Первенство Гродненской области по шахматам среди юношей до 18 лет (2002 г.р. и моложе)

Last update 06.01.2020 10:11:55, Creator/Last Upload: belarus chess federation

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Pairings/Results

Round 9 on 2020/01/06 at 09.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
12Плотницкий Сергей 20005 ½ - ½7 Конюшевский Роман 18006
29Мельников Алексей 1800 1 - 0 Карась Андрей 20001
37Коханский Никита 18005 1 - 0 Шаров Филипп 180011
43Болондзь Ян 18005 0 - 1 Матюк Максим 160021
510Чуприненко Евгений 1800 ½ - ½ Залевский Владимир 18004
65Климович Станислав 18004 1 - 04 Даржинкевич Даниил 160014
712Баран Михаил 16004 0 - 14 Лугинин Максим 160018
816Кирко Иван 1600 0 - 1 Лозовский Мартин 18008
915Ефремов Алексей 1600 0 - 1 Лянгнер Максим 160019
1024Сафончик Михаил 1600 1 - 03 Кулак Матвей 160017
1113Грибов Юрий 16003 0 - 13 Овдиенко Илья 160022
1220Марцыняк Иван 16003 1 - 0 Токарчук Владимир 160025
1323Самойло Александр 16003 1 bye

Round 8 on 2020/01/05 at 15.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
16Конюшевский Роман 18006 1 - 05 Коханский Никита 18007
21Карась Андрей 2000 1 - 0 Чуприненко Евгений 180010
34Залевский Владимир 1800 0 - 1 Мельников Алексей 18009
411Шаров Филипп 1800 1 - 04 Климович Станислав 18005
53Болондзь Ян 18004 1 - 04 Даржинкевич Даниил 160014
62Плотницкий Сергей 20004 1 - 0 Ефремов Алексей 160015
721Матюк Максим 1600 1 - 0 Кирко Иван 160016
819Лянгнер Максим 1600 0 - 13 Баран Михаил 160012
98Лозовский Мартин 18003 ½ - ½3 Сафончик Михаил 160024
1018Лугинин Максим 16003 1 - 03 Марцыняк Иван 160020
1122Овдиенко Илья 1600 ½ - ½ Самойло Александр 160023
1225Токарчук Владимир 1600 0 - 12 Грибов Юрий 160013
1317Кулак Матвей 16002 1 bye

Round 7 on 2020/01/05 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
19Мельников Алексей 1800 0 - 15 Конюшевский Роман 18006
21Карась Андрей 2000 1 - 0 Шаров Филипп 180011
37Коханский Никита 18004 1 - 04 Болондзь Ян 18003
45Климович Станислав 1800 ½ - ½ Плотницкий Сергей 20002
54Залевский Владимир 1800 1 - 0 Ефремов Алексей 160015
610Чуприненко Евгений 1800 1 - 03 Лозовский Мартин 18008
714Даржинкевич Даниил 16003 1 - 0 Овдиенко Илья 160022
825Токарчук Владимир 1600 0 - 1 Кирко Иван 160016
924Сафончик Михаил 1600 ½ - ½ Лугинин Максим 160018
1023Самойло Александр 1600 0 - 1 Лянгнер Максим 160019
1117Кулак Матвей 16002 0 - 1 Матюк Максим 160021
1213Грибов Юрий 16002 0 - 12 Баран Михаил 160012
1320Марцыняк Иван 16002 1 bye

Round 6 on 2020/01/04 at 15.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
19Мельников Алексей 18004 ½ - ½4 Шаров Филипп 180011
26Конюшевский Роман 18004 1 - 0 Чуприненко Евгений 180010
315Ефремов Алексей 1600 0 - 1 Карась Андрей 20001
43Болондзь Ян 1800 ½ - ½3 Залевский Владимир 18004
58Лозовский Мартин 18003 0 - 13 Коханский Никита 18007
622Овдиенко Илья 1600 0 - 1 Климович Станислав 18005
72Плотницкий Сергей 2000 1 - 02 Кулак Матвей 160017
812Баран Михаил 16002 0 - 12 Даржинкевич Даниил 160014
918Лугинин Максим 16002 ½ - ½2 Самойло Александр 160023
1019Лянгнер Максим 16002 ½ - ½2 Сафончик Михаил 160024
1121Матюк Максим 16002 ½ - ½2 Токарчук Владимир 160025
1216Кирко Иван 16002 ½ - ½ Марцыняк Иван 160020
1313Грибов Юрий 16001 1 bye

