMShuvalova Polina2379RUS5,0s ½
6434AGMBaranow Sergey2248RUS5,0w 0
7104GMGuliyev Namig2517AZE4,0s 1
8437Manukyan Sargis A.2244ARM4,0s 1
GM Polak Tomas 2528 CZE Pts. 0,0
1-not paired- --- 0
2-not paired- --- 0
3-not paired- --- 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
GM Babula Vlastimil 2524 CZE Rp:2314 Pts. 3,5
1333FMKotrotsos Vasilios2340GRE3,0s 1
2139GMPaichadze Luka2479GEO5,0s 0
3112GMErnst Sipke2514NED4,5w 0
4439GMIvic Velimir2239SRB5,0w 1
592IMIljin Timofey2528UKR3,5s ½
6393IMLivaic Leon2305CRO4,5w 0
7303FMStromboli Ettore2365ITA4,5s 0
8480FMBudisavljevic Luka2083SRB2,5w 1
GM Stocek Jiri 2495 CZE Rp:2472 Pts. 5,5
1500Grebnev Aleksey1925RUS5,0w 1
2411FMMusovic Armin2290MNE3,5s 1
396GMBelozerov Andrei2524RUS6,0w 0
4295Papasimakopoulos Alexandros2369GRE4,5s ½
560GMGoganov Aleksey2575RUS5,5w 0
6460FMBerdnyk Mariia2169UKR3,5s 1
7122GMHarutjunyan Gevorg2503ARM3,5w 1
8406Mikheev Aleksey2296RUS4,5w 1
IM Pulpan Jakub 2490 CZE Pts. 0,0
1-not paired- --- 0
2-not paired- --- 0
3-not paired- --- 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
GM Jirovsky Milos 2475 CZE Rp:2202 Pts. 1,5
1503FMMateria Marco1875FRA2,0s 1
2183IMFilip Lucian-Ioan2448ROU3,0w ½
364GMKobalia Mikhail2567RUS5,5s 0
477GMAleksandrov Aleksej2549BLR5,5s 0
5374Cappai Davide2317ITA4,0w 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
IM Cernousek Lukas 2445 CZE Rp:2447 Pts. 4,0
1143GMVavulin Maxim2479RUS2,5w 1
280GMAbasov Nijat2541AZE3,0w 0
38GMSafarli Eltaj2693AZE6,0s 0
4245IMSvetlov Dmitry2403RUS3,5w 0
5445IMBuksa Nataliya2213UKR2,5s 1
6199IMAzaladze Shota2435GEO3,0w 0
7301IMTodorovic Goran N2367SRB2,0s 1
8182IMKozhuharov Spas2448BUL3,0w 1
IM Kriebel Tadeas 2432 CZE Rp:2417 Pts. 4,0
1330FMTate Alan2268SCO3,5w 1
276GMPantsulaia Levan2551GEO6,0w 0
3298Usov Aleksandr E.2269RUS3,0s 1
481GMCan Emre2541TUR4,0s 1
524GMSjugirov Sanan2640RUS4,5w ½
6216GMBatsiashvili Nino2425GEO5,0s 0
7185GMMikaelyan Arman2445ARM4,0w ½
8450IMIoannidis Evgenios2195GRE5,0s 0
IM Zwardon Vojtech 2423 CZE Rp:2522 Pts. 4,5
1264Van der Werf Mark2393NED4,0s 1
2124GMSanikidze Tornike2500GEO2,0w 0
3334FMVolkov Sergei2340RUS3,0s 1
4303FMStromboli Ettore2365ITA4,5w ½
5160GMKantans Toms2462LAT5,0s 1
6110IMKalezic Blazo2515MNE4,5w 1
7-not paired- --- 0
8307IMDaulyte-Cornette Deimante2362LTU5,5s 0
IM Cerveny Martin 2396 CZE Rp:2176 Pts. 0,5
162GMHansen Sune Berg2568DEN4,0w ½
2378WGMKovanova Baira2315RUS3,5s 0
3157IMRombaldoni Denis2465ITA1,5s 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
FM Havlik Jan 2378 CZE Rp:2358 Pts. 4,5
1318FMGurvich Vitaly2353RUS5,0w 0
2429WGMMarjanovic Annamaria2251HUN3,5w ½
