ÚKŠS - Krajské kolo přeboru škol 2019/20 - II. stupeň

Last update 28.01.2020 16:03:36, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selectionI.st., II.st.,
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsTeam-Starting rank
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups
Team pairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Board Pairings

Round 5
Bo.1  ZŠ Buzulucká Teplice ARtg-3  ZŠ a MŠ PovrlyRtg2 : 2
1.1
Václavík, Jan
1909-
Hampl, Nikola
16511 - 0
1.2
Vyslyšel, Petr
1376-
Kolouch, Petr
10971 - 0
1.3
Hubl, Dominik
1273-
Oláh, Dan
13050 - 1
1.4
Burger, Jonáš
1286-
Hrubec, Adam
13450 - 1
Bo.4  ZŠ Školní ŠtětíRtg-2  Gymnázium Jateční Ústí nad LabemRtg2½:1½
2.1
Dvorný, Tomáš
1442-
Mrkvan, František
15161 - 0
2.2
Jirotová, Eliška
1339-
Šíp, Marek
16100 - 1
2.3
Dvorný, Matěj
1015-
Rejzek, Jáchym
1349½ - ½
2.4
Kinař, Lukáš
1000-
Balej, Martin
10001 - 0
Bo.10  ZŠ Vojnovičova Ústí nad LabemRtg-5  ZŠ Náměstí E. Beneše VarnsdorfRtg1 : 3
3.1
Vondra, Aleš
1231-
Locker, Marcel
13190 - 1
3.2
David, Ondřej
1213-
Tran, Pavel
10001 - 0
3.3
Businský, František
1000-
Rosa, Tomáš
11420 - 1
3.4
Kocábek, Pavel
1000-
Sikora, Jakub
10800 - 1
Bo.7  ZŠ Buzulucká Teplice BRtg-9  ZŠ PostoloprtyRtg3 : 1
4.1
Češpiva, Jakub
1205-
Vítek, Filip
11001 - 0
4.2
Očenáš, František Filip
1273-
Partyka, Jaroslav
11601 - 0
4.3
Kufel, Vojtěch
1044-
Synek, Milan
10160 - 1
4.4
Alsorihi, Mohammad
1000-
Kresl, Josef
10221 - 0
Bo.13  Gymnázium a SOŠ PodbořanyRtg-15  ZŠ a MŠ StrupčiceRtg1 : 3
5.1
Lorenc, Vojtěch
1000-
Domáň, Josef
10000 - 1
5.2
Urban, Jan
1000-
Štochl, Ondřej
10000 - 1
5.3
Urban, Tomáš
1000-
Kovač, Matěj
10001 - 0
5.4
Pham Tien, Dat
1000-
Mouřenec, Jan
10000 - 1
Bo.8  ZŠ V. Talicha MostRtg-11  Biskupské gymnázium BohosudovRtg3½: ½
6.1
Semová, Lada
1463-
Krasičenko, Michal
10001 - 0
6.2
Lorenz, Tomáš Mario
1038-
Litera , Jan
10001 - 0
6.3
Libová, Rachel
1000-
Nademlejnský, Lukáš
1000½ - ½
6.4
Bartoš , Jonáš
1000-
Železný, Ota
10001 - 0
Bo.17  ZŠ U Nových lázní TepliceRtg-14  Gymnázium ŽatecRtg0 : 4
7.1
Chrasč, Jan
1000-
Hégr, Tomáš
1000- - +
7.2
Řeřicha, Tomáš
1000-
Čížek, Matěj
1000- - +
7.3
Kraft, Jakub
1000-
Bláha , Lukáš
1000- - +
7.4
Urban, Adam
1000-
Starý, Petr
1000- - +
Bo.12  ZŠ Masarykova LitoměřiceRtg-16  ZŠ Duhová cesta ChomutovRtg2½:1½
8.1
Ott, Patrik
1078-
Kordoš, Michal
10001 - 0
8.2
Turek, Mikuláš
1076-
Žíkavský, Filip
10001 - 0
8.3
Kichner, Pavel
1000-
Raška, Matouš
1000½ - ½
8.4
no player
0-
Matys, Radek
1000- - +