Round 5 on 2020/01/04 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
11Карась Андрей 20003 ½ - ½ Конюшевский Роман 18006
211Шаров Филипп 1800 ½ - ½3 Болондзь Ян 18003
37Коханский Никита 18003 0 - 13 Мельников Алексей 18009
410Чуприненко Евгений 1800 1 - 0 Плотницкий Сергей 20002
55Климович Станислав 1800 0 - 1 Ефремов Алексей 160015
617Кулак Матвей 16002 0 - 12 Залевский Владимир 18004
723Самойло Александр 16002 0 - 12 Лозовский Мартин 18008
824Сафончик Михаил 1600 ½ - ½2 Овдиенко Илья 160022
925Токарчук Владимир 1600 ½ - ½ Баран Михаил 160012
1014Даржинкевич Даниил 1600 ½ - ½ Кирко Иван 160016
1120Марцыняк Иван 16001 ½ - ½ Лянгнер Максим 160019
1213Грибов Юрий 16001 0 - 11 Матюк Максим 160021
1318Лугинин Максим 16001 1 bye

Round 4 on 2020/01/03 at 15.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
16Конюшевский Роман 18003 ½ - ½3 Шаров Филипп 180011
22Плотницкий Сергей 20002 ½ - ½ Карась Андрей 20001
38Лозовский Мартин 18002 0 - 12 Болондзь Ян 18003
410Чуприненко Евгений 18002 ½ - ½2 Климович Станислав 18005
517Кулак Матвей 16002 0 - 12 Коханский Никита 18007
623Самойло Александр 16002 0 - 12 Мельников Алексей 18009
715Ефремов Алексей 1600 1 - 01 Грибов Юрий 160013
84Залевский Владимир 18001 1 - 01 Марцыняк Иван 160020
916Кирко Иван 16001 ½ - ½1 Сафончик Михаил 160024
1022Овдиенко Илья 16001 1 - 01 Лугинин Максим 160018
1119Лянгнер Максим 16001 ½ - ½1 Токарчук Владимир 160025
1221Матюк Максим 16001 0 - 1½ Даржинкевич Даниил 160014
1312Баран Михаил 1600½ 1 bye

Round 3 on 2020/01/03 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
111Шаров Филипп 18002 1 - 02 Плотницкий Сергей 20002
23Болондзь Ян 18002 0 - 12 Конюшевский Роман 18006
39Мельников Алексей 1800 ½ - ½ Лозовский Мартин 18008
41Карась Андрей 2000 1 - 01 Залевский Владимир 18004
55Климович Станислав 18001 1 - 01 Матюк Максим 160021
67Коханский Никита 18001 1 - 01 Овдиенко Илья 160022
724Сафончик Михаил 16001 0 - 11 Чуприненко Евгений 180010
825Токарчук Владимир 16001 0 - 11 Кулак Матвей 160017
912Баран Михаил 1600½ 0 - 11 Самойло Александр 160023
1020Марцыняк Иван 1600½ ½ - ½½ Грибов Юрий 160013
1114Даржинкевич Даниил 1600½ 0 - 1½ Ефремов Алексей 160015
1218Лугинин Максим 1600½ ½ - ½½ Лянгнер Максим 160019
1316Кирко Иван 16000 1 bye

Round 2 on 2020/01/02 at 15.30

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
18Лозовский Мартин 18001 ½ - ½1 Карась Андрей 20001
22Плотницкий Сергей 20001 1 - 01 Коханский Никита 18007
310Чуприненко Евгений 18001 0 - 11 Болондзь Ян 18003
44Залевский Владимир 18001 0 - 11 Шаров Филипп 180011
56Конюшевский Роман 18001 1 - 01 Токарчук Владимир 160025
617Кулак Матвей 16001 0 - 1½ Мельников Алексей 18009
721Матюк Максим 1600½ ½ - ½½ Сафончик Михаил 160024
812Баран Михаил 1600½ 0 - 10 Климович Станислав 18005
913Грибов Юрий 16000 ½ - ½0 Лугинин Максим 160018
1019Лянгнер Максим 16000 ½ - ½0 Даржинкевич Даниил 160014
1115Ефремов Алексей 16000 ½ - ½0 Марцыняк Иван 160020
1223Самойло Александр 16000 1 - 00 Кирко Иван 160016
1322Овдиенко Илья 16000 1 bye

Round 1 on 2020/01/02 at 12.30

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
11Карась Андрей 20000 1 - 00 Грибов Юрий 160013
214Даржинкевич Даниил 16000 0 - 10 Плотницкий Сергей 20002
33Болондзь Ян 18000 1 - 00 Ефремов Алексей 160015
416Кирко Иван 16000 0 - 10 Залевский Владимир 18004
55Климович Станислав 18000 0 - 10 Кулак Матвей 160017
618Лугинин Максим 16000 0 - 10 Конюшевский Роман 18006
77Коханский Никита 18000 1 - 00 Лянгнер Максим 160019
820Марцыняк Иван 16000 0 - 10 Лозовский Мартин 18008
99Мельников Алексей 18000 ½ - ½0 Матюк Максим 160021
1022Овдиенко Илья 16000 0 - 10 Чуприненко Евгений 180010
1111Шаров Филипп 18000 1 - 00 Самойло Александр 160023
1224Сафончик Михаил 16000 ½ - ½0 Баран Михаил 160012
1325Токарчук Владимир 16000 1 bye
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.07.2020 21:21
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use