Wiener Kinderliga 2019/2020 Finale

Last update 16.02.2020 16:10:47, Creator/Last Upload: wiener schachverband (ta)

Tournament selectionKinderliga, Finale, Platzierung
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Download invitation, Change Calendar-Link
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3
The best playersaccording Points, according Ratingperformance, according percent
The best player per boardaccording Points, according Ratingperformance, according percent
Excel and PrintPrint list

Alphabetical list all groups

No.NameRtgIRtgNFEDName
1Aichinger Johannes0837AUTPlatzierung
2Aichinger Johannes0812AUTKinderliga
3Aichinger Johannes0812AUTKinderliga
4Aschenbrenner Philip01167AUTPlatzierung
5Aschenbrenner Philip00AUTKinderliga
6Aschenbrenner Philip00AUTKinderliga
7Bakhramov Mir Aziz00UZBKinderliga
8Bakhramov Mir Aziz00UZBKinderliga
9Bakhramova Latifa00UZBKinderliga
10Borgoiakova Ailana00RUSPlatzierung
11Calic Marko00AUTFinale
12Calic Marko00AUTKinderliga
13Callede Valerie0840AUTPlatzierung
14Callede Valerie0800AUTKinderliga
15Canent Leander Jay0800AUTKinderliga
16Casson Eddie00AUTKinderliga
17Chudeusz Lena00POLKinderliga
18Chudeusz Lena00POLKinderliga
19Chudeusz Lena00AUTPlatzierung
20Chudeusz Lena00AUTPlatzierung
21Dai Lana0902AUTPlatzierung
22Dai Lana0902AUTPlatzierung
23Dai Lana00AUTKinderliga
24Dotzer Lukas16891862AUTFinale
25Dotzer Lukas15881793AUTKinderliga
26Dotzer Lukas15971793AUTKinderliga
27Farbo Rui Ferenc00AUTKinderliga
28Farbo Rui Ferenc00HUNPlatzierung
29Felkier Julian00AUTPlatzierung
30Fischkin Daniel0807GERPlatzierung
31Florea Vlad0975AUTPlatzierung
32Florea Vlad0887AUTKinderliga
33Friedmann Matthias01162AUTPlatzierung
34Friedmann Matthias00AUTKinderliga
35Friedmann Patrick00AUTKinderliga
36Friedmann Patrick00AUTFinale
37Gasca Luca01208AUTKinderliga
38Gasca Luca01208AUTKinderliga
39Gasca Luca01178AUTPlatzierung
40Georgiev Daniel17611720AUTFinale
41Georgiev Daniel17361667AUTKinderliga
42Georgiev Maximilian00AUTKinderliga
43Georgiev Maximilian00AUTKinderliga
44Georgiev Maximilian00AUTKinderliga
45Georgiev Maximilian00AUTFinale
46Georgiev Maximilian00AUTPlatzierung
47Gerhold Paul01205AUTKinderliga
48Gernesch Denis0923AUTPlatzierung
49Gernesch Denis0923AUTPlatzierung
50Gernesch Denis0885AUTKinderliga
51Gernesch Denis0885AUTKinderliga
52Gorodiskaya Anastasia0800AUTKinderliga
53Gorodiskaya Anastasia0800AUTPlatzierung
54Grassl Wendelin00AUTKinderliga
55Grün Isidor0912AUTKinderliga
56Hautzeneder Niklas0899AUTPlatzierung
57Hautzeneder Niklas0899AUTPlatzierung
58Hellerschmid Andreas00AUTPlatzierung
59Helm Johannes00AUTKinderliga
60Helm Johannes00AUTFinale
61Hönig Xaver00AUTKinderliga
62Hönig Xaver00AUTPlatzierung
63Horvath Alexander0874AUTPlatzierung
64Horvath Alexander00AUTPlatzierung
65Huber Elisa0986AUTPlatzierung
66Huber Elisa0955AUTKinderliga
67Huber Elisa0955AUTKinderliga
68Huber Valentina0860AUTKinderliga