3452FMRandazzo Adrian2189ITA3,0s ½
4128GMYakovich Yuri2496RUS3,0s 1
5478IMSalimova Nurgyul2085BUL2,5w ½
6432FMTymrakiewicz Rafal2250POL2,5w 1
755IMKhanin Semen2579RUS4,0s 0
8378WGMKovanova Baira2315RUS3,5s 1
IM Zpevak Pavel 2378 CZE Rp:2353 Pts. 3,5
128GMGrandelius Nils2632SWE6,0s 0
287GMEfimov Igor2530MNC4,5w 0
3412Usmanov Ilnur2290RUS2,0w 1
4320IMBulmaga Irina2351ROU5,5s 0
5497Kharatyan Roman1984ARM2,0w 1
6113IMGilevych Artem2513ITA2,0w 1
7155GMMogranzini Roberto2467ITA4,0s 0
8245IMSvetlov Dmitry2403RUS3,5w ½
IM Neckar Lubomir 2303 CZE Rp:1915 Pts. 1,5
1480FMBudisavljevic Luka2083SRB2,5w ½
2478IMSalimova Nurgyul2085BUL2,5w 0
3467Salna Aleksandras2139LTU3,5s 0
4474Jafarli Babak2117AZE2,5s 0
5346GMGolubev Mikhail2335UKR2,0w 1
6488Risteski Emil2035MKD3,5s 0
7407FMBurdalev Kirill2295CZE3,5w 0
8440WGMBabiy Olga2238UKR2,5s 0
FM Burdalev Kirill 2295 CZE Rp:2363 Pts. 3,5
1322FMBoyer Mahel2348FRA4,0w ½
2223IMKovalev Denis2421UKR4,5s 0
342GMHovhannisyan Robert2613ARM1,5w 0
4114IMMesropov Konstantin2513RUS5,0s 0
5248IMMammadova Gulnar2400AZE3,5s 1
6376IMKourkoulos-Arditis Stamatis2316GRE2,5w 0
7398IMNeckar Lubomir2303CZE1,5s 1
8342FMKilpatrick Callum2336ENG2,5w 1
FM Rabatin Jakub 2245 CZE Pts. 0,0
1-not paired- --- 0
2-not paired- --- 0
3-not paired- --- 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
Steinova Kamila 1311 CZE Rp:1319 Pts. 4,5
123Ordyan Rafayel1090ARM5,0s 0
2143Bass Eyal1388RUS2,5w ½
3119Okruzhnova Anna1308RUS3,5s 1
45Sharifov Ramazan1210AZE4,5w 1
5114Alpin Ege1207TUR6,0w 0
6244Slusarczyk Milena1316POL4,0s 1
7176Nadeev Rostislav1308UKR3,5w 1
855Erashov Roman1383RUS5,5s 0
Zelba Lukas 1241 CZE Rp:1489 Pts. 5,5
134Testelecs Ilja Kuprijans1327LAT2,0w 1
2221Madsman Alp1334TUR3,5s ½
367Suslov Dmirtry1319RUS5,5w 1
474Nifanova Sofia1320RUS5,0w 1
5189Huseynova Lala1374AZE5,0s 1
6209Alonso Vargas David1330ESP7,5s 0
7237Hajdu Marton Abris1397HUN5,5w 1
8137Khaletski Ihar1386BLR6,5s 0
Konecny** Jakub 1230 CZE Rp:419 Pts. 0,0
153Papadopoulos Dimitrios Ath1349GRE4,5s 0
2154Salonen Aku1355FIN4,5s 0
3-not paired- --- 0
483Sureda Gonzalez Miquel1217ESP4,0w 0
578Tsyrempilov Naydan1283RUS3,0w 0
666Bayram Banu1064AZE4,0s 0
7241Dziodko Wiktoria1032POL5,5w 0
894Asachenko Ksenia1232RUS6,0s 0
Chernyy Andrey 1320 CZE Rp:1050 Pts. 2,0
172Beyer Lorenz1362GER2,5w 1
299Magklaras Panagiotis1297GRE4,5w 0
3216Allahverdi Umid1147AZE5,0s ½
4115Vilics Hanna1303HUN3,5w 0
5244Slusarczyk Milena1316POL4,0s 0
6120Stevkov Ilija1131MKD4,0s 0

Show complete list

Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 28.06.2020 13:40
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use