Alojamiento gratuito - 3000 pesos en premios - Informes e inscr. 3482-649162 (Alfredo Segado)

Semifinal Argentina Sub 1700 "Ciudad de Reconquista 2020" 6 y 7 de Marzo de 2020

Organizer(s)AREA Reconquista
FederationArgentina ( ARG )
Tournament directorAlfredo Sebastián Segado
Chief ArbiterIA Hutt, Alejandro Gabriel 104973
Time control60 minutos por jugador con 30 segundos de incremento
LocationCasa de la Cultura del Bicentenario de Reconquista - Belgrano esq. Bv. España
Rating calculationRating international
Date2020/03/06 to 2020/03/07
Rating-Ø1417
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.03.2020 00:43:23, Creator/Last Upload: aapcajedrez

Tournament selectionSub 2000-2300, Sub 1700, Sub 1400
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamARG
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 5 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/5 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgClub/City
1
Penelli Franco192791ARG1667Regatas Corrientes
2
Lallana Gaston190624ARG1641AREA - Gallareta
3
Petti Luca Giovanni161241ARG1587ARA
4
Andres Pablo Sebastian178080ARG1542FSA
5
Sandoval Nahuel181900ARG1541FECHA
6
Cabrera Damian190594ARG1527AREA
7
Odasso Piero168564ARG1521AREA Reconquista
8
Suligoy Lucas190683ARG1501AREA Reconquista
9
Costa Jorge136158ARG1490AAPC
10
Nardi Hector131318ARG1449AREA Reconquista
11
Zacarias Hidalgo Justo Nicolas172286ARG1434Jaque al Rey Corrientes
12
Ganin Alberto192848ARG1396FRA
13
Zanel Horacio Manuel178209ARG1393FSA
14
Aguero Raul Alberto182613ARG1386FSA
15
Salto Floriana181129ARG1230AREA Reconquista
16
Hakanson Raul171662ARG1204FECHA
17
Carrizo Luciano ArielARG0ARA
18
Peresutti Valentino198013ARG0ARA