ÚKŠS - Krajské kolo přeboru škol 2019/20 - II. stupeň

Last update 28.01.2020 16:03:36, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selectionI.st., II.st.,
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsTeam-Starting rank
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups
Team pairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Board Pairings

Round 7
Bo.1  ZŠ Buzulucká Teplice ARtg-8  ZŠ V. Talicha MostRtg4 : 0
1.1
Václavík, Jan
1909-
Semová, Lada
14631 - 0
1.2
Vyslyšel, Petr
1376-
Lorenz, Tomáš Mario
10381 - 0
1.3
Hubl, Dominik
1273-
Libová, Rachel
10001 - 0
1.4
Burger, Jonáš
1286-
Bartoš , Jonáš
10001 - 0
Bo.5  ZŠ Náměstí E. Beneše VarnsdorfRtg-2  Gymnázium Jateční Ústí nad LabemRtg1 : 3
2.1
Locker, Marcel
1319-
Mrkvan, František
15161 - 0
2.2
Tran, Pavel
1000-
Šíp, Marek
16100 - 1
2.3
Rosa, Tomáš
1142-
Rejzek, Jáchym
13490 - 1
2.4
Grausgruberová, Sofie
1072-
Balej, Martin
10000 - 1
Bo.7  ZŠ Buzulucká Teplice BRtg-3  ZŠ a MŠ PovrlyRtg3 : 1
3.1
Češpiva, Jakub
1205-
Hampl, Nikola
16511 - 0
3.2
Očenáš, František Filip
1273-
Kolouch, Petr
10971 - 0
3.3
Kufel, Vojtěch
1044-
Oláh, Dan
13051 - 0
3.4
Alsorihi, Mohammad
1000-
Hrubec, Adam
13450 - 1
Bo.10  ZŠ Vojnovičova Ústí nad LabemRtg-4  ZŠ Školní ŠtětíRtg3 : 1
4.1
Hurný, David
1000-
Dvorný, Tomáš
14420 - 1
4.2
Vondra, Aleš
1231-
Jirotová, Eliška
13391 - 0
4.3
David, Ondřej
1213-
Dvorný, Matěj
10151 - 0
4.4
Businský, František
1000-
Kinař, Lukáš
10001 - 0
Bo.6  Gymnázium ChomutovRtg-9  ZŠ PostoloprtyRtg1 : 3
5.1
Peroutka, Šimon
1585-
Partyka, Jaroslav
11601 - 0
5.2
Prokop, Martin
1000-
Urbánek, Václav
11630 - 1
5.3
Šoma, Jakub
1000-
Kresl, Josef
10220 - 1
5.4
Kleman, Kryštof
1000-
Partyková, Nikola
10000 - 1
Bo.17  ZŠ U Nových lázní TepliceRtg-13  Gymnázium a SOŠ PodbořanyRtg1 : 3
6.1
Rusek, Mikuláš
1000-
Lorenc, Vojtěch
10000 - 1
6.2
Kraft, Jakub
1000-
Urban, Jan
10000 - 1
6.3
Urban, Adam
1000-
Urban, Tomáš
10001 - 0
6.4
Chrasč, Jan
1000-
Pham Tien, Dat
10000 - 1
Bo.14  Gymnázium ŽatecRtg-12  ZŠ Masarykova LitoměřiceRtg1 : 3
7.1
Hégr, Tomáš
1000-
Ott, Patrik
10780 - 1
7.2
Čížek, Matěj
1000-
Turek, Mikuláš
10760 - 1
7.3
Bláha , Lukáš
1000-
Kichner, Pavel
10000 - 1
7.4
Starý, Petr
1000-
no player
0+ - -
Bo.11  Biskupské gymnázium BohosudovRtg-16  ZŠ Duhová cesta ChomutovRtg2½:1½
8.1
Krasičenko, Michal
1000-
Kordoš, Michal
10000 - 1
8.2
Litera , Jan
1000-
Žíkavský, Filip
10001 - 0
8.3
Nademlejnský, Lukáš
1000-
Raška, Matouš
10001 - 0
8.4
Železný, Ota
1000-
Matys, Radek
1000½ - ½