Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Квалификационный шахматный турнир "Рождественский-2019" среди 3 разряда

Last update 30.12.2019 09:35:36, Creator/Last Upload: belarus chess federation

Pairings/Results

Round 9 on 2019/12/30 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
15Булдович Роман1400 0 - 16 Богдан Арсений14003
27Довгун Владимир14006 1 - 0 Мирук Артем140016
311Кравчук Евгений14005 0 - 1 Дорошкевич Егор14008
431Телков Артем14005 1 - 0 Песецкий Эдгар140019
521Петручик Филипп14005 0 - 15 Хотько Владислав140032
635Януцевич Глеб1400 0 - 15 Солоневич Платон140027
715Малюш Алиса14004 0 - 1 Жукова Лиза140010
828Суслов Михаил1400 0 - 14 Норман Михаил140018
934Шмаровская Надежда14004 1 - 04 Ватыль Игорь14006
1033Шанько Владимир14004 0 - 14 Лебедь Савелий140014
119Жигмонт Лиза1400 ½ - ½4 Суслов Ярослав140029
1223Рожко Александр1400 0 - 1 Кулицкий Вадим140012
1317Мрищук Владимир1400 0 - 1 Петруций Дмитрий140020
144Богуш Ксения14003 1 - 03 Таращик Никита140030
1513Лакустов Артем14003 ½ - ½3 Савчук Максим140025
161Баклага Михаил14002 - - + Блохин Кирилл14002
1724Рудь Артем1400 0 - 12 Подлипский Глеб140022
1826Семинский Матвей14002 1 bye

Round 8 on 2019/12/29 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
15Булдович Роман14006 ½ - ½ Довгун Владимир14007
227Солоневич Платон14005 0 - 1 Мирук Артем140016
33Богдан Арсений14005 1 - 05 Кравчук Евгений140011
48Дорошкевич Егор1400 1 - 0 Суслов Михаил140028
519Песецкий Эдгар1400 1 - 0 Януцевич Глеб140035
618Норман Михаил14004 0 - 14 Петручик Филипп140021
729Суслов Ярослав14004 0 - 14 Телков Артем140031
832Хотько Владислав14004 1 - 04 Шанько Владимир140033
910Жукова Лиза1400 1 - 0 Жигмонт Лиза14009
106Ватыль Игорь14003 1 - 0 Мрищук Владимир140017
1112Кулицкий Вадим14003 ½ - ½ Шмаровская Надежда140034
1214Лебедь Савелий14003 1 - 03 Лакустов Артем140013
1330Таращик Никита14003 0 - 13 Малюш Алиса140015
142Блохин Кирилл1400 0 - 1 Петруций Дмитрий140020
1522Подлипский Глеб14002 0 - 1 Рожко Александр140023
1626Семинский Матвей14002 0 - 12 Савчук Максим140025
171Баклага Михаил14001 1 - 0 Рудь Артем140024
184Богуш Ксения14002 1 bye

Round 7 on 2019/12/29 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
111Кравчук Евгений14005 0 - 15 Булдович Роман14005
27Довгун Владимир1400 1 - 0 Песецкий Эдгар140019
316Мирук Артем1400 1 - 0 Дорошкевич Егор14008
43Богдан Арсений14004 1 - 04 Суслов Ярослав140029
531Телков Артем14004 0 - 14 Солоневич Платон140027
628Суслов Михаил1400 1 - 04 Хотько Владислав140032
734Шмаровская Надежда1400 0 - 1 Януцевич Глеб140035
833Шанько Владимир14003 1 - 03 Ватыль Игорь14006
913Лакустов Артем14003 0 - 13 Норман Михаил140018
1021Петручик Филипп14003 1 - 03 Лебедь Савелий140014
1117Мрищук Владимир1400 1 - 03 Таращик Никита140030
1220Петруций Дмитрий1400 0 - 1 Жигмонт Лиза14009
1325Савчук Максим14002 0 - 1 Жукова Лиза140010
1415Малюш Алиса14002 1 - 02 Богуш Ксения14004
1526Семинский Матвей14002 0 - 12 Кулицкий Вадим140012
162Блохин Кирилл1400 1 - 0 Рудь Артем140024
1723Рожко Александр1400 1 - 01 Баклага Михаил14001
1822Подлипский Глеб14001 1 bye

