Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Campeonato Nacional Desporto Escolar - Xadrez - 2011 - Individual

Última Actualização22.05.2011 23:44:32, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 16)

Ranking inicial

Nº.NomeFEDElosexoTipoClube/Cidade
1Vicente Joao Vasco ReisCEN1859U16 I Pedro Hispano-Soure
2Catarro Jose Joao DiasCEN1738U18I Pedro Hispano - Soure
3Valente João Nuno BaptistaCEN1680U14E. B. AIRES BARBOSA
4Gomes Rui Pedro De SousaNOR1658U18ERDX DIDAXIS
5Kurylski Leonardo TavaresLVT1613U18AE Pedro Eanes Lobato
6Santos Ricardo Alexandre LuisCEN1500U14E. B. CASTRO MATOSO
7Moreira Hugo NunesNOR1465U18ES Tomaz Pelayo
8Goncalves Joao Pedro MendesCEN1457U14I Pedro Hispano - Soure
9Oliveira Tomas HonorioCEN1453U16Inst Juncal
10Bonito Pedro Miguel PimentelCEN1432U18 I Pedro Hispano-Soure
11Cruz Lourenco Filipe De A B ALVT1395U16Sec. Santa Maria
12Ferreira Pedro M CarvalhoNOR1383U18ERDX DIDAXIS
13Nunes Ana Laura VeigaLVT1369wU16Escola 31 De Janeiro
14Branco Joana Catarina CostaCEN1367wU14 I Pedro Hispano-Soure
15Dias Pedro Nuno CruzCEN1360U14E. E. SANTA JOANA
16Guerra Joao Carlos CarneiroNOR1357U16ERDX DIDAXIS
17Campos Nuno AraujoNOR1344U18ERDX DIDAXIS
18Rafael Manuel Maria Arez De VPOR1336U18E Sec Santa Maria
19Ferreira Pedro Daniel AiresCEN1334U16I Pedro Hispano - Soure
20Almeida David MoreiraCEN1332U16E. E. SANTA JOANA
21Martins Diogo Faria OliveiraNOR1332U16EB Manhente
22Silva Rodolfo Do CoutoLVT1304U18Esc São M. Porto
23Oliveira Joao Andre CristovaoCEN1298U18A. E. EUGÉNIO DE CASTRO
24Goncalves Rui Pedro FerreiraNOR1290U16E Sec Tomaz Pelayo
25Macedo Adriano EstevesNOR1281U18EB Manhente
26Monteiro Luis Miguel RoqueCEN1270U16 I Pedro Hispano-Soure
27Gomes Leandro Miguel PedrosoLVT1250U16EB SOPHIA.M.BREYNER
28Oliveira Luis Alexandre MatosLVT1250U16EB SOPHIA.M.BREYNER
29Castro Vitor DuarteLVT1239U14Esc São M. Porto
30Martins Diana Raquel Da SilvaLVT1234wU18EB SOPHIA.M.BREYNER
31Carneiro CatarinaLVT1229wU16Escola 31 De Janeiro
32Borralho Marcia Isabel CorreiLVT1216wU16Ext Coop Benedita
33Esteves Catia A DuarteCEN1215wU16 I Pedro Hispano-Soure
34Pereira Mariana MachadoNOR1150wU14EB Ponte
35Vicente Cristina Isabel SilvaLVT1111wU16Ext Coop Benedita
36Fernandes CarinaLVT17wU18EB SOPHIA.M.BREYNER
37José Flávio RodriguesLVT17U18ES Artur Goncalves
38Lindade Ana Alexandra FernandesNOR17wU18EB23/S Caminha
39Rodrigues FilipeLVT17U18ES Artur Goncalves
40Capitao MariaCEN16wE. B. CORREIA MATEUS
41Koscyuke VyacheslavLVT16U16ES Artur Goncalves
42Simões RicardoLVT16U16EB SOPHIA.M.BREYNER
43Brites André Filipe OliveiraALE15U16AE Montargil
44Domingos Gabriel FormigoLVT15U16ES Artur Goncalves
45Matos João Pedro MarquesLVT15U16E.B. 2,3 D. JOÃO II
46Cordeiro António FranciscoALE14U14AE Montargil
47Courinha Rafael José MartinsALE14U14AE Montargil
48Dias Rafael MendesALE14U14AE Montargil
49Manata Diogo ManuelALE14U14AE Montargil
50Nunes Carlos ManuelLVT14U14ES Artur Goncalves
Advertisement