Олимпийские дни молодёжи Республики Беларусь по шахматам

Last update 07.03.2020 17:25:50, Creator/Last Upload: belarus chess federation

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
The best playersBoard list
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Board Pairings

Round 1 on 2020/02/28 at 16.00
Bo.1  Город МинскRtg-6  Гродненская областьRtg4½:1½
1.1
Синявский, Артём
2000-
Карась, Андрей
20001 - 0
1.2
Галкин, Глеб
2000-
Конюшевский, Роман
18001 - 0
1.3
Папуниди, Матвей
2000-
Мельников, Алексей
18001 - 0
1.4
Игнатенко, Игорь
1800-
Плотницкий, Сергей
2000½ - ½
1.5
Сукалина, Алина
2000-
Норман, Ксения
1800½ - ½
1.6
Дубовик, Мария
1800-
Астапчик, Дарья
1800½ - ½
Bo.2  Витебская областьRtg-5  Брестская областьRtg5 : 1
2.1
Силич, Егор
2000-
Тарасенко, Александра
22001 - 0
2.2
Спижарный, Михаил
2000-
Ящук, Михаил
20001 - 0
2.3
Науменко, Михей
2000-
Горенец, Дмитрий
18001 - 0
2.4
Мухин, Владислав
2000-
Алишевич, Александр
18001 - 0
2.5
Корзун, Сабина
1800-
Кузич, Арина
20000 - 1
2.6
Варанкина, Виктория
1600-
Сацкевич, Ангелина
18001 - 0
Bo.3  Могилёвская областьRtg-4  Гомельская областьRtg2 : 4
3.1
Ключко, Кирилл
2000-
Царук, Максим
20000 - 1
3.2
Полякова, Варвара
2000-
Клочков, Платон
20001 - 0
3.3
Дыль, Никита
2000-
Сафонов, Евгений
18000 - 1
3.4
Гвоздев, Тимур
2000-
Стёпкина, Евгения
20000 - 1
3.5
Зеленцова, Ксения
2000-
Андрухович, Елизавета
20001 - 0
3.6
Головчиц, Каролина
2000-
Данченко, Злата
20000 - 1
Round 2 on 2020/02/29 at 10.00
Bo.6  Гродненская областьRtg-4  Гомельская областьRtg2 : 4
1.1
Карась, Андрей
2000-
Царук, Максим
20000 - 1
1.2
Конюшевский, Роман
1800-
Клочков, Платон
20001 - 0
1.3
Мельников, Алексей
1800-
Сафонов, Евгений
18000 - 1
1.4
Плотницкий, Сергей
2000-
Стёпкина, Евгения
20000 - 1
1.5
Норман, Ксения
1800-
Андрухович, Елизавета
20001 - 0
1.6
Астапчик, Дарья
1800-
Данченко, Злата
20000 - 1
Bo.5  Брестская областьRtg-3  Могилёвская областьRtg3½:2½
2.1
Тарасенко, Александра
2200-
Ключко, Кирилл
20001 - 0
2.2
Ящук, Михаил
2000-
Полякова, Варвара
20001 - 0
2.3
Горенец, Дмитрий
1800-
Дыль, Никита
20001 - 0
2.4
Алишевич, Александр
1800-
Гвоздев, Тимур
2000½ - ½
2.5
Кузич, Арина
2000-
Зеленцова, Ксения
20000 - 1
2.6
Сацкевич, Ангелина
1800-
Головчиц, Каролина
20000 - 1
Bo.1  Город МинскRtg-2  Витебская областьRtg4 : 2
3.1
Синявский, Артём
2000-
Силич, Егор
2000½ - ½
3.2
Галкин, Глеб
2000-
Спижарный, Михаил
20001 - 0
3.3
Папуниди, Матвей
2000-
Науменко, Михей
20000 - 1
3.4
Игнатенко, Игорь
1800-
Мухин, Владислав
20001 - 0
3.5
Сукалина, Алина
2000-
Корзун, Сабина
18001 - 0
3.6
Дубовик, Мария
1800-
Варанкина, Виктория
1600½ - ½
Round 3 on 2020/03/01 at 10.00
Bo.2  Витебская областьRtg-6  Гродненская областьRtg4½:1½
1.1
Силич, Егор
2000-
Карась, Андрей
20001 - 0
1.2
Спижарный, Михаил
2000-
Конюшевский, Роман
18001 - 0
1.3
Науменко, Михей
2000-
Мельников, Алексей
18001 - 0
1.4
Мухин, Владислав
2000-
Плотницкий, Сергей
20001 - 0
1.5
Корзун, Сабина
1800-
Норман, Ксения
18000 - 1
1.6
Варанкина, Виктория
1600-
Астапчик, Дарья
1800½ - ½
Bo.3  Могилёвская областьRtg-1  Город МинскRtg4 : 2
2.1
Ключко, Кирилл
2000-
Синявский, Артём