Round 6 on 2019/12/28 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
15Булдович Роман14004 1 - 0 Песецкий Эдгар140019
28Дорошкевич Егор14004 ½ - ½4 Довгун Владимир14007
327Солоневич Платон14004 0 - 14 Кравчук Евгений140011
416Мирук Артем1400 1 - 0 Шмаровская Надежда140034
530Таращик Никита14003 0 - 13 Богдан Арсений14003
66Ватыль Игорь14003 0 - 13 Телков Артем140031
732Хотько Владислав14003 1 - 03 Лакустов Артем140013
829Суслов Ярослав14003 1 - 03 Шанько Владимир140033
910Жукова Лиза1400 0 - 1 Суслов Михаил140028
1035Януцевич Глеб1400 1 - 0 Мрищук Владимир140017
1112Кулицкий Вадим14002 0 - 12 Петручик Филипп140021
1214Лебедь Савелий14002 1 - 02 Семинский Матвей140026
1318Норман Михаил14002 1 - 02 Савчук Максим140025
149Жигмонт Лиза1400 1 - 0 Блохин Кирилл14002
1523Рожко Александр1400 0 - 1 Петруций Дмитрий140020
161Баклага Михаил14001 0 - 11 Малюш Алиса140015
174Богуш Ксения14001 1 - 01 Подлипский Глеб140022
1824Рудь Артем1400½ 1 bye

Round 5 on 2019/12/28 at 10.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
119Песецкий Эдгар1400 1 - 04 Дорошкевич Егор14008
27Довгун Владимир1400 ½ - ½ Солоневич Платон140027
35Булдович Роман14003 1 - 03 Суслов Ярослав140029
411Кравчук Евгений14003 1 - 03 Таращик Никита140030
534Шмаровская Надежда1400 1 - 0 Жукова Лиза140010
635Януцевич Глеб1400 0 - 1 Мирук Артем140016
731Телков Артем1400 ½ - ½ Хотько Владислав140032
821Петручик Филипп14002 0 - 12 Богдан Арсений14003
913Лакустов Артем14002 1 - 02 Семинский Матвей140026
1033Шанько Владимир14002 1 - 02 Норман Михаил140018
1120Петруций Дмитрий1400 0 - 12 Ватыль Игорь14006
122Блохин Кирилл1400 0 - 1 Суслов Михаил140028
1317Мрищук Владимир1400 1 - 0 Рожко Александр140023
1425Савчук Максим14001 1 - 01 Богуш Ксения14004
1515Малюш Алиса14001 0 - 11 Кулицкий Вадим140012
1622Подлипский Глеб14001 0 - 11 Лебедь Савелий140014
1724Рудь Артем1400½ 0 - 1½ Жигмонт Лиза14009
181Баклага Михаил14000 1 bye

Round 4 on 2019/12/27 at 11.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
18Дорошкевич Егор14003 1 - 03 Булдович Роман14005
232Хотько Владислав1400 0 - 1 Довгун Владимир14007
310Жукова Лиза1400 0 - 1 Песецкий Эдгар140019
43Богдан Арсений14002 0 - 1 Солоневич Платон140027
526Семинский Матвей14002 0 - 12 Кравчук Евгений140011
616Мирук Артем14002 ½ - ½2 Телков Артем140031
718Норман Михаил14002 0 - 12 Суслов Ярослав140029
830Таращик Никита14002 1 - 02 Петручик Филипп140021
920Петруций Дмитрий1400 0 - 1 Шмаровская Надежда140034
1028Суслов Михаил1400 0 - 1 Януцевич Глеб140035
1123Рожко Александр14001 ½ - ½1 Блохин Кирилл14002
124Богуш Ксения14001 0 - 11 Лакустов Артем140013
136Ватыль Игорь14001 1 - 01 Савчук Максим140025
1412Кулицкий Вадим14001 0 - 11 Шанько Владимир140033
1524Рудь Артем1400½ 0 - 1½ Мрищук Владимир140017
169Жигмонт Лиза14000 ½ - ½½ Малюш Алиса140015
1714Лебедь Савелий14000 1 - 00 Баклага Михаил14001
1822Подлипский Глеб14001 0 not paired