69Huber Valentina0860AUTKinderliga
70Huber Valentina0804AUTPlatzierung
71Ibler Alexander00AUTKinderliga
72Ibler Alexander00AUTKinderliga
73Jauk Juliane00AUTKinderliga
74Kapeller Noah00AUTKinderliga
75Kapeller Noah00AUTKinderliga
76Kapeller Noah00AUTKinderliga
77Kapeller Noah00AUTKinderliga
78Karapetian Vahagn0882AUTPlatzierung
79Karapetian Vahagn0882AUTPlatzierung
80Karapetian Vahagn0866AUTKinderliga
81Kaspar Sebastian17151639AUTKinderliga
82Kaspar Sebastian16651612AUTFinale
83Kober Stefan01165AUTPlatzierung
84Kober Stefan01165AUTPlatzierung
85Kober Stefan01073AUTKinderliga
86Krejci Vera Marie14931416CZEFinale
87Krejci Vera Marie14681368CZEKinderliga
88Kuffner Georg0986AUTKinderliga
89Kuffner Georg0800AUTKinderliga
90Kulha Marlene00AUTKinderliga
91Kulha Marlene00AUTPlatzierung
92Lackner Bruno00AUTPlatzierung
93Li Patrick00AUTPlatzierung
94Li Patrick00AUTPlatzierung
95Li Patrick00AUTKinderliga
96Li Tobias0989AUTPlatzierung
97Li Tobias0964AUTKinderliga
98Manukyan David01346AUTPlatzierung
99Marinovic Sara00SRBKinderliga
100Marinovic Sara00SRBFinale
101Markelic Marko01188AUTKinderliga
102Markelic Marko01188AUTKinderliga
103Miazhynski Alexander01526AUTFinale
104Miazhynski Alexander01439AUTKinderliga
105Miazhynski Michael17821722AUTFinale
106Miazhynski Michael17581716AUTKinderliga
107Mihaly-Bison Imre00AUTKinderliga
108Mihaly-Bison Imre00AUTKinderliga
109Mihaly-Bison Imre00AUTKinderliga
110Mihaly-Bison Imre00AUTKinderliga
111Mouritzen Malik0838AUTPlatzierung
112Mouritzen Malik0834AUTKinderliga
113Mouritzen Malik0834AUTKinderliga
114Nehring Oliver00AUTPlatzierung
115Neuberger Elias0800AUTKinderliga
116Neuberger Elias00AUTKinderliga
117Nicolussi Hieronymus00AUTKinderliga
118Nicolussi Hieronymus00AUTKinderliga
119Nicolussi Hieronymus00AUTPlatzierung
120Opfermann Oskar00AUTKinderliga
121Opfermann Oskar00AUTKinderliga
122Opfermann Oskar00AUTKinderliga
123Papurov Daniel0870AUTKinderliga
124Papurov Daniel0870AUTKinderliga
125Pavlov Alexander01203AUTKinderliga
126Pavlov Alexander01198AUTPlatzierung
127Pavlov Julian01141AUTPlatzierung
128Pavlov Julian01129AUTKinderliga
129Radnaev Leo0989AUTPlatzierung
130Radnaev Leo0818AUTKinderliga
131Radnaev Leo0818AUTKinderliga
132Radnaev Mikael0935AUTPlatzierung
133Radnaev Mikael0837AUTKinderliga
134Radnaev Mikael0837AUTKinderliga
135Ramler Rafael0842AUTKinderliga
136Ramler Rafael0842AUTKinderliga
137Ramler Rafael0842AUTKinderliga
138Rosenkranz Benjamin00AUTPlatzierung
139Rosenkranz Benjamin00AUTPlatzierung
140Rosol Philip14311551AUTFinale
141Rosol Philip14071470AUTKinderliga
142Rosol Philip14381470AUTKinderliga
143Sadushi Thomas0873AUTPlatzierung
144Sadushi Thomas0867AUTKinderliga
145Sadushi Thomas0867AUTKinderliga
146Sasse Gabriel0826AUTPlatzierung
147Sasse Gabriel0826AUTPlatzierung
148Sasse Gabriel0826AUTPlatzierung
149Seif Dominik0867AUTKinderliga
150Seif Dominik0839AUTFinale

Show complete list