Alojamiento gratuito - Ideal infantiles y aficionados - Informes e inscr. 3482-649162 (Alfredo Segado)

Semifinal Argentina Sub 1400 "Ciudad de Reconquista 2020" 6 y 7 de Marzo de 2020 -

Organizer(s)AREA Reconquista
FederationArgentina ( ARG )
Tournament directorAlfredo Sebastián Segado
Chief ArbiterIA Hutt, Alejandro Gabriel 104973
Time control30 minutos por jugador con 30 segundos de incremento
LocationCasa de la Cultura del Bicentenario de Reconquista - Belgrano esq. Bv. España
Rating calculationRating international
Date2020/03/06 to 2020/03/07
Rating-Ø1026
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.03.2020 00:56:40, Creator/Last Upload: aapcajedrez

Tournament selectionSub 2000-2300, Sub 1700, Sub 1400
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamARG
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 6 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgClub/City
1
Zanel Dante Nicolas178195ARG1286FSA
2
Zanel Laureano196878ARG1238FEDA
3
Aguero Martinez Benicio189146ARG0Peón Pasado Formosa
4
Aguilar ThiagoARG0AREA
5
Barraza Julio192074ARG0AREA
6
Bona Luca Jesus198293ARG0FSA
7
Bona MarceloARG0FSA
8
Bordon FedericoARG0AREA Reconquista
9
Codino Juan Martin197076ARG0ARA
10
Cuaranta Raul186392ARG0AREA Reconquista
11
Foschiatti JosueARG0AREA
12
Francisquini JuanARG0FRA
13
Imhof Raul Ignacio197980ARG0FSA
14
Lopez Federico192082ARG0AREA
15
Maydana Juan Ciro196860ARG0AREA
16
Nogueira Lecuna Juan Cruz184268ARG0Jaque al Rey Corrientes
17
Potaschner PedroARG0Fed. Rafaelina
18
Sponton MartinARG0AREA
19
Torres Lorenzo181250ARG0ARA
20
Ulrich JoaquinARG0AREA