Round 3 on 2019/12/27 at 11.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
15Булдович Роман14002 1 - 02 Мирук Артем140016
221Петручик Филипп14002 0 - 12 Дорошкевич Егор14008
37Довгун Владимир1400 1 - 02 Норман Михаил140018
435Януцевич Глеб1400 0 - 1 Жукова Лиза140010
519Песецкий Эдгар1400 1 - 0 Суслов Михаил140028
627Солоневич Платон1400 1 - 0 Петруций Дмитрий140020
72Блохин Кирилл14001 0 - 1 Хотько Владислав140032
83Богдан Арсений14001 1 - 01 Лакустов Артем140013
929Суслов Ярослав14001 1 - 01 Богуш Ксения14004
1030Таращик Никита14001 1 - 01 Ватыль Игорь14006
1111Кравчук Евгений14001 1 - 01 Шанько Владимир140033
1231Телков Артем14001 1 - 01 Кулицкий Вадим140012
1317Мрищук Владимир1400½ 0 - 11 Семинский Матвей140026
141Баклага Михаил14000 0 - 1½ Шмаровская Надежда140034
159Жигмонт Лиза14000 0 - 10 Рожко Александр140023
1625Савчук Максим14000 1 - 00 Лебедь Савелий140014
1715Малюш Алиса14000 ½ - ½0 Рудь Артем140024
1822Подлипский Глеб14001 0 not paired

Round 2 on 2019/12/26 at 11.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
126Семинский Матвей14001 0 - 11 Булдович Роман14005
26Ватыль Игорь14001 0 - 11 Петручик Филипп140021
328Суслов Михаил14001 ½ - ½1 Довгун Владимир14007
48Дорошкевич Егор14001 1 - 01 Суслов Ярослав140029
516Мирук Артем14001 1 - 01 Таращик Никита140030
618Норман Михаил14001 1 - 01 Телков Артем140031
732Хотько Владислав14001 ½ - ½1 Песецкий Эдгар140019
820Петруций Дмитрий14001 ½ - ½1 Януцевич Глеб140035
910Жукова Лиза1400½ 1 - 0½ Мрищук Владимир140017
1034Шмаровская Надежда1400½ 0 - 1½ Солоневич Платон140027
1113Лакустов Артем14000 1 - 00 Баклага Михаил14001
122Блохин Кирилл14000 1 - 00 Малюш Алиса140015
1314Лебедь Савелий14000 0 - 10 Богдан Арсений14003
144Богуш Ксения14000 1 - 00 Рожко Александр140023
1522Подлипский Глеб14000 1 - 00 Жигмонт Лиза14009
1624Рудь Артем14000 0 - 10 Кравчук Евгений140011
1712Кулицкий Вадим14000 1 - 00 Савчук Максим140025
1833Шанько Владимир14000 1 bye

Round 1 on 2019/12/26 at 11.00

Bo.No.NameRtgPts. ResultPts. NameRtgNo.
11Баклага Михаил14000 0 - 10 Норман Михаил140018
219Песецкий Эдгар14000 1 - 00 Блохин Кирилл14002
33Богдан Арсений14000 0 - 10 Петруций Дмитрий140020
421Петручик Филипп14000 1 - 00 Богуш Ксения14004
55Булдович Роман14000 1 - 00 Подлипский Глеб140022
623Рожко Александр14000 0 - 10 Ватыль Игорь14006

Show complete list

Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.07.2020 21:21
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use