ÚKŠS - Krajské kolo přeboru škol 2019/20 - I. st

Last update 28.01.2020 16:03:14, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selectionI.st., II.st.,
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsTeam-Starting rank
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups
Team pairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Team-Composition with round-results

  1. ZŠ Chlumec (RtgAvg:1018, TB1: 22,5 / TB2: 19)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Ctibor Ondrej1000CZE0110114,061209
2Novák Lukáš1014CZE23730633½1011115,571026
3Nacházel Václav1042CZE237225681011115,061050
4Pavelka Ondřej1016CZE237225761011115,061000
5Bucha Matěj1000CZE237306091113,031000
  2. ZŠ V. Talicha Most (RtgAvg:1163, TB1: 20 / TB2: 18)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Veverka Vladimír1497CZE23716568111½1116,571124
2Ngueyen Ta Xuan1000CZE10100103,071033
3Soukup Marek1156CZE11010115,071006
4Havelka Petr1000CZE11½10115,571002
  3. ZŠ a MŠ Povrly (RtgAvg:1064, TB1: 17,5 / TB2: 15)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Marek Marcel1110CZE1001013,061211
2Mánek Josef1146CZE1101115,061007
3Janda Jiří1000CZE1111116,061029
4Čábelková Květa1000CZE00½0101,561000
  4. ZŠ Komenského Děčín (RtgAvg:1166, TB1: 16,5 / TB2: 11)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Gorej Vojtěch1663CZE23714573111½115,561117
2Šuman Prokop1000CZE23730668½111014,561027
3Brůna Vít1000CZE0½10012,561033
4Takamatsu Emma1000CZE237381970010012,061003
  5. ZŠ Duhová cesta Chomutov (RtgAvg:1000, TB1: 13 / TB2: 9)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Vraná Tereza1000CZE237132910010½01,561129
2Šťastný Filip1000CZE0010001,061038
3Hrbek Jiří1000CZE0½+0113,561008
4Nádaský Matyáš1000CZE2371323211+0115,061003
  6. ZŠ a MŠ Bratislavská Varnsdorf (RtgAvg:1023, TB1: 13 / TB2: 8)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Bidrman Zdeněk1093CZE1001002,061212
2Žižlavský Milan1000CZE1111004,061038
3Synek Rostislav1000CZE1001002,061033
4Navrátil Štěpán1000CZE1001103,061000
  7. ZŠ Buzulucká Teplice (RtgAvg:1018, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Bytko Tymofii1000CZE0110013,061098
2Očenášová Lucie1070CZE237217150½10012,561002
3Pham Quang Nam Phong1000CZE0010001,061033
4Hübl Marek1000CZE0010001,061003
  8. ZŠ P. Holého Louny (RtgAvg:1000, TB1: 8,5 / TB2: 5)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Pivoňka Jiří1000CZE0000½00,561212
2Moravec Nicolas1000CZE½00½113,061036
3Malý Matěj1000CZE100001,051031
4Klogner Vilém1000CZE10-001,051000
5Hromada Jiří1000CZE1-1,021000
  9. ZŠ Neštěmická Ústí nad Labem (RtgAvg:1000, TB1: 5,5 / TB2: 5)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1Husák Michal1000CZE0001001,061098
2Ondříček Jan Maxmilián1000CZE0-½00,541000
3Morávková Anna1000CZE000+001,061048
4Miko David1000CZE00+01,041005
5Chalušová Kristýna1000CZE-0000,041000