20000 - 1
2.2
Полякова, Варвара
2000-
Галкин, Глеб
20000 - 1
2.3
Дыль, Никита
2000-
Папуниди, Матвей
20001 - 0
2.4
Гвоздев, Тимур
2000-
Игнатенко, Игорь
18001 - 0
2.5
Зеленцова, Ксения
2000-
Сукалина, Алина
20001 - 0
2.6
Головчиц, Каролина
2000-
Дубовик, Мария
18001 - 0
Bo.4  Гомельская областьRtg-5  Брестская областьRtg2½:3½
3.1
Царук, Максим
2000-
Тарасенко, Александра
22001 - 0
3.2
Клочков, Платон
2000-
Ящук, Михаил
20000 - 1
3.3
Сафонов, Евгений
1800-
Горенец, Дмитрий
18000 - 1
3.4
Стёпкина, Евгения
2000-
Алишевич, Александр
18000 - 1
3.5
Андрухович, Елизавета
2000-
Кузич, Арина
2000½ - ½
3.6
Данченко, Злата
2000-
Сацкевич, Ангелина
18001 - 0
Round 4 on 2020/03/02 at 10.00
Bo.6  Гродненская областьRtg-5  Брестская областьRtg½ :5½
1.1
Карась, Андрей
2000-
Тарасенко, Александра
22000 - 1
1.2
Конюшевский, Роман
1800-
Ящук, Михаил
20000 - 1
1.3
Мельников, Алексей
1800-
Горенец, Дмитрий
18000 - 1
1.4
Плотницкий, Сергей
2000-
Алишевич, Александр
18000 - 1
1.5
Норман, Ксения
1800-
Кузич, Арина
20000 - 1
1.6
Астапчик, Дарья
1800-
Сацкевич, Ангелина
1800½ - ½
Bo.1  Город МинскRtg-4  Гомельская областьRtg4 : 2
2.1
Синявский, Артём
2000-
Царук, Максим
2000½ - ½
2.2
Галкин, Глеб
2000-
Клочков, Платон
20000 - 1
2.3
Папуниди, Матвей
2000-
Сафонов, Евгений
18001 - 0
2.4
Игнатенко, Игорь
1800-
Стёпкина, Евгения
20001 - 0
2.5
Сукалина, Алина
2000-
Андрухович, Елизавета
20001 - 0
2.6
Дубовик, Мария
1800-
Данченко, Злата
2000½ - ½
Bo.2  Витебская областьRtg-3  Могилёвская областьRtg3 : 3
3.1
Силич, Егор
2000-
Ключко, Кирилл
20000 - 1
3.2
Спижарный, Михаил
2000-
Полякова, Варвара
20001 - 0
3.3
Науменко, Михей
2000-
Дыль, Никита
20001 - 0
3.4
Мухин, Владислав
2000-
Гвоздев, Тимур
20001 - 0
3.5
Корзун, Сабина
1800-
Зеленцова, Ксения
20000 - 1
3.6
Варанкина, Виктория
1600-
Головчиц, Каролина
20000 - 1
Round 5 on 2020/03/03 at 09.00
Bo.3  Могилёвская областьRtg-6  Гродненская областьRtg4 : 2
1.1
Ключко, Кирилл
2000-
Карась, Андрей
20000 - 1
1.2
Полякова, Варвара
2000-
Конюшевский, Роман
18001 - 0
1.3
Дыль, Никита
2000-
Мельников, Алексей
18001 - 0
1.4
Гвоздев, Тимур
2000-
Плотницкий, Сергей
20000 - 1
1.5
Зеленцова, Ксения
2000-
Норман, Ксения
18001 - 0
1.6
Головчиц, Каролина
2000-
Астапчик, Дарья
18001 - 0
Bo.4  Гомельская областьRtg-2  Витебская областьRtg3 : 3
2.1
Царук, Максим
2000-
Силич, Егор
2000½ - ½
2.2
Клочков, Платон
2000-
Спижарный, Михаил
2000½ - ½
2.3
Сафонов, Евгений
1800-
Науменко, Михей
20000 - 1
2.4
Стёпкина, Евгения
2000-
Мухин, Владислав
20000 - 1
2.5
Андрухович, Елизавета
2000-
Корзун, Сабина
18001 - 0
2.6
Данченко, Злата
2000-
Варанкина, Виктория
16001 - 0
Bo.5  Брестская областьRtg-1  Город МинскRtg3½:2½
3.1
Тарасенко, Александра
2200-
Синявский, Артём
20001 - 0
3.2
Ящук, Михаил
2000-
Галкин, Глеб
20001 - 0
3.3
Горенец, Дмитрий
1800-
Папуниди, Матвей
20000 - 1
3.4
Алишевич, Александр
1800-
Игнатенко, Игорь
1800½ - ½
3.5
Кузич, Арина
2000-
Сукалина, Алина
20001 - 0
3.6
Сацкевич, Ангелина
1800-
Дубовик, Мария
18000 - 1
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 30.05.2020 17:55
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use